Ultrabooki biznesowe – dlaczego warto kupić taki sprzęt?

Komputer dla wielu z nas jest nieodłącznym narzędziem pracy, niezwykle przydatny również w przypadku prowadzenia własnego biznesu. Także większe firmy, korporacje czy przedsiębiorstwa handlowo-usługowe lub produkcyjne wykorzystują komputery (najczęściej przenośne) do najróżniejszych zadań. Czy ultrabooki biznesowe (np. wydajne Dell XPS 13) dobrze sprawdzają się w roli wielofunkcyjnych narzędzi pracy biznesmenów? Co właściwie decyduje o wyborze tych, a nie innych urządzeń?

 

Czym tak właściwie jest ultrabook?

Sięgając nieco do historii, Ultrabook był swoistą odpowiedzią firmy Intel z 2011 roku na cieszącego się ogromną popularnością od premiery w 2008 roku MacBooka firmy Apple. Producent procesorów chciał stworzyć definicję komputera superprzenośnego, o lekkiej i estetycznej konstrukcji, a zarazem długiej pracy na baterii. Ograniczenia uprawniające do używania tego znaku towarowego pierwotnie nakreślone przez Intela to:

  1. Maksymalna grubość, zależna od przekątnej ekranu, na przykład 21 mm dla 14 cali.
  2. Zastosowanie określonej mikroarchitektury procesora Intel pozwalającej na wydajną, a zarazem energooszczędną pracę.
  3. Minimalny czas pracy na baterii, początkowo 5 godzin, później zwiększany.
  4. Minimalna przepustowość pamięci masowej w praktyce wymuszająca stosowanie dysków SSD (w ostateczności hybrydowych, SSHD).
  5. Zastosowanie określonych technologii I/O oraz firmware.

Obecnie ultrabook stał się synonimem wydajnego, lekkiego notebooka o wytrzymałej baterii i licznych zaawansowanych technologiach adresowanych przede wszystkim do odbiorców biznesowych. Przykładem takiego produktu jest seria Dell XPS 13. Wszystkie te cechy sprawiają, że wspomniana seria notebooków Della jest sprzętem coraz chętniej wybieranym przez odbiorców biznesowych.

 

Nie tylko profesjonalny wygląd… Dell XPS 13

Ultrabooki mają się również charakteryzować stylowym designem, nawiązującym do profesjonalnych zastosowań. Tego typu komputer będzie idealnie pasował do środowisk biznesowych, gdzie ważna jest doskonała prezentacja. Jednak nie jest ona w tym przypadku najważniejsza. Szereg rozwiązań komunikacyjnych, wysoki poziom zabezpieczeń wbudowanych, a przy tym wszystkim doskonałe parametry użytkowe i niewielka waga sprawiają, że ultrabooki takie jak Dell XPS 13 wybierane są często przez profesjonalistów. Dają możliwość wielogodzinnej pracy z niemalże każdego miejsca. Dodatkowo system gwarancyjny pozwala na szybką naprawę, w wielu przypadkach na miejscu wystąpienia usterek. Oferty biznesowe zawsze są dopracowanymi w najważniejszych szczegółach propozycjami dla najbardziej wymagających klientów.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (86 głosów, średnia: 3,74 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany