Ulubiony smak lodów a charakter. Co mówią o Tobie ulubione lody?

Co mówią o Tobie ulubione lody? Co zdradzają na temat upodobań, charakteru, osobowości i wybieranych związków? Jeśli jesteś ciekawa, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Czekoladowe, truskawkowe, a może waniliowe? Wydaje się to nieco zaskakujące, ale ulubione lody mogą sporo powiedzieć o osobowości konkretnej osoby. Niecodzienne badanie amerykańskiego neurologa wykazało, że ukochany smak mrożonego deseru może być powiązany z naszych charakterem. Brzmi ciekawie? Zapraszamy do lektury! Sprawdź, co mówią o Tobie ulubione lody!

Co mówią o Tobie ulubione lody?

W klimacie lata: najdziwniejsze smaki lodów na świecie!

W klimacie lata: najdziwniejsze smaki lodów na świecie!

Jeszcze kilka lat temu zastanawianie się nad najlepszym smakiem lodów na popołudniowy deser nie stanowiło szczególnego dylematu. Wybór ograniczał się zwykle do lodów owocowych lub śmietankowo-czekoladowych, ewentualnie przebieraliśmy w ofercie przydomowego sklepu, podejmując decyzję w obrębie kilku dostępnych marek. Ostatnio w dużych miastach i wakacyjnych kurortach pojawiło się jednak wiele małych lodziarni, których właściciele stawiają na lody rzemieślnicze, a te zaskakują coraz to bardziej wymyślnymi kompozycjami. Sprawdź, jakie z nich ciągle jeszcze czekają na spróbowanie!

Co mówią o Tobie ulubione lody: naukowe spojrzenie

Amerykański neurolog oraz założyciel fundacji zajmującej się badaniami węchu i smaku, dr Alan Hirsh, przyjrzał się preferencjom smakowym miłośników lodów oraz ich cechom charakteru, a jego obserwacje doprowadziły do zaskakujących wniosków. Sprawdź koniecznie, czy konkluzje specjalisty pokrywają się z Twoimi upodobaniami oraz cechami charakteru!

Co mówią o Tobie ulubione lody?

Ulubiony smak lodów a charakter: korelacje

Jakie są osoby, które lubią lody truskawkowe? Kto wśród miłośników lodów jest największym pesymistą, a kto lubi rządzić? Sprawdź, co ulubiony smak mrożonego deseru mówi nie tylko o Twojej osobowości, ale i charakterze bliskich Ci osób!

Waniliowe

Amatorzy waniliowych lodów to marzyciele i idealiści o nieco impulsywnej naturze, łatwo ulegają sugestiom innych. Miłośnicy tego smaku są osobami pełnymi ekspresji, dużo od siebie wymagają. Łatwo podejmują ryzyko i mierzą wysoko. Posiadają szerokie horyzonty, nie znoszą nudy. Mają zaufane grono przyjaciół. Przywiązują się do ludzi i szukają wielkiej miłości. Najlepiej czują się w bliskich, bezpiecznych związkach. Uwielbiają seriale i romantyczne książki.

Truskawkowe

Osoby, które uwielbiają lody truskawkowe to najczęściej oddani i tolerancyjni introwertycy. Miłośnicy tego smaku są nieśmiali, samokrytyczni, marudni, ale też przyjacielscy. Przywiązują wagę do szczegółów, umieją słuchać innych, łatwo dogadują się z otoczeniem. Bywają sceptyczne i pesymistyczne. Potrafią cieszyć się z sukcesu innych ludzi. Raczej nie zakochują się od pierwszego wejrzenia, ale w związku są wierne i wspierają swoją drugą połówkę. Ich partner to najlepszy przyjaciel.

Czekoladowe

Miłośnicy czekoladowych lodów są osobami kreatywnymi o żywym usposobieniu. Dodatkowo są to jednostki otwarte, wrażliwe, urocze, zalotne i uwodzicielskie, ale z drugiej strony lubią dramatyzować, bywają łatwowierne. Amatorzy tego smaku to także osoby lubiące wyzwania, hojne, ufne, energiczne. Odznaczają się pasją. Lubią mieć ostatnie zdanie, częściej kierują się wyczuciem niż logiką. W miłości to niepoprawni romantycy. Kwitną w intymnych, bliskich związkach.

Bananowe

Miłośnicy lodów bananowych to osoby słowne, uczciwe, wyrozumiałe i empatyczne. Chętnie pomagają innym, uwielbiają sprawiać radość najbliższym. Pragną zmieniać świat, wiedzą czego chcą od życia. Amatorzy tego smaku to także osoby czułe, szczere, aktywne, odważne, bezproblemowe, hojne, pokorne, radosne, jednak bywają niecierpliwe. Lubią szalone przygody i są wyzwolone. To idealni małżonkowie oraz rodzice, są oddani, kochający.

Kokosowe

Amatorzy lodów kokosowych lub Rafeallo to spokojni domatorzy. Uwielbiają ciszę, harmonię. Mają swój intymny świat. Stronią od ryzyka, cenią utarte schematy. Niechętnie się wyróżniają, nie lubią stawiać przed szeregiem. Uwielbiają spędzać czas na czytaniu książek i oglądaniu filmów. Chętnie wychodzą na romantyczne spacery. Uwielbiają bliskość i cieszą się kiedy ktoś o nie dba.

Kawowe

Osoby lubiące lody kawowe są pragmatykami i pracusiami. Miłośnicy tego smaku to jednostki uczciwe, szczere, sumienne, rozmowne, konkretne, zorganizowane, twardo stąpające po ziemi. Te osoby są pozytywnie nastawione do świata, uwielbiają dyskusje. Bywają nadgorliwe i gwałtowne. Lubią kontrolować sytuację. Potrafią być uwodzicielskie. Chętnie flirtują. Cenią duchową i cielesną więź z partnerem. Łatwo się nudzą, dlatego potrzebują drugiej połówki, która będzie je motywować do nowych wyzwań.

Ciasteczkowe i stracciatella

Amatorzy lodów z kawałkami czekolady lub dodatkiem ciasteczek lubią współzawodnictwo i są ambitni. Dążą do sukcesu, ciężko znoszą porażki. Umieją rozbawić towarzystwo, są rozmowne. To mile widziani goście na imprezach. Miłośnicy lodów z dodatkami to osoby  pomysłowe, hojne, ambitne, czarujące, kompetentne. W miłości są wymagający. Uwielbiają, kiedy się ich rozpieszcza. Chętnie eksperymentują w łóżku.

Miętowe

Miłośnicy lodów miętowych odznaczają się trudnym charakterem.  To osoby ambitne, pewne siebie, sceptyczne. Bywają kłótliwe, ale też ostrożne i oszczędne. Uwielbiają spory, bo zawsze mają wiele argumentów. Amatorzy lodów miętowych to także osoby mało romantyczne. Wyznają zasadę, że dobre rzeczy nie trwają zbyt długo.

Orzechowe

Amatorzy lodów orzechowych to perfekcjoniści. Te osoby są pracowite, sumienne, wierne, konkretne i zdecydowane. Cenią ład, porządek. Lubią rywalizację i są zdystansowane względem otoczenia. Przykładają dużą wagę do efektu swoich słów oraz czynów. Mają kilku zaufanych przyjaciół, są romantykami. Z uwagą wybierają partnera, są wiernymi towarzyszami życia i kochającymi rodzicami.

Wielosmakowe sorbety owocowe

Jednostki uwielbiające  wielosmakowe sorbety to często pesymiści. Należą do osób analitycznie podchodzących do życia i lubiących decydować o wszystkim. Miłośnicy lodów owocowych to jednostki zdecydowane, konsekwentne, stanowcze. Lubią postawić na swoim. Trudno im zaufać innym, są podejrzliwi wobec partnera.

Jakim jesteś smakiem i co mówią o Tobie ulubione lody? Zgadasz się z wnioskami dr Hirsha?

Nana ice cream – dietetyczny trend deserowy, który warto wypróbować w nowym roku!

Nana ice cream – dietetyczny trend deserowy, który warto wypróbować w nowym roku!

Deser zwany nana ice cream podbija Internet i stoły wszystkich miłośniczek zdrowych słodyczy. Co się kryje pod tą tajemniczą nazwą? Dietetyczne lody z... bananów!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (214 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  22 czerwca 2022 19:21

  a jak ja wszystkie lubię ? 🙂

  Odpowiedz
 2. macierzanka  22 czerwca 2022 19:48

  Moje ulubione to lody waniliowe.

  Odpowiedz
 3. ewalub  23 czerwca 2022 22:55

  wiele smaków lubię

  Odpowiedz
 4. Weronika  25 czerwca 2022 23:01

  Ja kocham lody czekoladowe 🤎🍦

  Odpowiedz
 5. Hidari11  26 czerwca 2022 09:36

  Od dziecka aż po dziś dzień najbardziej lubię czekoladowe. W dużej mierze mogę zgodzić się z opisem, aczkolwiek jestem daleka od poszukiwania zależności przez psychologów między gustem/upodobaniami a cechami charakteru.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany