Velvet nails – gorący trend w stylizacji paznokci z wzorkiem milionów lśniących iskierek

W dziedzinie stylizacji paznokci nie istnieje coś takiego jak granice. Zawsze kiedy wydaje nam się, że manikiurzystki nie stworzą już żadnego nowego trendu, bo zdążyły dotąd przerobić wszystkie możliwe wzory i faktury, one po raz kolejny nas zaskakują. Tak było i tym razem! Miłośniczki wyrafinowanych zdobień postanowiły bowiem połączyć tradycyjny brokat z techniką kociego oka, otrzymując motyw do złudzenia przypominający… aksamit!

Velvet nails to obecnie jeden z najgorętszych instagramowych trendów w dziedzinie zdobienia paznokci. Styl ten stał się popularny tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem, bo mieniące się drobinki, przywodzące na myśl szlachetne materiały doskonale wpisywały się w wieczorowe stylizacje. Połyskliwe paznokcie upstrzone milionami lśniących iskierek zdają się jednak pasować do wszystkich zimowych dni i przyjemnie rozświetlają szare styczniowe popołudnia. Warto więc sięgnąć po nie szczególnie teraz, kiedy atmosfera radosnych świątecznych przygotowań prysła, a noworoczne wyzwania nie nastrajają optymizmem! Sprawdźcie, jak wykonać taki wzór i zobaczcie najpiękniejsze inspiracje z sieci i luksusowych kosmetycznych salonów!

velvet nails

Velvet nails – gorący trend w stylizacji paznokci, idealny na drugą połowę zimy

Velvet nails, czyli po prostu welwetowe paznokcie to dalekie echo trendu sprzed kilku lat, który propagował oklejanie płytek naklejkami o aksamitnej powierzchni. Tym razem nawiązanie do eleganckiego, wieczorowego materiału bazuje jednak wyłącznie na wizualnych skojarzeniach. Welwetowa faktura to jedynie złudzenie, budowane za sprawą mieniących się drobinek brokatu, pokrytych magnetyczną masą do tworzenia manicure z „kocim okiem”. W zależności od tego, jak ułożymy dłoń, odbijają one światło lub przechodzą na dalszy plan, wpadając w ciemniejsze odcienie. To naprawdę fascynujący efekt, od którego trudno oderwać wzrok!

granat velvet nails

 

Jak wykonać velvet nails?

Aksamitny manicure będzie najbardziej spektakularny, jeśli wykona go profesjonalna manikiurzystka, korzystająca z żelowych lakierów z brokatem i coat’u do kociego oka. Całkiem efektowny rezultat możemy jednak osiągnąć także samodzielnie. Wystarczy, że połączymy lakier do paznokci z efektem holograficznym i mieniący się top coat albo sięgniemy po profesjonalny pyłek z efektem velvet i wtopimy go w wybrany lakier, pokrywając całość mieniącym się utwardzaczem.

Wykorzystując wybraną metodę, możesz stworzyć paznokcie w dowolnym odcieniu. Jeśli jednak decydujesz się na welwetowy pyłek, pamiętaj, że powinien być on znacznie jaśniejszy od bazowego lakieru. Naszej redakcji najbardziej podobają się aksamitne paznokcie w kolorach bursztynu, starego złota, głębokiej zieleni, szarości, srebra i błękitu. A Wam? Sprawdźcie poniżej!

 

Oto najpiękniejsze realizacje trendu velvet nails:

złote velvet nails

 

czarne velvet nails ze srebrnymi drobinkami

 

welwetowe paznokcie zielone

 

bordowy welwetowy manicure

 

brązowe i żółte velvet nails

Który z odcieni wybieracie i na jaką okazję najchętniej wystylizowałybyście tak swoje paznokcie? Koniecznie dajcie nam znać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (99 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...