Garderoba w stylu power dressing. Pewne siebie kobiety noszą ubiór siły

W każdej kobiecie tkwi potężna siła. Czasem jednak ukrywamy ją pod niedostosowanym do sytuacji ubiorem i zostajemy ocenione po przysłowiowej okładce. Można tego uniknąć i czerpać z wszystkich oferowanych przez życie możliwości. Mówi wam coś garderoba w stylu power dressing?

Garderoba w stylu power dressing, czyli… jaka? W wolnym tłumaczeniu określenie to oznacza „ubiór siły”, która to siła odnoszona jest do kobiet. Na myśl od razu przychodzi więc biznesowy dress code i słusznie! To jednak szeroki zakres pojęcia, który wraz z biegiem lat znacząco ewoluował. I tak na topie są przede wszystkim niezmiennie komplety w stylu lat 80. Wystarczy wiedzieć jak nosić damski garnitur, aby zrobić wrażenie w biurze, pracy czy po prostu – w życiu. Nie lubisz zestawów? Moc i elegancję wyrazisz spodniami z wysokim stanem, marynarką czy ołówkową spódnicą. Przygotowaliśmy dla was moc propozycji. A wy jak odnajdujecie się w takim stylu?

fot. East News, Escada, New York Fashion Week, Spring Summer 2019

Garderoba w stylu power dressing. Pewne siebie kobiety noszą ubiór siły

Stylizacje, którymi po dziś dzień inspirują się świadome swojej siły kobiety, pochodzą przede wszystkim z lat 80. Silne i niezależne przedstawicielki niezłomnej i pięknej płci, czy to rządzące mężczyznami w polityce, czy w wielkich korporacjach, czy zwyczajnie – w życiu codziennym, występowały przede wszystkim w męskich właśnie krojach marynarek i spodniach z szerokimi nogawkami, a także w charakterystycznych garsonkach i wysokich ołówkowych spódnicach. Ikony power dressing? Przykłady można mnożyć, aby jednak zobrazować styl wystarczy wspomnieć o Melanie Griffith w „Pracującej dziewczynie” czy wielkiej polityk Margaret Thatcher.

fot. East News, Escada, New York Fashion Week, Spring Summer 2019 (2)

Prekursorzy power dressingu

Jednym z najważniejszych prekursorów power dressingu bez wątpienia był Georgio Armani, który projektując dla kobiet zainspirował się, i to w znaczącym stopniu, męską szafą. Spodnie w kant i szeroka marynarka z poduszkami weszły do modowego kanonu i tak już pozostały. W podobnym czasie stylizacje biznesowe, dla silnych i niezależnych kobiet, który nawet w kwestii garderoby zaczęli ustępować mężczyznom tworzyli też Ralph Lauren, Calvin Klein czy Chanel i Yves Saint Laurent.

fot. East News, Escada, New York Fashion Week, Spring Summer 2019 (2)

 

Power dressing dziś

We współczesnym świecie kobiety nadal chcą akcentować swoją siłę. Niestety, w wielu branżach i sferach życia bywają jeszcze lekceważone. Tymczasem w niczym nie są gorsze od mężczyzn. Są wysoko wykształcone, zaradne, samodzielne, kreatywne. W niepoważnym stroju jednak, ich cechy ulatują i przestają być brane pod uwagę. Osiągnięcie sukcesu trzeba więc podkreślać również silną garderobą. Od wspomnianych damskich garniturów, poprzez sukienki i spódnice z rozsądną długością, eleganckie koszule bez wyzywającego dekoltu czy eleganckie kombinezony. Oficjalne outfity można nieco złagodzić kolorem czy niecodziennym fasonem oraz ozdobą. Do tego koniecznie szpilki, które są jednym z największych modowych damskich atrybutów.

fot. East News, Escada, New York Fashion Week, Spring Summer 2019 (2)

 

Przykładowe stylizacje w duchu power dressing

Spodnie z wysokim stanem

https://www.instagram.com/p/ByURdwYILa3/

Damski garnitur

https://www.instagram.com/p/Bt1Ur7NgHTI/

 

Look na marynarkę i koszulę

https://www.instagram.com/p/Bx0PVgWHCqS/

 

Kombinezon

https://www.instagram.com/p/Bx-i2qJil5l/

 

Spódnica z wysokim stanem

https://www.instagram.com/p/BzIh9-iIQ2P/

 

Sukienki

https://www.instagram.com/p/By-QAuFnMsM/ https://www.instagram.com/p/By-Po2MpzXp/

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (92 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Erra Mood  8 lipca 2019 18:40

    Też uważam, że w kobiecie jest siła. Mamy więcej siły niż nam się wydaje bo przez wieki nam wpajano, że jesteśmy słabe. Ubiór jak najbardziej powinien to podkreślać

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany