Upięty bob – jak upiąć włosy, jeśli nie masz długich, wijących się pukli za ramiona

Długie, wijące się włosy uważane są za symbol kobiecości. Dodatkowo umożliwiają niezliczoną ilość splotów i upięć. Nie znaczy to jednak, że krótkie włosy są mniej kobiece. To mit, który już dawno został podważony. Wbrew pozorom można też takie włosy upiąć na wiele różnych sposobów. Jeśli marzy Ci się ponadczasowa fryzura bob, ale ciągle się wahasz, bo nie wiesz jak ją upinać śpieszymy Ci z pomocą!

Fryzura bob to klasyczne, ponadczasowe cięcie, które ma wiele wariantów. Aktualnie na topie są fryzury damskie przeczesane wiatrem, w lekkim, artystycznym nieładzie. To fryzura, która pasuje każdej kobiecie niezależnie od wieku, choć z całą pewnością odejmie lat nieco już dojrzalszym paniom. Jest tak genialna w swojej prostocie, że niektóre osoby pozostają jej wierne przez długie lata. Czy możliwy jest jednak upięty bob i to na różne sposoby, zależnie od potrzeb i sytuacji?

fryzura bob

fot. EAST NEWS

 

Upięty bob – jak upiąć włosy, jeśli nie masz długich, wijących się pukli za ramiona

Okazuje się, że krótkie fryzury damskie to pozorne ograniczenie, jeśli chodzi o możliwości upięcia. Jeśli tylko masz mocne i zdrowe włosy, to niezależenie od kształtu twarzy możesz zdecydować się na boba. Od Ciebie zależy, który z wariantów wybierzesz. Może to być bob z grzywką i cieniowanym tyłem. Jeszcze inną opcją jest odwrócony bob, czyli cięcie z przodu jest zdecydowanie dłuższe niż tył. Coraz modniejszy staje się również long bob, który szczególnie przypadł do gustu Jennifer Aniston.

Jeśli zdecydujemy się na któryś z wariantów, musimy pamiętać że fryzura bob najlepiej się prezentuje, kiedy wygląda naturalnie. Dlatego odradzamy nadmierną stylizację. Włosy mają sprawiać wrażenie, jakbyśmy nie włożyły żadnego wysiłku w ich ułożenie. Modelowanie, modelowaniem, ale jak upiąć taką fryzurę? Jakie właściwie mamy możliwości? Możemy na przykład zbierać włosy u nasady na czubku głowy tworząc niewielki koczek. Inną propozycją są drobne sploty – bądź przebiegające przez środek głowy, bądź splecione po bokach. Boba można też ujarzmić spinkami i udrapować niczym tkaninę.

 

Upięty bob – zobacz jakie propozycje dla wybrałyśmy dla Ciebie:

upięty bob

źródło: East News, Mark Fast beauty, London Fashion Week, Fall/Winter 2019/2020

 

Fot. East News, Matty Bovan beauty, London Fashion Week, Fall/Winter 2019/2020

Czy któraś z naszych propozycji przypadła Ci do gustu? Koniecznie daj nam znać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (175 głosów, średnia: 4,17 z 5)
zapisuję głos...