Jak umocnić związek, szczególnie ten z długim stażem?

Z czasem będąc w związku zaczynamy się od siebie oddalać, proza codziennego życia daje nam we znaki. Co zrobić by tego uniknąć, bądź naprawić? O sposobach na to, jak umocnić związek dowiecie się z poniższego artykułu.

Zobacz także: Seks z byłym partnerem? Poważnie się zastanów!

błędy na początku związku

Jak umocnić związek – Komplementy są ważne!

Docenianie partnera może przejawiać się na wiele sposobów.  Jednym z nich może być dziękowanie mu za wkład i pracę w związku, bycie świetnym rodzicem, wiernym przyjacielem, złota rączką. Chociaż niektórzy lubią okazywać miłość do partnera jedynie czynami, warto by zwrócili uwagę również na słowa. Zawsze jest nam miło, gdy usłyszymy od partnera, że pięknie wyglądamy. Że czas spędzony na układaniu fryzury, czy makijaż  nie poszedł na marne, a nasz mężczyzna powinien wiedzieć, że wygląda nieziemsko przystojnie w koszuli. Pochwalmy jego, czy jej kuchnię. Powiedzmy, że partner jest świetnym kierowcą. Miło by nam również było gdyby partner docenił nasze starania w przygotowaniach do kolejnych świąt. I nawet jeśli jakiś komplement już raz padł z naszych ust, warto go powtarzać co jakiś czas.

Jak umocnić związek – Słuchaj ukochanej osoby

Na nic zda się rozmowa, jeśli nie słuchamy naszego partnera. I nie wystarczy go słyszeć, ale też próbować zrozumieć, nawet podczas spięć i kłótni w związku. Być może problem w waszej relacji dla Niego wygląda zupełnie inaczej? Być może coś, co jest dla nas nieistotne, dla Niego jest bardzo ważne? Słuchajmy siebie nawzajem, nie ograniczajmy się jedynie do komunikowania własnych potrzeb. Ich przedstawienie na nic się zda jeśli nie będziemy reagować na potrzeby ukochanej osoby.

Polecamy również: Inne plany na życie w związku – rozejść się, czy zostać razem?

Jak umocnić związek –  Na romantyzm nigdy nie jest za późno

Nie, to nie muszą być płatki róż na pościeli, ani pocałunek w strugach deszczu. Czasami wspólny wieczorny spacer i trzymanie się za ręce, czasami wyłączenie telefonu w restauracji, czy kolacji w domu zupełnie wystarczą. Gorący SMS wysłany w pracy,  koronkowa bielizna, czy światło świec mogą podtrzymać tą magiczną iskierkę. Każdy związek ma swój „poziom” romantyzmu z którego nie można rezygnować mimo upływającego czasu i poznania się jak łyse konie.

Jak umocnić związek – Liczą się drobne rzeczy

Warto zadbać o drobne codzienne czułości. Pocałunek przed wyjściem z domu, czy spotkaniem po pracy. Pomoc w domowych porządkach, w opiece nad dziećmi, zostawianie sobie liścików na lodówce. A może wspólne chodzenie spać, oglądanie razem ulubionego serialu, wspólne gotowanie obiadu. Te wszystkie drobne rzeczy i gesty, które charakteryzują każdy związek. Z pozoru wydają się nieistotne, ale to właśnie te małe rzeczy i dbałość o nie sprawiają, że związek możemy uznać za szczęśliwy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (182 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  22 marca 2016 09:44

  Rozmawiać, słuchać i pamiętać o drobnych przyjemnościach 🙂

  Odpowiedz
 2. Żanett  22 marca 2016 10:23

  Z krótkim, czy długim stażem nic tak naprawdę nie powinno się zmienić. Nawet w długoletnich związkach obie strony powinny wciąż się starać i pamiętać, że nic nie jest dane nam na zawsze 🙂

  Odpowiedz
 3. mama_kazala  22 marca 2016 13:14

  a taki z małym? 😉

  Odpowiedz
 4. efffciaa  22 marca 2016 14:49

  Najważniejsze , żeby partnerom zależało na sobie 🙂 Jeśli nie tylko si,ę wspierają ale i potrafią wygospodarować czas wyłącznie dla siebie i swoich przyjemności to nie są skazani na nudę i koniec związku .

  Odpowiedz
 5. bbo  22 marca 2016 15:46

  Romantyczne gesty pomagają „ożywić” atmosferę związku 😉

  Odpowiedz
 6. Aneta  22 marca 2016 16:47

  Prawda, sama prawda 🙂 Wszystkie te aspekty są ważne, a głównie rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa 🙂 Chyba muszę zostawić mojemu chłopcu ten artykuł gdzieś w widocznym miejscu 😛

  Odpowiedz
  • Patriszia  23 marca 2016 20:17

   Mojemu też przydałoby się dyskretnie podsunąć ten artykuł 🙂

   Odpowiedz
   • Aneta  28 marca 2016 23:20

    Tylko jak to zrobić 😉

    Odpowiedz
 7. nataliaa  22 marca 2016 17:23

  zgadzam się ze wszystkim. 🙂 szkoda że niektóre kobiety nie doceniają swoich mężczyzn, nie doceniają takich drobnych rzeczy (ale to też działa w drugą stronę!). prezenty nie są najważniejsze przecież wystarczy pocałunek i „kocham Cię” przed wyjściem do pracy, a dzień już staje się piękniejszy.

  Odpowiedz
 8. Uśmiechnij się :)  22 marca 2016 18:44

  Mój staż związku to co prawda dopiero 3 lata, ale mamy dla siebie mało czasu w ciągu tygodnia, więc doceniamy każdy spędzony wspólnie czas 😉 W pewnym momencie było już słabo, wszystko między nami trochę przygasło, ale nauczyliśmy się cieszyć małymi rzeczami. Zrobienie drugiej osoby kawy czy śniadania do łóżka, niespodziewany buziak na dzień dobry, kilka czułych, szczerych słów podnosi na duchu i daje kopa, daje wiarę, że związek ma sens 😉

  Odpowiedz
 9. Aromer0209  22 marca 2016 21:24

  Nawet po paru latach związku należy nadal pielęgnować miłość właśnie przez drobiazgi, bo przez takie drobiazgi kształtuje się to co najważniejsze czyli okazywanie uczuć każdego dnia.

  Odpowiedz
 10. Patriszia  23 marca 2016 20:20

  Zgadzam się z artykułem w 100%. Nieważne jak długi związek należy wzajemnie dbać o siebie, doceniać, okazywać miłość i szacunek. Zgadzam się też z stwierdzeniem, że na romantyzm nigdy nie jest za późno.

  Odpowiedz
 11. Jaworka  24 marca 2016 07:31

  Tak na początku jak i z dłuższym stażem warto pamiętać o takich kilku ważnych sprawach które podtrzymują żar w związku, cóż to byłby za związek nawet jeśli po latach nie potrafilibyśmy sobie powiedzieć kocham cię czy stęskniłam się za tobą czy innych parę miłych i oczywiście rozmowy czy wspólny spacer , przelotny pocałunek to wszystko podtrzymuje i spaja związek i czujemy się w nim bezpiecznie

  Odpowiedz
 12. Anita  29 marca 2016 22:22

  Te porady to nic nowego. Żeby umocnić związek, potrzeba starania dwóch osób. Jeśli będzie robić to tylko jedna połówka, to nie ma żadnych szans na to, aby to przetrwało.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany