W co się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego

Niby banał. Biała koszula, ciemna spódnica i strój na rozpoczęcie roku szkolnego gotowy. Dwukolorowe, czarno-białe zestawienie jest tradycyjne i najbardziej bezpieczne. Co zrobić jednak, jeśli z takim mundurkowym wizerunkiem nie godzi się wewnętrzna potrzeba indywidualizmu, nasz własny styl, chęć wyróżnienia się z tłumu?Okazuje się, że obrazek z rozpoczęcia roku szkolnego nie musi być monotonny. Każdy ma swój indywidualny i niepowtarzalny styl. Szkolny uniform, choć obligatoryjny, może stanowić wypadkową: wymaganej schludności, elegancji i odrobiny pomysłowej odmienności.

W co się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego

 

H&M kolekcja jesień 2010

Jeżeli cenisz sobie prostotę i minimalizm to włóż perfekcyjnie skrojoną koszulę i kobiecą spódnicę w monochromatycznych barwach. Do tego wysokie obcasy (jeśli szkoła pozwala). Efekt? Wytworna elegancja w prostej formie. Taka właśnie jest moda basic, kultywująca ponadczasowość trendu minimalistycznego w świecie fashion. Taki zestaw zawsze wykorzystamy na inne okazje.

Styl klasyczny kolekcja Every Nature jesień 2010

Trudne zadanie mają dziewczyny o duchu sportowym. Wygoda, zdrowie i komfort to wartości determinujące zawartość szafy dziewczyn spod znaku stylu sportowego. Co wybierze na formalną okazję sportswoman? Oczywiście dopasowany garnitur ze spodniami i koszulę ? fasonem przypominającą męską część garderoby nieśmiało wystającą spod marynarki. Taki garnitur, choć raczej wierny stylizacji a?la facet podkreśli wysportowaną sylwetkę dziewczyny dynamicznej i żywiołowej.

Styl sportowy kolekcja Benetton jesień 2010. Proponujemy tylko zmienić bluzkę na białą.

Podobną tendencję wizerunkową, oddającą charakter właścicielki i wynikającą z potrzeby bycia sobą nawet na uroczystych spotkaniach zaobserwujemy u typowej romantyczki. Jeśli elementarną wartością jest dla ciebie miłość i ona warunkuje każdy aspekt twojego życia, wybierzesz stroje zwiewne i luźne. Zasady szkolnego uniformu z premedytacją złamiesz, wkładając na przykład białą koszulę niedbale wypuszczoną na spodnie, najlepiej dżinsy. Dla romantyczki najważniejsza jest natura i swoboda ruchu. Swój naturalny image dopełni więc oryginalnymi dodatkami wykonanymi z rzemienia lub drewna.

Styl romantyczny kolekcja Every Nature jesień 2010

Jeszcze trudniejsze zadanie mają dziewczyny podążające tropem awangardy. Wrażenie i anarchia. Tak w skrócie można określić dwa style, których bazą jest odwaga eksperymentowania z modą. Typ awangardowy i dramatyczny mają wspólny cel: chcą być zauważone ? kobieta dramatyczna z potrzeby zrobienia mocnego modowego entree, awangardowa zaś bardziej z silnego pragnienia zaznaczenia swojego gustu i indywidualności, czasami nawet odmienności, niż z chęci pokazania się. Dziewczyna dramatyczna jest nieco przerysowana, teatralna. Zawsze wygląda jakby szła na wielki bal. To styl bardzo wyrazisty, krzyczący: zauważ mnie! Nietypowy strój ozdobi biżuterią wielkich rozmiarów i niestandardowych kształtów. Natomiast awangardą w modzie nazwiemy całkowite niestosowanie się do zasad ubierania się na oficjalne wyjścia. Stylizacje awangardowe śmiało można określić eksperymentem, na który pozwalają sobie choćby przedstawicielki subkultur. Nie podążają ślepo za trendami. Nie akceptują żadnych reguł ograniczających ich własny styl. Białą koszulę na rozpoczęcie roku połączą z ćwiekami, elementami skórzanymi lub zwyczajnie z przetartymi dżinsami.

Propozycja w stylu awangardowym Benetton jesień 2010

Propozycja w stylu awangardowym Benetton jesień 2010

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie z aktualnych kolekcji znajdujących się w sklepach wybraliśmy dla was 60 modeli, które mogą stać się inspiracją dla waszego stroju na rozpoczęcie roku szkolnego.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (216 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...