Uwierz w aromaterapię

Olejki eteryczne znane były już Kleopatrze. To skoncentrowane esencje z różnych roślin, które ze względu na swoje naturalne pochodzenie budzą coraz większe zainteresowanie. Nieustannie przybywa zwolenników aromaterapii. Według encyklopedii aromaterapii, każdy olejek służy innym dolegliwościom. Jedne wyciągi roślinne rozgrzewają i pomagają leczyć choroby układu oddechowego, inne posiadają właściwości regenerujące organizm, a także relaksacyjne. Warto dowiedzieć się które z olejków są najbardziej odpowiednie dla nas, a także jak prawidłowo je stosować.

Regenerująca moc olejków dla sportowców i przepracowanych:

Na zmęczone i obolałe mięśnie pomoże esencja drzewa herbacianego, jałowca, ravensara, czarnego pieprzu oraz z krzewu zimozielonego, w połączeniu z olejkiem nagietkowym, słonecznikowym i jojoba. Mieszkanka działa na mięśnie przede wszystkim regenerująco, wzmacniająco i odmładzająco. ?Tak zestawione olejki polecane są w szczególności dla osób uprawiających sport. Miksturę można wetrzeć w mięśnie przed rozpoczęciem aerobiku lub treningu w siłowni. Olejki rozgrzeją i przygotują mięśnie do ćwiczeń?- radzi Jolanta Wieczorek, ekspert ds. kosmetyków naturalnych z firmy Matique.pl. Olejki pomagają również leczyć przeziębienie i grypę.

Relaksująca moc olejków dla zestresowanych:

Mieszanki o działaniu relaksacyjnym zostały tak skomponowane, aby poprawić nastrój po ciężkim dniu w pracy ? odprężyć i zrelaksować ciało. ?Olejki eteryczne muszą być przede wszystkim w 100% naturalne i organiczne. Nie dajmy się nabierać na sztuczne dodatki zapachowe – nie uzyskamy wtedy pożądanych efektów. Przykładowo, olejki Balm Balm posiadają certyfikat Soil Association, który daje gwarancję, że wszystkie składniki olejku pochodzą z upraw ekologicznych? ? komentuje Jolanta Wieczorek z Matique.pl. Prawdziwy relaks zapewnią nam olejki eteryczne takie jak geranium, mandarynka, lawenda oraz ylang ylang w parze z naturalnymi wyciągami ze słonecznika, nagietka, dzikiej róży i krzewu jojoba. Kompozycja sprawdzi się również jako olejek do masażu. ?Najlepszym sposobem wykorzystania olejków eterycznych jest relaksująca kąpiel. Wystarczy spryskać kilka razy powierzchnię wody. Taka aromaterapeutyczna chwila przyjemności na pewno odstresuje i poprawi nastrój każdej zapracowanej osobie. Pamiętajmy jednak, że olejki eteryczne nie są odpowiednie dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.? – radzi Jolanta Wieczorek.  ?Dla młodych mam polecamy Ultra Delikatny Bezzapachowy Olejek Balm Balm?. – dodaje.

Dlaczego warto korzystać z aromaterapii?

Aromaterapia, jako praktyka wykorzystująca naturalne olejki eteryczne w celu poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego, zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje liczne korzyści. Jej wyjątkowa skuteczność w redukcji stresu, poprawie samopoczucia oraz wsparciu zdrowia fizycznego sprawia, że jest cenionym narzędziem zarówno w medycynie alternatywnej, jak i uzupełniającej konwencjonalne terapie. Dzięki swojej wszechstronności i bezpiecznej naturze, aromaterapia stała się popularną formą terapii wspomagającej, zyskując uznanie zarówno wśród profesjonalistów zdrowia, jak i entuzjastów naturalnych metod poprawy dobrostanu.

Poprawa samopoczucia:

Aromaterapia może znacząco poprawić samopoczucie poprzez wywoływanie pozytywnych reakcji w mózgu. Zapachy takie jak lawenda, mięta pieprzowa czy cytryna mogą redukować stres, poprawiać nastrój i redukować objawy depresji, dzięki stymulacji produkcji neuroprzekaźników odpowiedzialnych za emocje.

Poprawa zdrowia fizycznego:

Aromaterapia może wspomagać zdrowie fizyczne poprzez swoje właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Niektóre olejki eteryczne, takie jak olejek z drzewa herbacianego czy eukaliptusowy, mogą wspomagać układ odpornościowy, wspomagając walkę z infekcjami oraz łagodząc objawy różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy czy bóle mięśni.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (273 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...