W krainie magii i historii: Najlepsze miejsca w Europie na rodzinne przygody

Podróżowanie z dziećmi może być wspaniałą przygodą zarówno dla najmłodszych, jak i dla ich rodziców. Aby rodzinne wycieczki były nie tylko bezpieczne, ale również fascynujące i edukacyjne, warto wybrać odpowiednie destynacje. W artykule przedstawiamy cztery atrakcyjne miejsca, które zapewnią niezapomniane wspomnienia i wspaniałe doświadczenia dla całej rodziny. Od malowniczego Paryża, przez magiczny Londyn, aż po bajkową Barcelonę i starożytne Ateny – każda z tych lokalizacji oferuje coś wyjątkowego dla małych i dużych podróżników.

Spis treści:

Dzieci na wakacjach

Podróżowanie z dziećmi może być frajda dla całej rodziny, fot. kolaż redakcji, freepik

Podróżowanie z dziećmi może być wspaniałą przygodą zarówno dla najmłodszych, jak i dla ich rodziców. Oto porady, jak uczynić rodzinne wycieczki nie tylko bezpiecznymi, ale przede wszystkim fascynującymi i edukacyjnymi. Oto 4  atrakcyjne destynacje, które z pewnością sprawią, że każda podróż zostanie na długo zapamiętana.

1. Wszystkie drogi prowadzą do Paryża

Paryż

Paryż nocą, fot. pixabay

Choć Disneyland jest częstym celem wizyt w Paryżu, stolica Francji ma znacznie więcej do zaoferowania młodym odkrywcom. Wycieczka po Sekwanie to doskonały sposób na pokazanie dzieciom najważniejszych zabytków miasta. Ogród Luksemburski z jego przestronnymi placami zabaw i Jardin des Tuileries obok Luwru to miejsca, które zapewnią doskonały odpoczynek zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Obowiązkowo trzeba pokazać maluchom wieżę Eiffla, cudownie mieniąca się światłami wieczorową porą.

Dla młodszych dzieci idealne będzie również Centrum Nauki Villette, gdzie można eksperymentować i uczestniczyć w interaktywnych wystawach.

Paryż

Paryż fot. syda_productions, freepik

Niezapomniane przygody w Parku Asterixa

Kilka kilometrów od Paryża znajduje się Park Asterixa, który oferuje zabawę w tematycznych krainach z historii i mitologii.

Jeśli jednak park rozrywki najmłodsi członkowie wyjazdu traktują jako obowiązkowy punkt podczas podróży do Paryża, warto pomyśleć o nieco mniej znanej niż Disneyland atrakcji, jaką jest gwarantujący wyśmienitą zabawę Park Asterixa. Można się tam zanurzyć w świecie małego dzielnego Gala, który walczył z Rzymianami u boku swojego lojalnego przyjaciela Obelixa czy też spróbować magicznej mikstury druida Panoramixa i sprawdzić, czy ma się moc by przenosić menhiry. Dodając do tego atrakcje Imperium Rzymskiego, krainy Wikingów i starożytnej Grecji, przeżyć można tam niezapomnianą, rodzinną przygodę – podpowiada Grzegorza Mikielewicza z Getaway.

2. Londyn oczami młodego Potteromaniaka

Dla fanów Harry’ego Pottera, Londyn oferuje niezliczone atrakcje, takie jak wizyta w Warner Bros Studio czy zdjęcie na peronie 9 i ¾ na stacji King’s Cross.

– W Londynie i okolicach nie brakuje atrakcji związanych z Harrym Potterem. Zdecydowanie warto zabrać dzieci na słynny, londyński dworzec King’s Cross, z którego odjeżdżał Hogwart Express i zrobić im zdjęcie z peronu 9 i ¾. Najmłodsi na pewno ucieszą się również z wizyty w sklepie z gadżetami nawiązującymi do filmu, gdzie zakupić można np. magiczną różdżkę. W samym centrum Londynu natknąć się można na pomnik Harry’ego na miotle oraz wystawę ze zdjęciami z planu filmowego. Rodzice skosztować mogą również przysmaków, np. kremowego piwa, które popijali bohaterowie książki J.K. Rowling – dodaje Mikielewicz.

Londyn to nie tylko magia, ale także historia i kultura dostępna na każdym kroku. To niezwykłe miasto zaprasza do licznych muzeów, które są dostosowane do potrzeb rodzin. Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki to miejsca, w których dzieci mogą nauczyć się przez zabawę, poznając dinozaury czy eksperymentując z fizyką i chemią.

Muzeum historii Naturalnej, Londyn

Muzeum historii Naturalnej, Londyn, fot: Joshua Rawson-Harris – unsplah

3. Bajkowa Barcelona i jej czarujące zakątki

Barcelona, z jej parkami i muzeami, jest idealna dla rodzin. Park Güell, projekt Gaudiego, zachwyci każdego dziecka swoimi barwnymi mozaikami i niepowtarzalnymi budowlami. Dla młodych smakoszy, wizyta w Museu de la Xocolata to obowiązkowy punkt programu.

Park Güell

Park Güell, fot. AXP Photography

– Odwiedzającym Barcelonę z dziećmi polecam wizytę w Muzeum Czekolady – Museu de la Xocolata. Miejsce to robi wrażenie już od samego wejścia, gdyż nawet bilety do tej atrakcji zrobione są z czekolady! Warto jednak zarezerwować je wcześniej online, aby upewnić się, że nie zabraknie ich w preferowanym terminie – doradza Mikielewicz .

W Barcelonie na każdym kroku możemy natknąć się także na place zabaw, wokół których często ulokowane są kawiarnie, gdzie rodzice w spokoju mogą złapać chwilę oddechu.

4. Magiczne momenty w Atenach

Akropol, Ateny

Akropol, Ateny fot. Leonhard_Niederwimmer, pixabay

Ateny, miasto bogate w starożytne zabytki, oferują niezliczone możliwości do nauki i zabawy. Zwiedzanie Akropolu to prawdziwa i zapadająca w pamięć lekcja historii i mitologii dla naszych milusińskich. Dla rodzin z małymi dziećmi, które mogą mieć trudności z wspinaczką na wzgórze podczas wysokich temperatur, idealnym rozwiązaniem jest Muzeum Akropolu, gdzie najmłodsi mogą otrzymać specjalne pakiety edukacyjne zawierające puzzle i mapkę z naklejkami. Ta zabawa polega na poszukiwaniu wizerunków Ateny w dziełach sztuki prezentowanych w muzeum, co stanowi doskonałą okazję do interaktywnej nauki przez zabawę.

Jednak to, co najbardziej zapada w pamięć młodym odwiedzającym, to ogromny model Akropolu zbudowany z ponad 120 tysięcy klocków Lego. Ten imponujący model pozwala dzieciom na odkrywanie mitologicznych postaci i scen, które są nie tylko elementem edukacji, ale również wspaniałą rozrywką. Wyszukiwanie na makiecie różnych postaci i fabuł związanych z mitami greckimi rozbudza wyobraźnię i zainteresowanie historią wśród najmłodszych turystów.

Dodatkowo, w Ogrodach Narodowych czekają na dzieci rozmaite atrakcje, takie jak mini zoo czy ogromny plac zabaw, co czyni Ateny idealnym miejscem na rodzinne odkrywanie historii w połączeniu z zabawą.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...