Vintage i glamour w odsłonie świątecznej. Jak wykonać własnoręcznie świąteczne bombki?

Są osoby (my jesteśmy w tym gronie!), których niebywale cieszy wszystko, co wykonane własnymi siłami. Zwłaszcza teraz, w okresie przedświątecznym. Pieczenie, gotowanie, pakowanie prezentów… A może do tej listy dorzucić też samodzielne przygotowanie bombek? Dziś podpowiadamy, jak w prosty sposób stworzyć piękne ozdoby choinkowe, które sprawią, że każda aranżacja nabierze magicznego blasku.

Piękne, roziskrzone dodatki świąteczne potrafią przenieść nas do magicznej krainy Świąt. Otoczeni na co dzień modnym minimalizmem, jasnym scandi czy nieco surowym stylem industrialnym, w grudniu pozwalamy sobie na więcej. Otulamy się ciepłym światłem miliona lampek, stawiamy na czerwień, zieleń i złoto. Ten ostatni to kolor, który szczególnie potrafi zadziałać na nasze zmysły.

Zdjęcia i realizacja – mat. nadesłane: Pani to Potrafi – blog poradnikowy o wnętrzach

Jak stworzyć samodzielnie świąteczne bombki w stylu vintage?

W pierwszej kolejności podpowiadamy, żebyś zaopatrzyła się w dobre chęci i dużo kreatywności. Ale przydadzą Ci się też bardziej praktyczne przedmioty: 

 • Styropianowe kule o wielkości klasycznej bombki
 • Kawałki gipiurowych, haftowanych koronek – ważne, by materiał był gruby i mięsisty
 • Farba Kazeinowa Liberon 
 • Krem do pozłoceń Liberon 
 • Chwościki 
 • Drut
 • Klej typu Magik 
 • Pędzel 
 • Ołówek
 • Patyki do szaszłyków
 • Rękawiczki jednorazowe

Krok 1

Styropianową bazę nabij na patyk do szaszłyków narysuj linię wyznaczającą środek kuli. Następnie wytnij z koronki kształty, które staną się podstawą ozdoby.

Krok 2

Narysowaną wcześniej linię pokryj obficie klejem i nałóż na nią przygotowaną koronkę. Dociśnij, dbając o to, by dekoracja dobrze przylegała do powierzchni bombki. Poczekaj aż wszystko wyschnie lub wspomóż się ciepłym nawiewem suszarki.

Krok 3

Zabieramy się za malowanie. Tu warto użyć farby kazeinowej Liberon, która nie zniszczy i nie rozpuści styropianowej powierzchni bombki. Produkt jest dostępny w osiemnastu kolorach, więc jest w czym wybierać.

Krok 4

Gdy farba wyschnie, przechodzimy do głównego bohatera naszych działań – kremu do pozłoceń Liberon. Dostępny w trzech odcieniach złota pozwoli idealnie dopasować barwę do wymarzonego efektu końcowego. Produkt można nakładać miękką szmatką lub palcami.

Krok 5

Czas na detale. Nasz mały projekt pięknie dopełni retro chwościk i zawieszka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by puścić wodze wyobraźni i dodać dodatkowe elementy ozdobne.

I gotowe!

Zdjęcia i realizacja – mat. nadesłane: Pani to Potrafi – blog poradnikowy o wnętrzach

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (59 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...