W poszukiwaniu dobrego ortodonty

W poszukiwaniu dobrego ortodonty Coraz więcej osób decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego, dzięki czemu można nie tylko poprawić wygląd swojego uzębienia, ale także pozbyć się problemów z gryzieniem czy nawet mową. Krzywy zgryz i nakładające się na siebie zęby, nie są wyłącznie problemem estetycznym. Leczenie ortodontyczne może chronić nas nawet przed ekstrakcją zębów w przyszłości. Ortodoncja pozwala na delikatną korektę czy wyrównanie zębów w prosty sposób. Nie jest to rozwiązanie przeznaczone wyłącznie dla dzieci, ale też dla dorosłych.

Aparat ortodontyczny i wizyta u ortodonty – co należy wiedzieć?

Jeśli została u nas stwierdzona wada zgryzu, to jak najbardziej można ją skorygować przy pomocy aparatu ortodontycznego i to niemalże w każdym wieku. Co ciekawe, może on zostać założony nawet w przypadku zębów mlecznych. Na najlepsze efekty można jednak liczyć, podejmując się leczenia ortodontycznego w wieku od 7 do 28 lat. Im później się zdecydujemy, tym trudniejsze będzie uzyskanie pożądanych efektów. Do dyspozycji mamy aparat na zęby stały lub ruchomy. Ten drugi jest najczęściej wybierany w przypadku dzieci poniżej dwunastego roku życia. Ortodonta podczas pierwszej wizyty obejrzy zęby i oceni wadę zgryzu, po czym zostanie wykonane rentgenowskie badanie cefalometryczne. Wszystko to pozwoli na opracowanie planu leczenia, określenie czasu jego trwania i kosztów. O wyborze rodzaju aparatu decyduje ortodonta.

Ortodonta – jak wybrać tego dobrego?

Wybierając ortodontę, należy kierować się opiniami innych jego pacjentów. Najlepiej będzie udać się do specjalisty z polecenia, który cieszy się renomą. Nie bez znaczenia jest lokalizacja jego gabinetu. Jako, że leczenie ortodontyczne jest długotrwałym procesem, powinno się wybrać gabinet, do którego dojazdy będą dla nas łatwe, szybkie i jak najmniej kosztowne. Duże znaczenie ma pierwsze wrażenie, jakie na nas zrobi ortodonta podczas pierwszej wizyty. Ważne jest to, aby mieć z nim dobry kontakt i czuć do niego zaufaniem. Specjalista powinien chętnie i w przystępny sposób rozwiać wszystkie nasze wątpliwości. Najlepiej jest przygotować sobie listę pytań do ortodonty, na które powinien on cierpliwie odpowiedzieć.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (78 głosów, średnia: 4,06 z 5)
loading... zapisuję głos...