Ulga w bólu, bez stosowania leków!

Jedną z najczęstszych przyczyn sięgania po środki przeciwbólowe – jest ból mięśni, stawów, kręgosłupa. Często sięgamy po leki, przyzwyczajeni do chwilowej ulgi, bez świadomości jak bardzo niekorzystny jest ich wpływ na nasz organizm.

 Elektrostymulatory-2

Ulga w bólu, bez stosowania leków?

Elektrostymulatory wykorzystujące technologię TENS  (ang. Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), czyli przezskórną stymulację nerwów, to przełom w leczeniu bólu. Podręczne urządzenia są niezastąpione we wspomaganiu leczenia zespołów bólowych układu mięśniowo-szkieletowego, zarówno ostrych jak i przewlekłych. Proste w obsłudze elektrostymulatory umożliwiają wykonywanie profesjonalnych i przede wszystkim skutecznych zabiegów w warunkach domowych.

Więcej o elektrostymulacji TENS przeczytasz na stronie www.ulgawbolu.com.pl

Elektrostymulatory-3Jak działa urządzenie?

Urządzenia  wysyłają z elektrod impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie  przez skórę do nerwów obwodowych, w których grubsze włókna czuciowe przewodzą do mózgu dużą liczbę impulsów, powodując zagłuszenie sygnału bólowego przewodzonego przez cieńsze włókna („teoria bramki kontrolnej”). Drugim dowiedzionym w badaniach mechanizmem działającym przy stosowaniu terapii TENS jest zwiększone, miejscowe wydzielanie tkankowych endorfin, czyli naturalnych substancji przeciwbólowych. Oznacza to, że TENS nie leczy przyczyn bólu, ale znacznie zmniejsza jego odczuwanie.

Video instrukcja obsługi urządzenia dostępna jest na stronie www.ulgawbolu.com.pl

 

Jakie są zalety elektrostymulatorów?

  • Główną zaletą jest możliwość prowadzenia terapii w domu dzięki kompaktowym wymiarom oraz prostej obsłudze urządzenia.
  • Wykorzystując elektrostymulację możemy ograniczyć przyjmowanie leków przeciwbólowych, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Czy urządzenie jest odpowiednie dla mnie?

Zaleca się korzystanie z elektrostymulatorów w przypadku występowania między innymi bólu:

  • kręgosłupa
  • po amputacjach
  • przewlekłego mięśni i stawów
  • po złamaniach
  • menstruacyjnego
  • przy porażeniach połowiczych
  • reumatycznym

Czy metoda TENS jest bezpieczna?

Urządzenia TENS cieszą się pozytywną opinią lekarzy i fizjoterapeutów, którzy polecają je jako bezpieczną i skuteczną metodę uśmierzania bólu. Jeśli jednak cierpisz na epilepsję, masz problemy z sercem lub jakiekolwiek wątpliwości zasięgnij konsultacji medycznej. Jeśli masz wszczepione lub używasz innego medycznego urządzenia elektronicznego nie powinieneś używać  elektrostymulatora PAIN RELIEF.

Portfolio urządzeń, więcej informacji o walce z bólem oraz metodzie TENS znajdziesz w nowym serwisie opracowanym przez specjalistów w dziedzinie fizjoterapii www.ulgawbolu.com.pl

 Mgr fizjoterapii

Michał Rubacha

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (129 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. AnnaKwasniak  12 lutego 2016 10:14

    Ciekawy artykuł, następnym razem zanim sięgnę po tabletkę przeciwbólową pomyślę o tym. Często zmagam się z różnymi wymienionymi w artykule bólami, więc takie urządzenie mogłoby mi się przydać 😉

    Odpowiedz
  2. martucha180  12 lutego 2016 11:13

    Hmm… właśnie wróciłam z rehabilitacji, m.in. mam prądy TENS, a tabletki przeciwbólowe biorę w ostateczności. Zastanawiam się, czy ten sprzęt byłby dobrym zakupem, no i ciekawi mnie cena. A z drugiej strony nie można cały czas stymulować ciało prądem. I tak ze skrajności w skrajność…. Ale w poniedziałek porozmawiam z moją rehabilitantką. Szkoda, że artykuł nie ukazał sie 2 dni wcześniej, bo wczoraj mogłabym zapytać o to urządzenie moją lekarkę.

    Odpowiedz
  3. malinowaja  12 lutego 2016 11:16

    Przydatny artykuł, dla tych co boli

    Odpowiedz
  4. Żanett  12 lutego 2016 11:38

    Mnie na szczęście nic nie boli, ale artykuł bardzo przydatny 🙂

    Odpowiedz
  5. plum12  12 lutego 2016 11:48

    Ciekawe!

    Odpowiedz
  6. sylwiawes  12 lutego 2016 17:28

    Bardzo ciekawy artykuł.
    Często mam bóle kręgosłupa , może warto pomyśleć o takim urządzeniu ?

    Odpowiedz
  7. Ewelina  12 lutego 2016 19:36

    Na szczęście nie mam takich bóli, ale moją babcię ostatnio „połamało” i musiała przyjmować silne leki przeciwbólowe oraz zastrzyki. 🙁

    Odpowiedz
  8. Ewcia  12 lutego 2016 19:48

    Ciekawy artykuł. Faktycznie bóle kręgosłupa, stawów etc. dotyczy coraz większej populacji. W pewnym okresie życia człowiek nabawia się różnego rodzaju zwyrodnień. Na początku jest OK, ale później pomagają tylko specyfiki, które niestety tylko uśmierzają ból i nic więcej. Sytuacja bez wyjścia. Może to urządzenie jest alternatywą dla nadużywających środków przeciwbólowych 😀 Wszystkim życzę zdrowia 🙂

    Odpowiedz
  9. lilkawodna  12 lutego 2016 22:11

    Czytałam kiedyś o tym urządzeniu w kontekście stosowania go do łagodzenia bólów porodowych. Może i byłaby to dobra alternatywa dla środków przeciwbólowych które podają do porodu ale noestet najczęściej tylko w teorii.

    Odpowiedz
    • Gocha  14 lutego 2016 21:33

      Ja przy porodzie miałam użyty TENS. Niestety nie odczuwałam różnicy między przerwą pracy urządzenia a w trakcie przepływu impulsów…

      Odpowiedz
  10. BlackMary  12 lutego 2016 22:20

    Interesujące 😃

    Odpowiedz
  11. magda6915  13 lutego 2016 10:34

    Akurat artykuł w sam raz dla mnie i na czasie, chodzę teraz na fizjoterapię właśnie na te zabiegi, zgadzam się że to dużo lepsza metoda niż faszerowanie się lekami!

    Odpowiedz
  12. Anna  13 lutego 2016 20:04

    Akurat znacznie lepsze od lekarst i aparatów jest ruch i aktywność. Nie musi to być nic ciężkiego i wyczerpującego. Ale dobrze dobrana fizjoterapia, rozciąganie na pewno pomoże.

    Odpowiedz
  13. Jaworka  14 lutego 2016 15:57

    Artykuł bardzo ciekawy nie wiedziałam o nim więc tym bardziej z zaciekawieniem przeczytałam i chętnie go sobie zakupię bo ja cierpię na bóle kręgosłupa ale żadnych leków przeciwbólowych nie mogę brać ze względów wrzodów żołądka. Ciekawe ile takie urządzenie kosztuje.

    Odpowiedz
  14. gusia.  14 lutego 2016 21:58

    Na rehabilitacje w przychodni czeka się i się czeka,ale tam podejrzewam mają coś o innej sile ,bo tak każdy rehabilitował by się w domu.

    Odpowiedz
  15. Aneta  15 lutego 2016 11:53

    Nie słyszałam o takim urządzeniu, warto się nad nim zastanowić w przypadku takich dolegliwości.

    Odpowiedz
  16. martus2833  15 lutego 2016 16:46

    Nie słyszałam o tym urządzeniu.

    Odpowiedz
  17. Anita  15 lutego 2016 21:20

    moja mama ma coś podobnego, ale na nią nie działa..

    Odpowiedz
  18. bbo  15 lutego 2016 21:25

    W ubiegłym tygodniu mój kręgosłup zrobił alarm. Ból straszny i niemożność wyprostowania się. Mi pomaga masaż leczniczy. Kilka dni i stanęłam na nogi. A takie urządzenie chętnie bym przetestowała przed zakupem.

    Odpowiedz
  19. Patriszia  3 kwietnia 2016 23:14

    Interesujące urządzenie, ciekawe tylko czy skuteczne. Przy lżejszym bólu kręgosłupa stosuję ćwiczenia, jednak kiedy przez dłuższy czas miałam mocny ból pomogły tylko rehabilitacje. Ogólnie staram się nie łykać tabletek.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany