„Uśmiechologia – pozytywna strona myślenia” – rewolucyjna książka, która nauczy Twoje dziecko samoakceptacji i wspierania się w swoich dążeniach

A gdyby tak każdy młody człowiek potrafił spojrzeć rano w lustro z uśmiechem i szacunkiem do samego siebie? Ze spokojem ducha, radością i żywą chęcią odkrywania codzienności. Niezależnie od tego, z czym się zetknie wśród rówieśników. Jak oceni go pędzący świat i jakie oczekiwania do bycia „jakimś” przed nim postawi. Świadomy swoich  zalet, pełen akceptacji, z wewnętrznym pragnieniem rozwoju i z nadanym sobie prawem do popełniania błędów. Szczęśliwy – bo jest, a nie – bo coś zaliczył na piątkę. Czy to w ogóle możliwe? Najwyższy czas o to zadbać!

Przedstawiamy rewolucyjną książkę Michała Zawadki „Uśmiechologia – pozytywna strona myślenia”, która nauczy Twoje dziecko rozwijania samoakceptacji i pomoże mu przezwyciężać w przyszłości wszelkie trudności w dążeniu do celu! To obowiązkowa pozycja dla wszystkich świadomych rodziców i ich pociech!

uśmiechologia

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia w tle: www.unsplash.com (stacy-marie-mLx1dc-AJ5k-unsplash)

„Uśmiechologia – pozytywna strona myślenia” – rewolucyjna książka, która nauczy Twoje dziecko samoakceptacji i wspierania się w swoich dążeniach

Opierając się na efektach siedmioletniej pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą, przeanalizowanej literaturze psychologicznej i społecznej, zagłębianych odkryciach neurodydaktyki oraz rozmowach z rodzicami i nauczycielami, Michał Zawadka stworzył nową serię książek „Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia”. Z pomocą pierwszej części „Ja ze sobą” dziecko, nastolatek i rodzic udadzą się we wspaniałą, bezcenną podróż w poszukiwaniu poczucia własnej wartości.

„Uśmiechologia” uczy realnej zmiany. Działania tu i teraz oraz aktywnego wcielania zdobytej wiedzy w życie. Dzięki pracy z nią każdy młody człowiek ma szansę nauczyć się akceptacji siebie i wyrażania zgody na to, kim jest. Tak, aby w obliczu słabości, zwątpienia, niepowodzeń czy hejtu, wiedział, w jaki sposób wspierać samego siebie.

„Uśmiechologia” – to połączenie książki z zeszytem ćwiczeń. Zawiera ponad 100 stron aktywnych zadań w formie pytań, tabeli, sekcji do uzupełnienia, wykreślanek i rebusów. Pomaga tym samym zrozumieć i zaakceptować swoje myśli. Skierowana do dzieci i młodzieży, z pewnością zaciekawi i zachęci do przemyśleń również wielu dorosłych!

 

Uśmiechologia

Pozytywnej „Uśmiechologii” towarzyszy brat bliźniak. Jest nim „Wartościownik”. Skierowany stricte do rodziców, stanowi on gotowe narzędzie do poszerzania ich kompetencji oraz wspierania dziecka w jego codziennym rozwoju. To kompendium wiedzy o poczuciu własnej wartości, ale także jego roli w życiu. Znajdziecie w nim mnóstwo wskazówek, podpowiedzi, przykładów i prywatnych historii.

 

W „Wartościowniku” autor szeroko omawia:
1) dlaczego tak ważne jest budowanie poczucia własnej wartości oraz na jakie przestrzenie życia ono wpływa,
2) konsekwencje braku bądź obniżonego poczucia własnej wartości,
3) przykłady tego, co w rodzicielskiej komunikacji i zachowaniu wobec dzieci będzie wspierało i budowało ich poczucie własnej wartości,
4) różne sytuacje i zachowania rodziców, które na co dzień niezauważane, mogą zakłócać lub nawet niszczyć poczucie własnej wartości.

uśmiechologia

„Uśmiechologia” dla dzieci i „Wartościownik dla rodziców” wesprą rozwój całych rodzin, przychodząc im z pomocą każdego dnia, w rozmaitych, czasami trudnych sytuacjach, w domu czy w szkole.

Książki dostępne w przedsprzedaży już w marcu! Do kupienia na www.michalzawadka.pl. Od kwietnia również w salonach Empik.

 

O Autorze

Michał Zawadka to uznany w naszym kraju autor, mówca, trener, a także założyciel wydawnictwa „Mind&Dream”, specjalizującego się w publikowaniu książek z dziedziny rozwoju osobistego i społecznego dzieci oraz młodzieży.  Wśród wydanych przez nie pozycji znalazły się dotąd tym między innymi dwie autorstwa Zawadki: „Chcę być kimś!” oraz „Zarządzanie marzeniami”. Twórca ma na swoim koncie również rozwojowe programy warsztatowe dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Był gościem wielu festiwali, konferencji edukacyjnych i społecznych. Sprawdza się także w roli trenera wystąpień publicznych, komunikacji, relacji i sztuki słowa. Jest mówcą inspiracyjno-motywacyjnym, zrzeszonym w Stowarzyszeniu Profesjonalnych Mówców.

Pisze książki w oparciu o warsztatowe spotkania autorskie. Obserwacje potrzeb młodych ludzi, stojących przed nimi wyzwań oraz problemów socjologicznych czy wychowawczych jak również obcowanie z liczną grupą rodziców i nauczycieli zamienia w pełne fantazji wiersze i formy poradnikowe. Dzięki temu jego książki są odpowiedzią na potrzeby społeczne w zakresie wspierania młodych pokoleń w rozwoju. Pomagają też budować świadome, zaangażowane społeczeństwo. Są również wartościową pomocą edukacyjną dla nauczycieli i rodziców. Warto zauważyć, że rekomendują je światowej sławy autorytety m.in. profesor Tony Buzan czy Brian Tracy.

W życiu prywatnym – Michał Zawadka to optymista, szczęśliwy mąż i zaangażowany tata Matyldy i Makarego.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (125 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  6 marca 2020 10:52

  Takie książki napewno pomogają się odpowiednio rozwijać,ale ważne jest też wychowanie oraz częste rozmowy z dzieckiem.

  Odpowiedz
 2. Michał Zawadka  7 marca 2020 11:21

  Pani Sandro, oczywiście, że tak. Jestem głęboko przekonany, że częste rozmowy są jednym z najważniejszych etapów wychowania obok dawania przykładu. Książka sama w sobie również wymaga wielu rozmów i do wielu rozmów daje powodu. Pozdrawiam i do przeczytania 🙂 Michał Zawadka

  Odpowiedz
 3. Biomedka  7 marca 2020 14:03

  Poczucie własnej wartości to podstawa. Cieszy mnie, że tego typu książki pozwalają budować swój pozytywny wizerunek.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany