Co robić, czy czuć się dobrze każdego dnia

Aktywność fizyczna i dobrze zbilansowana dieta jest ważna dla osób, które chcą wyglądać dobrze. Otwórzmy się na zmiany i postawmy na zdrowy tryb życiaAktywność fizyczna połączona  ze zdrowym odżywianiem pozwala nie tylko na rzeźbienie ciała, ale również na poprawę sylwetki oraz na naszą psychikę. Zdrowy tryb życia to styl, którym powinniśmy się kierować, dlatego warto wdrożyć kilka prostych zasad w swoje życie. Pamiętajmy, że wszystko zależy od nas, wyznaczmy sobie cel i dążmy do niego. Zmieńmy swoje nawyki, postawmy na zdrowe jedzenie oraz na więcej ruchu. Pozwólmy na zmiany, które dodadzą nam więcej energii i poprawią nasz styl życia na lepszy” – mówi ekspert z portalu PoProstuZdrowo.pl

fot. Depositphotos

 

Aktywność fizyczna

Sport odgrywa ważną rolę w naszym życiu. To on działa bardzo dobrze na organizm i jego rozwój. Postawmy na więcej aktywności fizycznej i zadbajmy oto, aby w ciągu dnia znalazło się więcej ruchu. Możemy wybrać się do fitness clubu, lub sami zorganizować sobie aktywnie czas. Bieganie, jazda na rolkach czy rowerze jest ciekawym i dobrym sposobem na urozmaicenie sobie naszych aktywności. Poświęćmy godzinę dziennie, a efekty będą widoczne bardzo szybko. Pamiętajmy także, żeby postawić sobie wcześniej cel i mieć motywację do wykonywanych aktywności fizycznych. Ćwiczenia wpływają na naszą psychikę. Gdy są efekty, wzrasta pewność siebie, czyli zadowolenie i satysfakcja. W przypadku ćwiczeń dostrzeżenie pozytywnych skutków nie jest trudne: może to być spadek masy ciała (jeżeli zależy Ci na schudnięciu), zmiana sylwetki (jeżeli ćwiczysz, by zmienić wygląd), polepszenie ogólnej kondycji organizmu czy zwiększenie masy mięśniowej. Sport może przyczynić się również do obniżenia naszego stresu. Wynika to między innymi z faktu, że podczas wykonywania ćwiczeń musisz koncentrować się na treningu, odcinasz się od tego, co przygnębia lub powoduje stres. Jest to czas tylko i wyłącznie dla Ciebie. Wszelką złą energię, którą gromadzi Twój organizm masz szansę wyrzucić, pozbyć się jej. Podczas treningu otrzymujesz relaks i odprężenie, uwalniasz do krwiobiegu endorfiny – hormony szczęścia. Aktywność fizyczna przyczynia się również do ogólnej zmiany naszej sylwetki. Smukłe i piękne ciało jest miłym dodatkiem, dlatego wykonujmy jak najwięcej ćwiczeń, które dadzą efekty naszych zmagań.

 

Odżywianie

Często nie zwracamy uwagi na to co jemy. Jakość naszych posiłków bywa różna, a wiadomo prawidłowe odżywianie jest niezmiernie ważne. Warto przyłożyć większą wagę do szczegółów i zmienić nawyki żywieniowe na lepsze. Przyłóżmy się i wpłyńmy na kondycję naszego organizmu. Dzięki zbilansowanej diecie możemy zadbać o nasz zdrowy tryb życia i poprawić znacząco nasze samopoczucie. Postawmy na więcej owoców i warzyw. Postarajmy się spożywać posiłki o określonych porach i zmniejszmy nasze porcje. Nie podjadajmy między posiłkami, bo to również nie wpływa dobrze na nasz zdrowy tryb życia. Jeśli nie umiesz poradzić sobie z doborem odpowiedniej diety, pozwól sobie pomóc. Z myślą o takich osobach portal PoProstuZdrowo.pl przygotował Internetowy kalkulator dietetyczny, który ułatwi stworzenie najlepszej bazy żywieniowej dla organizmu. Jest idealnym rozwiązaniem, aby usprawnić kontrolowanie spożywanych kalorii oraz składników odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania. Kalkulator dietetyczny sprawdzi się również dla osób chcących utrzymać swoją wagę bez stosowania restrykcyjnych diet. Wystarczy sukcesywnie zapisywać spożywane posiłki w kalkulatorze i trzymać się wyznaczonego zapotrzebowania kalorii wyliczonego specjalnie pod Twoją wagę. Dzięki temu z łatwością można kontrolować swoją masę ciała i dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Zdrowe i prawidłowe odżywianie poprawi znacząco naszą jakość życia oraz nasze samopoczucie.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...