Uśmiechaj się dla zdrowia i… coraz bielszych zębów

Wszyscy podświadomie wiemy, że warto się uśmiechać. W ten sposób łatwiej poznamy nowych przyjaciół czy szybciej znajdziemy wymarzoną pracę. Częsty uśmiech to także doskonała gimnastyka twarzy – skóra staje się lepiej dotleniona i ukrwiona, co długofalowo powoduje wolniejsze tworzenie się zmarszczek i pozwala zachować młodszy wygląd na dłużej.
Uśmiechem zainteresowali się także naukowcy. W USA przeprowadzono badania nad tym, jak różne rodzaje uśmiechu wpływają na nasz organizm. Jeśli lubisz się śmiać to mamy dla Ciebie także inną doskonałą wiadomość: naukowcy marki BlanX stworzyli i opatentowali jedyną na rynku pastę do zębów z aktywnym czynnikiem wybielającym ActiluX® reagującym na światło. Od teraz: im więcej się uśmiechasz – tym bielsze stają się Twoje zęby! O szczegółach pracy różnych naukowców nad uśmiechem przeczytasz poniżej.

bialy-usmiech

Światowa innowacja w wybielaniu zębów – Aktywne Wybielanie Uśmiechem!

blanxpara-2Dzięki pracy naukowców powstała pierwsza na świecie pasta do zębów BlanX White Shock zawierająca opatentowany, aktywny czynnik wybielający ActiluX®, który reaguje na światło. Związek ten wiąże się ze szkliwem zęba i pozostaje na jego powierzchni przez cały dzień. Aktywuje się za każdym razem, gdy się uśmiechasz, a zęby mają kontakt ze światłem słonecznym. Uwalnia on pod wpływem światła bezpieczne cząsteczki atakujące membrany komórkowe bakterii oraz pigmenty organiczne, które nieestetycznie wpływają na biel uśmiechu i przebarwiają zęby. Efektem tego działania jest zniszczenie bakterii znajdujących się na zębach oraz pigmentów organicznych przebarwiających zęby. Jednocześnie ActiluX® wykazuje działanie nawilżające dziąsła, będąc w pełni dla nich bezpieczny.

Należy tu podkreślić, że produkty BlanX White Shock nie zawierają nadtlenków ani środków chemicznych, które mogłyby doprowadzić do podrażnień ze względu na swoje nienaturalne czy agresywne działanie. Dzięki pracy naukowców produkty BlanX White Shock zawierają w swoim składzie nieorganiczne, biokompatybilne mikrokryształki ActiluX®, które działają naturalnie ze światłem tak, aby nie uszkodzić szkliwa zębów.

Podsumowując – dzięki aktywowanym przez światło cząsteczkom ActiluX® każdy Twój uśmiech wzmacnia działanie wybielające pasty BlanX White Shock!

 

W ramach gamy BlanX White Shock dostępne są produkty:

BlanX White Shock 75ml Natychmiastowa Biel (pasta wybielająca do codziennego mycia zębów)
BlanX White Shock 50ml + akcelerator BlanX LED (lampa wielokrotnego użytku)
BlanX White Shock Zaawansowany System do Wybielania Zębów + BlanX Led Bite
BlanX White Shock Zaawansowany wybielający płyn do higieny jamy ustnej 500ml
BlanX White Shock Żel Wybielający 1,8ml

blanx-2

 

Produkty te można kupić online tutaj www.blanxsklep.pl a także w topowych drogeriach, gabinetach stomatologicznych oraz aptekach.

Uśmiech dla zdrowia – skuteczna walka ze stresem 

usmiech-w-pracy-2

Wyniki badania amerykańskich naukowców nad uśmiechem zostały opublikowane w czasopiśmie „Psychological Science”. Naukowcy z University of Kansas badali związki pomiędzy stresem, jaki oddziałuje na nasze ciało, a różnymi rodzajami uśmiechu.
Przebadano kilka grup ochotników. Części z nich polecono, aby podczas wykonywania stresujących zadań przybierali minę neutralną lub wręcz uśmiechali się. Mogły to być to różne rodzaje uśmiechu: od wykonywanego tylko ustami po szeroki uśmiech obejmujący mięśnie całej twarzy. Inna grupa miała za zadanie zachować tzw. „kamienną twarz” w sytuacjach stresowych, ale włożone w ich usta pałeczki wymuszały na twarzy imitację uśmiechu. Wnioski, jakie opublikowali po badaniu uczeni były następujące: każdy typ uśmiechu – nawet ten wymuszony – pozytywnie wpływał na organizm, co powodowało mniejszą ilość uderzeń serca w sytuacji stresowej. Najlepsze wyniki osiągnięto oczywiście w przypadku szczerego, szerokiego uśmiechu.

Czyli – częsty śmiech to zdrowsze serce! Bierzmy przykład z dzieci, które śmieją się przeciętnie 300 razy dziennie, a dorośli jedynie kilkanaście razy.

(źródło informacji: www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,391198,smiech-to-zdrowie.html)

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (221 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...