Domowe maseczki na twarz i włosy. Sprawdzone sposoby na piękne włosy, cerę i ciało

Domowe maseczki na twarz i włosy – jak je zrobić i jakich składników użyć

Czy domowe maseczki na twarz i włosy wzbudziły kiedyś Twoje zainteresowanie? Jeśli nie, to warto wziąć je pod uwagę w swoim urodowym planie. Magiczne eliksiry dostępne w sklepach drogeryjnych i aptekach mogą dla Ciebie okazać się nieskutecznymi  kremami, czy maseczkami wysuszającymi skórę. Czego w takim przypadku użyć, aby mieć pewność, że na naszej twarzy lądują jedynie sprawdzone i całkowicie naturalne składniki? Świetne dla każdej kobiety będą domowe maseczki na twarz zrobione ze składników, które każda z nas ma pod ręką, a nawet jeśli nie ma – to w każdej chwili może je zakupić za grosze w pobliskim warzywniaku. Jeśli marzysz o spektakularnych efektach warto zastosować się do kilku rad.

Przede wszystkim nakładaj domowe maseczki na twarz jedynie na oczyszczoną cerę, gdyż wówczas cera ma szansę wchłonąć taką ilość jaka jest jej potrzebna. Warto także nakładać je około godziny 18 gdyż wtedy cera doskonale przyswaja składniki, zdecydowanie lepiej niż rano, czy wczesnym popołudniem. Świetnym sposobem na to, aby domowe maseczki na twarz były jeszcze bardziej skuteczne jest peeling, najlepiej także zrobiony domowymi sposobami, choć w sklepach występują świetne preparaty które pachną owocowo i dobrze działają. Jeśli masz akurat wolny dzień, czy spokojny wieczór możesz wykorzystać maseczki domowe w czasie kąpieli, wówczas nie tylko dostarczysz skórze potrzebnych składników, ale i skutecznie się zrelaksujesz.

Tutaj dowiesz się nie tylko na temat maseczek na twarz do zrobienia w domu, ale także poznasz sprawdzone domowe sposoby na piękne włosy. Rozpocznij z nami podróż w krainę urody.