Stylizacje w stylu vintage – modowe podróże w czasie

Oto stylizacje w stylu vintage, które staną się może Waszym natchnieniem w modowej podróży przez czas. Vintage , bo o nim mowa, jest obecny zawsze w każdym sezonie. To styl, który opiera się sezonowym nowinkom bo jest ponadczasowy.  Vintage wymaga jednak dobrego wyczucia i zachowania złotego środka. Nie można przedobrzyć, by zamiast ubranym nie być przebranym. Granica w wypadku stylu vinatge jest bardzo cienka. Na przykład lata 20 moda ,  która do tej pory działa na naszą wyobraźnię może stać się przebraniem, jeśli zastosujemy ją zbyt dokładnie w dniu dzisiejszym.

moda-vintage

Zdjęcia: lewej: Anna Della Russo podczas Milan Fashion Week – fot. tanka_v; Street style – ulica w Mediolanie; Pokaz: Suknie dekady 80 — fot FelixHerencias

Jeśli nasz strój jest utrzymany w klimacie retro to nasza fryzura i makijaż powinny być współczesne i nie przerysowane. Warto zauważyć, że ten styl należy to najbardziej lubianych przez osoby mocno związane ze światem mody: modelki, stylistki czy dziennikarki modowe.

Szczególnie interesująco wypada łączenie rzeczy inspirowanych różnymi dekadami: szczypta lat 50, 60 i 70 i mamy receptę na modowy sukces. Jeśli zdarzyło Ci się ostatnio usłyszeć, że ubierasz się jak własna babcia to nie ma powodu do niepokoju. Wszystko wskazuje na to, że bardzo dobrze wyczuwasz modę.
vintage

 

 

 

 

 

vintage3

vintage2

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...