„W samym środku zimy” – nowa powieść Isabel Allende, autorki kultowego „Domu duchów”, już w księgarniach!

Pamiętacie „Dom duchów” (film na jej podstawie nosił tytuł „Dom dusz”) – magiczną i poruszającą opowieść o rodzinie, której losy splatają się w sposób tragiczny z historycznymi przemianami dwudziestego wieku? Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Autorka tej powieści powraca z kolejną porywającą historią napisaną z prawdziwym literackim kunsztem, zatytułowaną „W samym środku zimy”. Już od kilku dni możecie znaleźć ją na półkach polskich księgarni!

Książka „W samym środku zimy” wydana nakładem wydawnictwa Muza to intrygująca i wzruszająca opowieść o głębokim uczuciu, które nieoczekiwanie łączy dwoje ludzi przekonanych, że ich serca dawno zamieniły się w krainy pokryte szronem. W błyskotliwy sposób udowadnia, że na miłość nigdy nie jest za późno i przekonuje, by cieszyć się tym, co przynosi życie. W zaledwie rok od premiery została przetłumaczona i wydana aż w 14 krajach. Od 17 października mogą zaś po nią sięgnąć także polscy czytelnicy!

w samym środku zimy

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia w tle: www.pixabay.com

„W samym środku zimy” – nowa powieść Isabel Allende, autorki kultowego „Domu dusz”, już w księgarniach!

Główną bohaterką „W samym środku zimy” jest Chilijka Lucía Marez. Przyjeżdża ona do Nowego Jorku by wystąpić z serią gościnnych wykładów. Jej pracodawcą i gospodarzem spotkań jest profesor Richard Bowmaster, z którym miała się wcześniej okazję spotykać na międzynarodowych konferencjach. Pomimo przekroczonej sześćdziesiątki Lucía nie chce pogodzić się z upływającym czasem i nie dopuszcza do siebie myśli, że kiedyś pokona ją starość. Ponadto pragnie żyć pełnią życia, a dążenie to okazuje się tym silniejsze, im mniej lat ma ona jeszcze przed sobą. Tęskni za porywami serca, prawdziwym, wiecznym uczuciem i wciąż wierzy, że będzie jej ono dane.

Tymczasem Richard to sześćdziesięcioparoletni profesor, który osiągnął szczyt kariery akademickiej i marzy o spokojnej, wygodnej emeryturze. Jest skryty, małomówny i nie szafuje uśmiechami. Co więcej, niewiele osób zna tajemnice jego zawikłanych losów. A ma on za sobą naprawdę dramatyczne przeżycia – dwa nieudane małżeństwa, tragiczną śmierć córki i samobójstwo drugiej żony.

Stłuczka samochodowa z młodą emigrantką z Gwatemali, która stanie się udziałem dwojga bohaterów w epicentrum brooklyńskiej śnieżycy na zawsze odmieni ich życie…

 

 

Pełna uniwersalnych prawd

„W samym środku zimy” to opowieść o szczęściu na przekór ciężarowi życiowego bagażu,. O poszukiwaniu własnego miejsca i o nieprzewidywalnej naturze uczuć. Barwne, ale tragiczne losy bohaterów zarysowane zostały na szerokim tle obyczajowym i historycznym różnych epok (co jest znakiem rozpoznawczym twórczości Allende). Oprócz historii Chile, dobrze znanej pisarce z własnego doświadczenia, Allende ukazuje również wydarzenia rozgrywające się w Brazylii i Gwatemali. Zdaniem recenzentów, książka ta jest jedną z najbardziej osobistych powieści tej autorki.

Isabel Allende ma na swoim koncie ponad 65 milionów sprzedanych egzemplarzy książek, które przetłumaczono na 35 języków. „W samym środku zimy” tylko potwierdza zgodne opinie krytyki i czytelników na całym świecie, że jest genialną pisarką! Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że ta powieść to idealny wybór na pierwsze zimowe popołudnia. Te, które wypełnia granatowe, miękkie jak włóczka, powietrze pełne wirujących, śnieżnych gwiazd!

www.pixabay.com

 

O Autorce

Isabel Allende (ur. w 1942 roku) to bratanica prezydenta Salvadora Allende, chilijska pisarka i dziennikarka. Należy do najpoczytniejszych autorek należących do kręgu literatury iberoamerykańskiej. Jej bestsellerowe powieści, przetłumaczone na ponad 30 języków, osiągają wielomilionowe nakłady w każdym kolejnym wydaniu. Do najbardziej znanych książek Allende, które ukazały się w wydawnictwie Muza, należą: „Dom duchów” i „Córka fortuny”. Inne tytuły to: „Portret w sepii”, „Miłość i cienie”, „Ewa Luna”, „Paula”, „Opowieści Ewy Luny”, „Podmorska wyspa”, „Dziennik Mai” czy „Ripper”.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (185 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. macierzanka  29 października 2018 21:49

    Myślę,że warto przeczytać.

    Odpowiedz
  2. sylwiawes  31 października 2018 08:43

    Książka zapowiada się interesująco 😊

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany