W poszukiwaniu idealnych obrączek

Awangardowe, nowoczesne, romantyczne czy może jednak klasyczne? Ze złota (żółtego? białego?), srebra, platyny, a gdyby tak postawić na tytanowe? Gładkie czy z ozdobnym szlifem? Taka sama dla niej i dla niego?

Cała masa pytań… Czym więc kierować się przy wyborze obrączek – chwilową modą, czy może postawić na uniwersalność? Trzeba jeszcze wybrać kruszec i dopasować rozmiar. A co, jeżeli pan młody ma inny pomysł i nie zgadza się na wybór, jakiego dokonała jego wybranka?

Sporo tego – a wydawać by się mogło, że zakup dwóch złotych krążków będzie jedną z najłatwiejszych ślubnych decyzji.

Słów kilka o symbolice

Obok swej dekoracyjnej roli, obrączki mają na co dzień pełnić funkcję symbolu – przypominać nam o złożonej przysiędze małżeńskiej. Wszelkie uczucia łączące dwoje ludzi, takie jak miłość, lojalność czy wierność, pozostają w sferze duchowej. Natomiast obrączka staje się ich namacalnym znakiem.  Jej okrągły kształt symbolizuje wieczność i jedność, nawiązuje do stałej wierności, silnej więzi i przynależności.  Wyraża nadzieję na stabilne uczucie, które przetrwa wszystko.  W naszej kulturze „potęga” obrączek jest olbrzymia, traktuje się je z szacunkiem i uznaniem.

Zanim ruszycie w tournee po salonach jubilerskich…

Oto kilka praktycznych porad, w których zebralismy podstawowe kryteria wyboru idealnych obrączek. Kto wie, może się przydadzą?

Muszą być ładne, ale i praktyczne –  tak jak wygląd obrączek jest rzeczą indywidualną każdej pary młodej, tak o funkcjonalności powinno się mysleć przede wszystkim. Pamiętajmy, że „ślubny pierścionek” nosimy każdego dnia, przez całe życie. Nie może przeszkadzać nam w codziennych zajęciach.

Z czego? – złoto to wciąż numer jeden, na szczęście nie jest nudne: może być żółte lub białe albo też mieszane. Ostatnio dużą popularnością cieszy się tytan (niealergiczny, lekki, nowoczesny i wytrzymały) oraz platyna.

Odpowiednio dopasowane – rozmiar obrączki powinien być idealnie dopasowany do palca. Warto przymierzyć ją kilkakrotnie, czasami mamy zmęczone, opuchnięte dłonie, to może zafałszować rzeczywisty obwód palca. Zanim więc zamówimy obrączki w internecie, zmierzmy rozmiar obwodu palca w kilku salonach jubilerskich.

Jaka cena? – zakresy cenowe są bardzo zróżnicowane, wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Zakup często uwarunkowany jest budżetem weselnym, choć teoretycznie (według tradycji) koszt ten powinien spoczywać na panu młodym. Możemy wybrać biżuterię w salonie markowym, gdzie ceny są dość wygórowane, możemy też sprawdzić ofertę małych saloników jubilerskich, w których często spotkamy się z równie atrakcyjną ofertą lub zrobimy obrączki na zamówienie.

A co, jeśli macie różny gust? – wbrew powszechnie przyjętym normom, obrączki nie muszą być identyczne – można wybrać wersję typowo kobiecą, zdobioną cyrkonią czy diamentem, a dla pana młodego typowo męską – surową, bez żadnych „upiększaczy”.

w oparciu o materiał przesłany przez www.slubnaglowie.pl

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (142 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. m258  8 kwietnia 2013 11:03

    najważniejszy jest grawer i data slubu 🙂

    Odpowiedz
  2. szoszeni  10 kwietnia 2013 09:23

    Bardzo polecam „personalizowania” obraczek, wygrawerowania czegos na gotowych modelach, albo wyszukanie jubilera gotowego zeby zrobic cos orginalnego tylko dla Was np. na podstawie Waszego pomysłu, albo ktory sam tworzy orginalna bizuterie i dostosowanie jego pomyslow na potrzeby slubu. My tak zrobilismy i mamy bardzo orginalne obraczki, co najwazniejsze nie bylo roznicy w cenie miedzy obraczkami dostepnymi w sieciowkach jubilerskich, a naszymi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany