Videoblogowanie – czyli jak zarobić na swojej pasji

Od pewnego czasu obserwujemy klarowanie się nowego trendu w e-commerce. Tworzą go ludzie otwarci na nowe wyzwania, którzy wiedzą, że pasja i umiejętność wykorzystania możliwości, jakie daje internet, to pierwszy krok do biznesowego sukcesu. O kim mowa?

Nie tak dawno temu jeden z miesięczników marketingowych działających na Facebooku zadał swoim fanom pytanie ?Kto jest waszym ulubionym videoblogerem??. Pytanie zaskoczyło internautów – bo czy w Polsce działają ludzie opierający swoją komunikację z odbiorcami na filmach wideo? Okazuje się, że tak, czego najmocniejszym przykładem jest…

videoblogowanie

Paulina Stępień

kanał Kotlet.tv – kulinarna telewizja internetowa, projekt prowadzony przez młode małżeństwo, którzy porzucili pracę w korporacji, by całkowicie poświęcić się video-przedsięwzięciu. A to dopiero jeden z przykładów, bo takich osób jak Paulina i Michał Stępień, jest coraz więcej. Zaczynają od małych projektów – portali internetowych lub blogów, pozyskując coraz większe grono lojalnych odbiorców, by w efekcie zmienić coś, co robili z czystej przyjemności, w dobrze prosperujący biznes.

Kotlet.tv powstał jako swego rodzaju poradnik kulinarny opierający się na przepisach pokazywanych w formie video, projekt prowadzony czysto hobbistycznie. Okazało się jednak, że strona ma ogromy potencjał, a wraz z szybko rozrastającym się gronem widzów i czytelników, pojawili się reklamodawcy i osoby chcące inwestować w serwis. Cieszy także coraz większe zainteresowanie ze strony mediów, radia, telewizji i prasy branżowej, które szukają ciekawych i unikalnych tematów, wartych do pokazania szerokiej publiczności – tłumaczy Paulina Stępień.

Azjatyckie blogerki. Poznaj orientalne IT GIRLS!

Azjatyckie blogerki. Poznaj orientalne IT GIRLS!

Słynni projektanci i fashionistki czerpią garściami inspiracje z Japonii, Korei czy Chin. Orientalna moda kusi oryginalnością, a azjatyckie IT GIRLS są ikonami stylu dla wielu kobiet na całym świecie.

Youtube da zarobić?

Videoblog to dziś ogromny potencjał i szansa na zarobek. To zupełnie nowa jakość, przyciągająca czytelników świeżymi pomysłami i innowacyjną formą. Myli się ten, kto myśli, że jest to projekt, na którym nie można zarobić. Oczywiście, wkład pieniężny w uruchomienie takiego biznesu, jego rozwój i wypromowanie, na pewno jest większy niż w przypadku strony opartej na słowie pisanym, jednak to inwestycja, którą warto ponieść, jeżeli podejdzie się do niej rozsądnie.

Jednym z głównych narzędzi, dzięki którym można wypromować videoblog, a przy okazji osiągnąć zyski jest kanał Youtube należący do Google. Publikowanie filmów za jego pośrednictwem pozwala uzyskać połowę z wpływów reklamowych, jakie sprzedamy. Taki program partnerski Youtube uruchomił w kilkunastu krajach świata i, jak sam przyznaje, cieszy się on coraz większym zainteresowaniem osób, które praktycznie utrzymują się z zarobionych w ten sposób pieniędzy.

Filmy video umieszczane na własnych stronach czy kanale Youtube codziennie śledzi po kilkanaście tysięcy osób, czasem także spoza kraju. Fakt ten świadczy o tym, że jest to pożądana forma komunikacji, oczekiwana i lubiana przez odbiorców. – Dodatkowo, konsumenci mają największe zaufanie do rekomendacji udzielanych przez swoich znajomych. A właśnie takim znajomym staje się autor videobloga – osoba, z którą utrzymuje personalne relacje, którą ogląda na co dzień, w której życiu aktywnie uczestniczy – tłumaczy Paulina Stępień. W przypadku, gdy widz regularnie odwiedza się dany serwis, jego autor staje się znajomym, przynajmniej w wirtualnym wymiarze, a rzeczy, które sam nosi i których używa, a przede wszystkim te, które poleca, automatycznie wydają się dobre także dla czytelnika. Jeżeli działania te prowadzone są w sposób uczciwy i otwarty, videobloger staje się osobą wyznaczającą trendy całemu gronu swoich wiernych fanów.

Videoblog to trend, który systematycznie będzie zyskiwał na popularności. Zresztą coraz częściej słyszy się o młodych, utalentowanych ludziach, których świat poznał właśnie dzięki obecności w internecie. Udowadniają, że dzięki swojej pasji, nieważne, czy jest nią moda, gotowanie czy śpiewanie, można zarobić i wykonywać najlepszą możliwą pracę, czyli to, co sprawia najwięcej przyjemności.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (182 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. wojsyl9  29 grudnia 2011 20:51

  uwielbiam kanał KOTLET.TV. Jestem uzależniona od słodyczy i od ich filmów ;)))

  Odpowiedz
 2. engela  17 stycznia 2012 14:46

  kotlet.tv oglądałam przed ich jeszcze sławą, fajne, praktyczne przepisy i tylko pozazdrościć,że ich pasja stała się namacalnym źródłem dochodów 🙂

  Odpowiedz
 3. Anusiak  6 lutego 2012 14:24

  Tez oglądam i lubię Kotlet TV, ale ostatnio mam wrażenie, że troszkę brakuje im pomysłów na ciekawe dania.

  Odpowiedz
 4. Agnieszka  7 maja 2017 01:18

  Fajnie, że można zarabiać robiąc to co się kocha. Szkoda, że tak niewiele osób ma taką możliwość. Ja kanału Kotlet.TV nie znałam, ale na pewno nadrobię zaległości.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany