Uniwersalny styl przyszłości – nowa kolekcja fryzur „BI”

Marka artego we współpracy z polskimi projektantami – Piotrem Drzałem i duetem Risk. made in Warsaw, stworzyli kolekcję czterech uniwersalnych, lekkich fryzur dających wiele możliwości układania i codziennego noszenia.

Podobno kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Jednak więcej nas łączy niż dzieli, a granice płci zacierają się i kształtuje się nowa kategoria płci wolna od sztywnych podziałów i schematów. Marka artego we współpracy z polskimi projektantami – Piotrem Drzałem i duetem Risk. made in Warsaw, stworzyli kolekcję czterech uniwersalnych, lekkich fryzur dających wiele możliwości układania i codziennego noszenia. Cztery stylizacje włosów połączone zostały z nowoczesnym stylem i formą ubrań młodych designerów mody. W kolekcji dominują tonacje blondów, cięcia są krótkie oraz dynamiczne, pasujące zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. Kolekcja „Bi” to swoisty bunt, przeciwko kulturowym uwarunkowaniom kobiecości i męskości.

Stylizacje artego (4)

Risk. made in Warsaw – to marka dla amatorów dresów o ciekawym kroju. Koncept kręci się wokół klasyka – szarej bluzy z kapturem. Z dresówki szyte są eleganckie spodnie, dżinsy, marynarki, mała szara, a nawet pościel. Powod? Risk uważa, że w stolicy po prostu nie wypada nie być glam dresiarzem.

Stylizacje artego (1)

Piotr Drzał – Piotr Drzał swoją pasję rozwijał na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru, gdzie intensywnie szukał swojego kierunku. Brał udział w licznych pokazach i eventach. Bardzo cennym doświadczeniem był staż w atelier Georges’a Hobeiki w Bejrucie.  Dużą uwagę przywiązuje do tkanin, z którymi później pracuje. Muszą mieć w sobie to „coś” czym go urzekną. W ubiorze lubi formę, konstrukcję i detal.  Kolekcje Piotra Drzała to przede wszystkim przemyślane formy, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i dobrym detalem.  Finalista i laureat najważniejszych konkursów modowych: Złota Nitka, Off Fashion, Baltic Fashion Avard, Fashion Designer Avard. Swoje kolekcje pokazywał na wielu eventach jak i na polskim Fashion Weeku w Łodzi.

artego - Prowokuj

Stylizacja 1: Prowokuj

Okryj się zasłoną tajemniczości. Bądź jak cień, którego nie da się schwytać, ale zawsze jest blisko, intrygująco i tajemniczo, sprawiając wrażenie nieosiągalności. Doprowadź do obsesyjnego pragnienia, które zostanie nieświadomie naśladowane. Zastaw sidła i czekaj, aż w nie wpadnie.

Stylizacja łączy w sobie geometryczne, ostre cięcia z cieniowaną koloryzacją w tonacji blondu, która pozwala osiągnąć efekt objętości i wypukłości. Linia wyznaczona przez ukośne, przedłużone pasma wysmukla twarz. Coś dla miłośniczek długiego asymetrycznego boba.

Koloryzacja: Podczas koloryzacji odseparowano dwa trójkąty na wysokości uszu. Na odroście i wyznaczonych trójkątach farbę z refl eksem złoto-miedzianym. Używając metodą na grzebieniu przeczesano pozostałą część włosów stosując rozjaśniacz.

Strzyżenie: Cięcie wykonano na bazie podkowę. Wyznaczono kontur fryzury. Część pod podkową została ścięto pod kątem ostrym. W okolicach uszu włosy zostały zaczesane na tylną część separacji co spowodowało wydłużenie przedniej części fryzury. Cała podkowa została ścięta z wydłużeniem do przodu i połączoną z dolną separacją.

Stylizacja: Na początku stylizacji zaaplikowano spray podnoszący od nasady, a na długościach i końcach nałożono fluid termo ochronny. Włosy wygładzono prostownicą.

Kosmetyki użyte do stylizacji:

 • Spray unoszący włosy u nasady ROOT LIFTER; Pojemność: 300 ml, Cena: 38,90 zł
 • Fluid termoochronny New Hair System; Pojemność:  150 ml, Cena:  79 zł

artego - Rozkochaj

Stylizacja 2:  Rozkochaj

W każdym z nas jest coś atrakcyjnego, co przyciąga i intryguje. Odpowiednio wyeksponuj swoje atuty,
a marzenia się spełnią. Nieustannie kuś, dając jednak do zrozumienia, że jesteś osobą samowystarczalną i silną. Emocjonalnie podporządkowuj i utrzymuj przy sobie tak długo, jak tego pragniesz.

Dynamiczne ciecie pasujące żywiołowym, odważnym osobom. Przedłużona grzywka, może być układana do tyłu głowy, przeczesywana na bok lub opadać częsciowo na twarz. Koloryzacja łacząca kilka tonów daje efekt wielowymiarowości.

Koloryzacja: Na całość włosów zaaplikowane farbę o refl eksie czerwono-fi oletowym w połączeniu z odżywką koloryzującą w kolorze śliwkowym. W dalszym etapie wyznaczono separację podkowy, na którą zaaplikowano rozjaśniacz. Po zakończeniu koloryzacji włosy wysuszono a separację podkowy podzielono na trójkąty. Poszczególne trójkąty pofarbowano odpowiednio odżywkami koloryzującymi w kolorze czerwonym, fi oletowym i śliwkowym.

Strzyżenie: Cięcie wykonano, również w separację podkowy, a następnie na podkowie wyznaczono kontur fryzury i całość ścięto pod kątem ostrym z wydłużeniem do przodu.

Stylizacja: Do stylizacji włosów wykorzystano krem prostujący, a następnie wysuszono włosy przy pomocy suszarki i płaskiej szczotki. Całość utrwalono lakierem.

Kosmetyki użyte do stylizacji:

 • Krem prostujący SLIDING SMOOTH; Pojemność 100 ml, Cena: 38,90 zł
 • Lakier mocno utrwalający HOT SHOT; Pojemność: 500 ml, Cena: 38,90 zł

artego - Uwodz

Stylizacja 3: Uwodź

Sprowokuj sytuację, w której wyłączy się myślenie, a zmysły i doznania zaczną grać pierwsze skrzypce. Najpierw oczaruj swoimi wdziękami, a później porwij w wir namiętności i ekstazy. Spraw, aby endorfiny uderzyły do głowy, a świat wokół Was stał się Idyllą. Ucieleśniaj marzenia i spełniaj fantazje. Rozdawaj karty tak jak chcesz, pozostawiając wrażenie, że to nie Ty decydujesz.

Kobiece krótkie fryzury z grzywką to krótkie cięcie, z dłuższymi, wygładzonymi pasmami u góry i skróconymi bokami, optycznie wysmukla twarz a delikatny, chłodny odcień współgra z elegancją stylizacji.

Koloryzacja: W koloryzacji użyto żel ton w ton z łupkowym refl eksem i dzięki temu uzyskano rezultat chłodnego i ciemnego blondu z wygaszeniem siwych włosów.

Strzyżenie: Fryzura powstała w wyniku podziału włosów na dwie sekcje. Podkowę na szczycie głowy obcięto zgodnie z kształtem wydłużającej się grzywki, a drugą sekcję została ścięta zgodnie z kształtem głowy pod kątem 90°. Nie wyznaczono konturu cięcia, dzięki czumu uzyskano bardziej naturalny efekt.

Stylizacja: Mokre włosy zostały wystylizowane przy użyciu delikatnego żelu w płynie, a następnie przeczesane grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Trójwymiarowy efekt powierzchni włosów powstał dzięki nabłyszczaczowi.

Kosmetyki użyte do stylizacji:

 • Żel nabłyszczający, lekko utrwalający SHAPING GLAZE; Pojemność: 300 ml, Cena: 38,90 zł
 • Spray nabłyszczający SHINE ON ME; Pojemność: 250 ml, Cena: 38,90 zł

artego -Intryguj

Stylizacja 4: Intryguj

Wzbudzaj zainteresowanie drugiej osoby, aby pobudzić jej zmysły i wyobraźnię. Spraw, aby Twój wygląd i zachowanie skupiał na Tobie całą uwagę otoczenia. Kreuj rzeczywistość wokół siebie i sprowokuj, żeby rozmowy toczyły się na Twój temat. Indywidualność jest kluczem, który skupi na Tobie myśli i spojrzenia.   

Połączenie dwóch kontarstujących odcieni blondu oraz postrzępionej, długiej grzywki tworzy stylizację, która sprawdzi się zarówno w męskim jak i kobiecym wydaniu. Cięcie nadaje fryzurze elastycznego charakteru, pozwalając modelować i układać ją na wiele sposobów.

Koloryzacja: W celu osiągnięcia efektów koloryzacja na szczycie głowy wyznaczono podkowę na której zaaplikowano rozjaśniacz, a na pozostałe partię włosów zaaplikowane żele ton w ton z delikatnym popielatym refl eksem. Separację, które uprzednio była rozjaśniania, zneutralizowano żelem ton w ton o intensywnym srebrzystym refl eksie.

Strzyżenie: Cięcie włosów rozpoczęto od wyznaczenia podkowy na szczycie głowy. Separację ścięto pod kątem 90°. Dolną część fryzury ścięto metodą „na grzebieniu” wyznaczając w ten sposób kontur fryzury.

Stylizacja: Fryzura została wystylizowana przy pomocy delikatnej nawilżającej pianki, która został została zaaplikowana przy pomocy grzebią o szeroko rozstawionych zębach. W dalszej części wymodelowano włosy na okrągłą szczotkę oraz wyznaczono cienkie pasma, które nabłyszczono przy pomocy pasty. Całość fryzury rozwiano za pomocą suszarki i utrwalono lakierem.

Kosmetyki użyte do stylizacji:

 • Delikatna pianka nawilżająca MIRACLE MOUSE; Pojemność 250 ml, Cena:  38,90 zł
 • Pasta nadająca połysk FINGER PRINTS; Pojemność: 75 ml, Cena: 38,90 zł
 • Lakier BE PRETTY & STRONG; Pojemność: 250 ml, Cena: 38,90 zł

Stylizacje artego (2)

Produkty artego dostępne są w sklepach fryzjerskich Fale Loki Koki, salonach fryzjerskich oraz sklepie internetowym lokikoki.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  17 marca 2014 16:23

  Fryzury czesane wiatrem są modne cały rok, a dziś wieje że hej!

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  17 marca 2014 19:25

  Nie podobają mi się te fryzury.

  Odpowiedz
 3. martus2833  15 sierpnia 2014 11:59

  Nie widzę propozycji dla siebie.

  Odpowiedz
 4. efffciaa  25 marca 2016 13:42

  W momencie jak fryzury są wystylizowane to nawet takie dziwne cięcia są w miarę do przyjęcia , ciekawa jestem jak wyglądają jak zmyją lakier z włosów ? 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany