W pokoju nastolatka – jak zaaranżować przestrzeń spełniającą jego wymagania?

Posiadanie własnego pokoju jest dla nastolatków bardzo ważne, ponieważ chcą się stawać coraz bardziej niezależne od rodziców i budują swój własny świat. Mają własne pomysły, jak zaaranżować pokój, ale trzeba pamiętać, że nie zawsze myślą praktycznie, dlatego urządzanie pokoju powinno być nadzorowane przez rodziców. Pokój młodzieżowy jest miejscem przeznaczonym do nauki, ale też staje się coraz częściej miejscem spotkań ze znajomymi. W jaki sposób zaaranżować pokój, aby spełniał potrzeby młodej osoby?

 

Co zrobić, aby meble nie znudziły się szybko?

Nastolatki mają już ściśle sprecyzowane wymagania w kwestii aranżacji pokoju. Kierują się własnym gustem i zainteresowaniami. Czy rodzicom podoba się to, czy nie, mają własny styl życia. Na dodatek coraz chętniej zapraszają do siebie znajomych, a w tym czasie przyjaźnie i akceptacja rówieśników odgrywają w ich życiu kluczową rolę. Dlatego meble młodzieżowe powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb dorastającego człowieka. Jeżeli często odwiedzają go koledzy i koleżanki, należy zadbać o wygodne miejsce do siedzenia. Oczywiście priorytet w umeblowaniu stanowią łóżko i biurko. Na rynku bez problemu można kupić meble młodzieżowe do małego pokoju. Biurko nie zawsze służy jedynie do nauki, przy nim nastolatek może realizować również swoje pasje. Młodzież chętnie podąża za trendami i ma często zmienne zdanie, dlatego przy urządzaniu pokoju należy szukać kompromisów, aby aranżacja była funkcjonalna i nie znudziła się zbyt szybko.

Inspiracje do domu: Mała sypialnia

Inspiracje do domu: Mała sypialnia

Nie każda z nas może pochwalić się wielką, przestronną sypialnią. Najczęściej musimy starać się odegrać rolę dekoratora naprawdę małych wnętrz. Myślisz, że Twój pokój jest zdecydowanie za mały na wstawienie wielkiego łóżka zamiast rozkładanej kanapy?

Kolorystyka, która nie zawodzi

Ciemne kolory wprowadzają nastrój przygnębienia, a krzykliwe mogą rozpraszać i nie pozwalają na łatwą zmianę stylu pomieszczenia. Dobrym wyborem są meble młodzieżowe białe, które świetnie komponują się ze wszystkimi barwami. Wystarczy przemalować ścianę na inny kolor lub posłużyć się różnymi dodatkami, aby można było często dokonywać zmian charakteru pokoju. Warto postawić na prosty, minimalistyczny design mebli.

 

Łóżko i miejsce do siedzenia – jakie pomysły oferują producenci?

Ze względu na to, że pokój nastolatka zwykle nie jest bardzo przestronny, nie można wstawić do niego szerokiego łóżka i dlatego producenci oferują meble do młodzieżowego pokoju, które zmieszczą się wszędzie. Propozycje łóżek zapewniających wygodę i dostosowanych do niewielkich pomieszczeń są dostępne na stronie www.pinio.com.pl. Niektóre mają klasyczny kształt, a inne bardziej wyrafinowany styl, ale wszystkie są zaprojektowane z myślą o potrzebach młodzieży. Tapczany i kanapy to doskonałe propozycje do pokoju nastolatka, ponieważ służą nie tylko do spania, ale również do siedzenia. Trzeba wziąć pod uwagę, że meble dla młodzieży powinny być rozwiązaniami, które pozwalają na komfortowe przyjmowanie gości. Dobrym pomysłem jest też wstawienie dodatkowych miejsc do siedzenia. W zależności od dostępnej przestrzeni mogą to być krzesła, fotele, taborety lub pufy. Pufy cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród młodzieży – można się na nie natknąć nawet w niektórych firmach w specjalnych pokojach relaksacyjnych, a czasem zastępują nawet tradycyjne siedzenia.

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (90 głosów, średnia: 3,78 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. LanaDelrey  17 marca 2020 07:25

    W lipcu planuję remont pokoju córki, dzięki za inspiracje! 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany