Uśmiech robi Dzień Dobry! 1 października Światowy Dzień Uśmiechu – Rossmann zaprasza na inspirujący webinar!

1 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji wspólnie z Rossmannem zapraszamy Was na webinar, jakiego do tej pory jeszcze nie było! Forum UŚMIECH ROBI DZIEŃ DOBRY to 6 godzin inspirujących spotkań, rozmów, wykładów i warsztatów, które będziecie mogli oglądać na żywo na profilach społecznościowych marki w godzinach 11:00-17:00. Podczas transmisji dowiecie się jak dbać o szeroko pojęty fizyczny i psychiczny dobrostan. Internetowe spotkanie jest oczywiście bezpłatne!

Rossmann światowy dzień uśmiechu

Fot. mat. nadesłane

Forum UŚMIECH ROBI DZIEŃ DOBRY

Wydarzenie z okazji Światowego Dnia Uśmiechu, które będziemy mogli śledzić w mediach społecznościowych marki Rossmann to zwieńczenie całorocznych działań. Rossmann w swoich działaniach dzielił się z Klientami i pracownikami prostymi sposobami na osiągnięcie fizycznego i psychicznego dobrostanu, zachęcał do szukania drobnych powodów do radości w codziennym otoczeniu, poprawiać nastrój:

– Pomagamy naszym klientom dbać o urodę i zdrowie. Ale wszyscy wiemy, że na dobre samopoczucie składa się wiele czynników. Tylko holistyczne podejście pozwala naprawdę o siebie zadbać – mówi Bogdan Maksymiec, dyrektor marketingu Rossmann SDP.

Podczas spotkania online z marką będzie można posłuchać prawdziwych ekspertów „od uśmiechu”, którzy podzielą się własnymi doświadczeniami i z pewnością zarażą pozytywną energią. 1 października na profilach społecznościowych marki Rossmann będziecie mogli zobaczyć takich gości jak: Janina Daily, QCZAJ, Katarzyna Miller, Hania Es czy Lidia Popiel. Prowadzącymi wydarzenie będzie znana ze swojego wyjątkowego uśmiechu Katarzyna Pakosińska oraz Olivier Janiak. 

 Janina Daily, tak zapowiada swój udział w wydarzeniu:

– Międzynarodowy Dzień Uśmiechu to takie święto, które tak naprawdę powinniśmy obchodzić codziennie – gdy życie nas chłoszcze, to warto szukać momentów, które sprawiają, że czujemy się pluszowo. A sposobów jest na to mnóstwo – oglądanie szczeniaczków o trójkątnych uszkach i nosku jak węgielek, zbieranie kasztanów, przyklejanie oczu do sprzętów AGD (serio, są na to badania!) i jeszcze wiele innych, o których wspomina… psychologia pozytywna. Zgodziłam się wziąć udział w tym wydarzeniu, bo z przyjemnością poopowiadam o tym, co nauka wie na temat bycia szczęśliwym i co możemy zrobić, by jarać się życiem jak kot wiewiórką za oknem.

To idealne podsumowanie tego, co czeka na Was podczas webinaru 1 października. 

Dołącz do naszej społeczności KobietaMag i zgarniaj cenne nagrody! Niespodzianka dla nowych Użytkowniczek!

Dołącz do naszej społeczności KobietaMag i zgarniaj cenne nagrody! Niespodzianka dla nowych Użytkowniczek!

Z miesiąca na miesiąc widzimy Was tu coraz więcej, co nie ukrywamy sprawia nam ogromną radość, ale… czy znacie już wszystkie zalety korzystania z naszego portalu? To nie tylko kopalnia porad urodowych, ogrom artykułów dotyczących mody, kosmetyków i szeroko pojętego lifestyle. To także możliwość testowania kosmetyków, które możecie od nas otrzymać wstępując do naszego Klubu Urody i tysiące nagród, które codziennie możecie u nas wylicytować na Aukcji Dnia!

Uśmiech robi Dzień Dobry – agenda spotkań, wykładów i warsztatów

Poniżej szczegółowa agenda spotkań, wykładów i warsztatów, których start planowany jest na godzinę 11:00.

ROZMOWY I WYKŁADY

11:00 – QCZAJ – trener personalny i motywator, aktywny na YouTubie i Instagramie, gdzie niestrudzenie namawia i inspiruje do tego, by dbać o siebie i pielęgnować wiarę we własne możliwości. 1 października podpowie, jak zamienić frustrację w determinację i pozytywnie patrzeć na świat.

 

11:50 – Hania Es (Hanna Sywula) – promotorka zdrowia psychicznego i popularyzatorka wiedzy o umyśle, twórczyni psychologicznego kanału na YouTube, autorka bestsellerowej książki „W głowie się poprzewracało”. Opowie o samoświadomości, o tym, jak wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi oraz podpowie, jak ją rozwijać.

 

12:40 – Marcin Fabjański – filozof, nauczyciel medytacji, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, twórca Apenińskiej Szkoły Żywej Filozofii we Włoszech (www.selfoff.com) i fundacji Nowa Obecność w Polsce. W trakcie wykładu przybliży rozwijaną przez siebie metodę selfoff, polegającą na wykorzystywaniu natury do rozkwitu i prowadzenia bardziej autentycznego życia.

 

13:35 – Janina Daily (Janina Bąk) – statystyczka, nauczycielka akademicka, blogerka, autorka bestsellerowej książki „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla”. Podpowie, jak pielęgnować w sobie ciekawość świata i odpowie na pytanie: „Czy istnieje matematyczny wzór na szczęście?”.

 

14:30 – Katarzyna Miller – najsłynniejsza i najbardziej charyzmatyczna polska psycholożka; psychoterapeutka, felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”, autorka poradników, m.in. „Być kobietą i nie zwariować” czy „Nie bój się życia”. 1 października dowiedzie, że uśmiechanie się, radość i otwartość ma wymierne korzyści i że warto je ćwiczyć.

 

15:15 – Jagna Ambroziak – psycholog kliniczny i psychoterapeutka, ekspertka kampanii społecznej #wKobiecejGłowie, prowadzi warsztaty z rozwoju osobistego. W czasie rozmowy z Olivierem Janiakiem zdemaskuje „czarny PR” złości i dowiedzie, że negatywne emocje pomagają orientować się w świecie. Pokaże też, jak nasz sposób widzenia wpływa na samopoczucie i podpowie, jak nauczyć się patrzeć inaczej – tak, by żyło się lepiej.

 

16:05 – Marek Michalak – pedagog specjalny, Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Porozmawia z Olivierem Janiakiem o Orderze Uśmiechu – absolutnym fenomenie pedagogicznym, który scala świat dzieci i dorosłych oraz o tym, jak znaleźć w sobie dziecko.

 

WARSZTATY

11:05 – Ola Żelazo – dyplomowana instruktorka fitnessu, pilatesu i kulturystyki, nauczycielka jogi, trenerka jogilatesu, YouTuberka, autorka książek. Dowiedzie, że ćwiczyć można w każdym wieku, podpowie skąd czerpać motywację i pozytywne nastawienie do życia. Pokaże też zestaw prostych ćwiczeń, które można wykonywać bez żadnego sprzętu, po prostu siedząc na krześle! Zachęcamy do wspólnych ćwiczeń na żywo!

 

11:50 – Jakub Emanuel Malec – Executive Chef w hotelu Novotel Warszawa Centrum, orędownik filozofii zero waste, który jako pierwszy w Polsce wprowadził w swoim hotelu kompleksowy program walki z marnotrawstwem żywności. Podczas warsztatów pokaże, jak wykorzystać całą (!) dynię, w pierwszej kolejności przyrządzając z niej zupę, następnie risotto i w końcu włoski przysmak – arancini. Opowie też o różnych technikach kulinarnych, przechowywaniu żywności i wykorzystywaniu resztek.

 

13:20 – Lidia Popiel – fotografka, dziennikarka, modelka. Wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. Prowadząca warsztaty fotograficzne i jurorka wielu konkursów foto. Redaktor naczelna fineLIFE.pl i PhotoCulture.pl. 1 października podczas warsztatów zdradzi wiele ciekawostek dotyczących fotografii, uśmiechu na zdjęciach czy mowy ciała. Nie zabraknie praktycznych wskazówek i tipów dla pasjonatów fotografii.

 

14:40 – Piotr Bielski – socjolog, znany jako Jogin Śmiechu. W 2013 roku sprowadził do Polski jogę śmiechu jako metodę budowania zdrowia i optymizmu. 1 października dowiedzie, że każdy może dzień po dniu tworzyć swój dobrostan emocjonalny. Wprowadzi nas w tematykę psychologii pozytywnej, ale przed wszystkim zaproponuje nam praktykę jogi uśmiechu, metody która zmieniła jego życie i życie milionów ludzi na całym świecie.

Wszystkie rozmowy, wykłady i warsztaty będą transmitowane na kanałach Rossmanna:

–  YouTube Rossmann Polska

–  Facebook Rossmann Polska

 

Jeśli nie będziecie mieć możliwości uczestniczenia w wydarzeniu na żywo, to uspokajamy – wszystkie materiały będzie można odtworzyć w późniejszym czasie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (21 głosów, średnia: 4,90 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. lucia2003  30 września 2021 17:05

    Zapowiada się ciekawie!!!

    Odpowiedz
  2. 1xxxzzz1  5 października 2021 14:57

    To było mega ciekawe

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany