Vans i Frida Kahlo – zachwycająca i artystyczna kolaboracja w wydaniu sportowym

Obok tych butów nikt nie może przejść obojętnie! Vans zaprezentował najnowszą kolekcję inspirowaną sztuka meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Nietuzinkowe buty trafiły już do sklepów. Marzy ci się jedna z trzech par?

Już są! W wybranych sklepach Vans dostępna jest zapierająca dech w piersiach kolekcja Kolekcja Vault by Vans x Frida Kahlo. Vans i Frida – kto by pomyślał, że takie połączenie będzie aż tak zachwycające! Znając jednak dzieła malarki, a także jej burzliwe i ekscytujące życie wiemy doskonale, że wszystko co związane z artystką będzie nietuzinkowe. I tak jej dzieła doskonale odnalazły się na sportowym obuwiu, a dokładniej na klasycznych modelach marki Vans. Nie brakuje koloru, nie brakuje pomysłu. Wraz z takim obuwiem, każda stylizacja wyłoni cię z nawet najciemniejszego cienia. Jak podoba się wam taka moda?

Vans i Frida Kahlo – zachwycająca i artystyczna kolaboracja w wydaniu sportowym

Kreatywność i ekspresja przyświeca życiu w myśl motta: „Off The Wall”.  Taka właśnie jest marka Vans, która co rusz zaskakuje nas nowymi projektami. Zawsze znajduje się w nich miejsce ina oddanie hołdu sztuce.  A oto najnowszy, gorący jeszcze dowód! Vault by Vans przedstawia kolekcję inspirowaną meksykańska malarką Fridą Kahlo. Znalazły się tu autoportrety artystki, jak również obrazy inspirowane jej ukochanym Meksykiem. A wszystko na klasycznych modelach marki Vans.

 

Skąd inspiracja Fridą?

Chyba prościej byłoby zapytać: „Co jeszcze inspiruje cię w artystce”? Jej twórczość pełna jest meksykańskich motywów ludowych, za pośrednictwem których wyrażała swoją tożsamość, a także trudne tematy związane z pojmowaniem płci, rasy czy postkolonializmem. Doświadczenia malarki ewoluowały, bowiem poznała nie tylko rzeczywistość Ameryki Północnej, ale także Stanów Zjednoczonych i wielu krajów europejskich. Jej poszukiwania siebie i próby zrozumienia świata, po dziś dzień pozostają dla wielu inspiracją i fascynują.

 

Które dzieła wybrał Vans?

W propozycjach, na które składają się trzy modele znajdziemy zarówno nawiązania do znanych dzieł, jak i do tych nieco zapomnianych. I tak model OG Sk8-Hi LX nosi na sobie autoportretem Fridy. Ten doskonale komponuje się z ciemnozielonym czubkiem palców. OG Authentic LX zyskał natomiast nadruk arbuza i haftowane detale. Na koniec przedstawiamy OG Slip-On LX, będący hołdem dla wielkiego dzieła Fridy z  z 1940 roku. Mowa tu o „Autoportrecie z naszyjnikiem z cierni i kolibrem”. A żeby wygodnie się nosiło, każdy but zaopatrzony został w wulkanizowaną podeszwę i miękką wyściółkę.

 

Zobacz kolekcję Vault by Vans łączącą prace meksykańskiej malarki i ikonę skate:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Wusia  29 czerwca 2019 06:35

  Wybieram model z nadrukiem arbuza.

  Odpowiedz
 2. sylwiawes  29 czerwca 2019 07:00

  Super😍

  Odpowiedz
 3. blogujemytestujemy  30 czerwca 2019 07:49

  Arbuz jest świetny

  Odpowiedz
 4. Ewcia  1 lipca 2019 07:50

  Arbuz skradł moje serce <3

  Odpowiedz
 5. Emotikonka  2 lipca 2019 17:20

  Popieram koleżanki wyżej- arbuz wygląda świetnie! 🙂

  Odpowiedz
 6. Erra Mood  8 lipca 2019 23:42

  Jej obrazy mają w sobie niepokój, była świetną malarką. Jej dzieła przedstawiają stan jej duszy…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany