Urban grilling – nowy trend w BBQ?

Grillowanie to ulubiony sposób spędzania wolnego czasu wielu Polaków. Gromadzimy się chętnie wokół grilla w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Przygotowujemy coraz ciekawsze i coraz bardziej oryginalne potrawy, ale… do tej pory nie każdy mógł sobie na co dzień pozwolić na takie przyjemności. Dziś jednak wszystko się zmieniło i pojawiła się coraz popularniejsza opcja uprawiania tak zwanego urban grilling, czyli biesiady przy grillu w wydaniu miejskim.

Urban grilling – nowy trend w BBQ

 

Z pewnością może to dziwić, bo przecież grillowanie w mieście dotąd kojarzyło się z pewnymi komplikacjami. To prawda, że trudno w warunkach miejskich, na osiedlach, znaleźć miejsce na wygodne grillowanie. Grillowanie węglowe i gazowe na balkonie, na terenie apartamentowców jest przecież zabronione, co zresztą jest zrozumiałe, bo może to powodować zagrożenie pożarowe. Teraz jednak jest sposób na to, by grillować bezpiecznie i na tarasach, i na balkonach, wykorzystując grille elektryczne Weber. Zatem niech urban grilling zatacza coraz szersze kręgi.

Grille elektryczne – zalety urządzeń

Podstawową zaletą grilli elektrycznych, która umożliwia rozkoszowanie się urban grilling, czyli grillowaniem w mieście jest fakt, że grille te nie generują otwartego ognia i związanego z nim dymu. Nie ma więc mowy o narzekających sąsiadach, a używanie takiego sprzętu jest całkowicie bezpieczne i zgodne z obowiązującym prawem.  Można śmiało wystawić na balkon lub taras np. stojący grill Weber Q2400 i zacząć przyrządzać potrawy. Można też zdecydować się na mniejszy grill elektryczny Weber Q1400 i wykorzystywać go nawet na niewielkim balkonie.

Elektryczne grille Weber to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie jest dostęp do zasilania prądem elektrycznym. Urządzenia te mają ogromne zalety podstawowe, bo każdy, nawet ten bez doświadczenia, poradzi sobie z ich obsługą a do tego same grille są niezwykle wytrzymałe. Sprzęt Weber wyposażony jest w niezawodne ruszty, które zapewniają rozprowadzenie i utrzymywanie wysokiej temperatury w sposób równomierny i długotrwały. Weber proponuje dwie serie grilli elektrycznych: Weber Q oraz Weber Pulse.

Urządzenia z serii Q mają zaokrąglone kształty i wysokie pokrywy. Grille Weber Pulse cechują się dwiema niezależnymi strefami grillowania, masywnymi rusztami oraz emaliowanymi pokrywami, które umożliwiają skutecznie utrzymywanie zadanej temperatury. Grille rozgrzewają się do temperatury nawet 300 stopni Celsjusza, dzięki czemu możesz na nich przyrządzać steki, duże kawałki mięsa a nawet chrupkie i cienkie ciasto do pizzy! Urządzenia te są wyposażone w funkcję iGrill, która pozwala na kontrolowanie temperatury panującej na ruszcie poprzez aplikację w smartfonie. Warto wspomnieć także o urzekającym nowoczesnym designie, który sprawia, że korzystanie z grilla staje się przyjemnością nie tylko dla podniebienia ale także dla oka.

Grille elektryczne Weber Pulse wyposażone są także w inteligentny, nowoczesny system odprowadzania tłuszczu. Potrawy przyrządzone na grillu polecane są więc tym, którzy na co dzień dbają o prawidłową masę ciała, bo z uwagi na mniejszą zawartość tłuszczu mogą oni śmiało zajadać grillowane pyszności. Grillowanie jest nie tylko zdrowym sposobem przygotowania jedzenia, ale również bardzo łatwym i intuicyjnym. Ruszt grilla elektrycznego rozgrzewa się równomiernie na całej powierzchni, więc samo przygotowanie potraw staje się znacznie prostsze – danie opieka się równo, potrawy są soczyste, a jednocześnie chrupiące. Ważne jest także to, że nie przywierają do rusztu, więc czyszczenie urządzeń nie jest trudne. Dodatkowo ułatwia je seria szczotek, gąbek i środków czyszczących oferowane przez markę Weber.

Dlaczego warto zainwestować w grill elektryczny Weber?

Przygotowywanie potraw na grillu elektrycznym to bardzo dobre rozwiązanie. Cały proces grillowania jest prosty, czysty i bezpieczny, a dla osób mieszkających w miejskich apartamentowcach, to często jedyna możliwość, by przez cały rok móc cieszyć się klasycznymi, przepysznymi daniami z grilla. Do przygotowania posiłku potrzebny jest jedynie dostęp do prądu oraz zamiłowanie do dobrego jedzenia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (56 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...