Prawdziwe dzieła sztuki: lodówki zaprojektowane przez … Dolce & Gabbana

Dwie włoskie marki: Dolce & Gabbana i SMEG połączyły swe siły by pokazać na rynku specjalnie zaprojektowane modele lodówki FAB28, przekształcając je w prawdziwe dzieła sztuki. Obie firmy należą do dwóch różnych sektorów, ale łączą je podobne wartości i tradycja „Made in Italy”. Obie marki podkreślają silny związek z typową włoską rodziną oraz  głęboki szacunek dla tradycji, a ich kreatywność pozwala  umiejętnie łączyć dawne epoki w nowoczesne wzornictwo.
Efektem tej współpracy jest specjalna Fab 28 Smeg – lodówka z unikalną stylizacją wykonaną przez Dolce & Gabbana. Każda z lodówek ozdobiona jest obrazami, które powstały w oparciu o prace sycylijskich artystów. Znajdziecie tam między innymi: cytryny, tradycyjny wóz na kołach, średniowiecznych rycerzy i sceny walk – wszystkie charakterystyczne elementy poetyckiego teatru marionetek, a także charakterystyczne elementy estetyczne Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Tematy opracowane dla każdego produktu są ozdobione klasycznymi motywami kwiatowymi.
Powstanie  100 egzemplarzy takich lodówek, które  łączą w sobie jakość i technologię Smeg oraz kreatywność Dolce & Gabbana. Pierwsze egzemplarze tej kolekcji  zostały zaprezentowane podczas Salone Internazionale del Mobile 2016, -12 do 17 kwietnia w Mediolanie.

Jak się Wam podoba?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Ewelina  17 kwietnia 2016 16:32

  A to dopiero ciekawostka, lodówki wyglądają zjawiskowo, z resztą jakoś mnie to nie dziwi skoro powstały ze współpracy Dolce & Gabbana i SMEG. No rewelacja.

  Odpowiedz
 2. kasia87g  17 kwietnia 2016 18:39

  dziwne to, taka renomowana firma modowa a bierze się za projektowanie agd, jestem zdania że lepiej robić jedną rzecz a dobrze, a nie wiele a byle jak

  Odpowiedz
 3. Jaworka  17 kwietnia 2016 21:24

  Na pewno jeśli chodzi o dzieło artystyczne to bardzo ładne ale do kuchni na pewno bym sobie takich nie wstawiła bo zupełnie do niczego nie pasuje nie dla mnie

  Odpowiedz
  • xtina120  18 kwietnia 2016 09:44

   Całkowicie się z Tobą zgadzam. Lodówki wyglądają fantastycznie i są bardzo ciekawe, ale nie wyobrażam sobie takiej w mojej kuchni;) Całkiem zepsuła by mi wystrój i wyglądałaby bardzo komicznie.

   Odpowiedz
 4. Żanett  17 kwietnia 2016 21:51

  Hahahhaa, to żart, prawda? 😀

  Odpowiedz
 5. xtina120  18 kwietnia 2016 09:42

  Lodówki Dolce&Gabbana ??? No to mnie dopiero zaskoczyliście he he …Pierwszy raz o takim czymś słyszę 😉 Są piękne, ale tak jak wyżej napisała Jaworka, nie pasowałyby raczej do wystroju tradycyjnej kuchni 😉

  Odpowiedz
 6. AnnStyl  18 kwietnia 2016 12:09

  Nie dziwię się, że powstanie tylko sto sztuk tych lodówek. Są piękne jako dzieła sztuki, ale do tradycyjnej kuchni raczej nie pasują. Taka aranżacja wnętrza musi współgrać z całością, więc będą, to zapewne jakieś specyficzne lokale o odpowiednim charakterze użytkowania. Ale podobają mi się, choć nie widziałabym ich u siebie.

  Odpowiedz
 7. Aneta  18 kwietnia 2016 14:14

  Lodówki Dolce & Gabbana? Czego to ludzie nie wymyślą 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany