Urządzamy miejsce pracy

Skoro większość czasu spędzamy w biurze, warto uatrakcyjnić nasze miejsce pracy osobistymi elementami. Oczywiście, swoboda aranżacji będzie różna w zależności od firmy i branży, w której pracujemy. Warto to zrobić, gdyż w niektórych przypadkach, puste stanowisko pracy może być interpretowane jako obojętność wobec życia firmowego. Eksperci monsterpolska.pl doradzą, jak stosownie udekorować naszą biurową przestrzeń.

minusy Internetu

Zazwyczaj pracownicy zadomawiają się w biurze w ciągu dwóch, trzech miesięcy od rozpoczęcia pracy w nowej firmie. Najczęściej przynoszą zdjęcia swoich bliskich lub ulubiony kubek do kawy. Zupełny brak osobistych rzeczy na stanowisku pracy współpracownicy mogą zinterpretować jako brak zaangażowania w firmowe sprawy.

Eksperci monsterpolska.pl przygotowali kilka sugestii, jak urządzić spersonalizowane, ale profesjonalne stanowisko pracy.

 

Pretekst do rozpoczęcia rozmowy

Dobrym rozwiązaniem jest przeniesienie takiego elementu dekoracyjnego, dzięki któremu można zainicjować rozmowę ze współpracownikami. Kibice drużyny piłkarskiej mogą przynieść gadżet w barwach klubu, rodzice – zdjęcia swoich pociech, pasjonaci podróży – pamiątki lub zdjęcia z wypraw. Prezentując elementy związane z naszymi pasjami lub też życiem prywatnym, sygnalizujemy chęć integracji, co będzie pozytywnie odbierane przez kolegów z pracy.

Należy jednak przemyśleć przyniesienie zdjęcia, na którym np. jesteśmy na plaży w kostiumie kąpielowym. Prezentowanie golizny w miejscu pracy, również na zdjęciach, jest wysoce niestosowne.

 

Odrobina koloru

Warto zmienić stanowisko pracy odziedziczone po poprzednim pracowniku, dodając elementy w ulubionym kolorze – np. nową podkładkę pod myszkę czy designerską tablicę na notatki.

Przy aranżowaniu stanowiska pracy, można wziąć pod uwagę znaczenie kolorów – żółty dodaje energii, zielony uspokaja, natomiast niebieski usprawnia pracę mózgu i zwiększa kreatywność.

Należy jednak uważać na liczbę gadżetów na biurku – zbyt duża ilość bibelotów może wywołać wrażenie bałaganu i chaosu.

 

Zachowaj zdrowy rozsądek

„Pracownik agencji reklamowej posiada większą swobodę aranżacji swojej przestrzeni niż osoba pracująca w firmie ubezpieczeniowej. Jeśli w biurze przyjmowani są klienci, miejsce pracy powinno być bardziej reprezentacyjne niż stanowisko osoby, której głównym zadaniem jest praca przy komputerze. Dlatego też, urządzając biuro, należy pamiętać o tym, jaką funkcję się pełni w firmie” – mówi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Dobrym sposobem na uniknięcie dekoracyjnego faux-pas jest zaobserwowanie stanowisk współpracowników – co z osobistych rzeczy znajduje się na ich biurkach, jak dużo osobistych elementów dekoracyjnych umieszczają w swoich biurach.

Trzeba także pamiętać, że elementy życia osobistego przynoszone do pracy obrazują naszą osobowość. Dlatego też, warto dać się poznać z jak najlepszej strony.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. as_sa  25 kwietnia 2014 22:23

    Niestety nie każdy może sobie pozwolić na „dekorowanie” swojego miejsca pracy

    Odpowiedz
  2. Amaretta  16 lipca 2017 08:40

    A co ja w miejscu pracy nie ma miejsca 😀 Nie mówię o pracy na kasie w sklepie, tylko o biurze… I rozpraszajaca świadomość, że można nawet nie swoje stare rzeczy firmowe zorganizować i pozoodstawiac… Kawę to tylko na parapet można odstawić. A szefowi, że jest balaganierzem raczej nie można powiedzieć:(

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany