„Ujarzmienie” – 2. część bestsellerowej trylogii J. VanderMeera już niedługo w księgarniach

Strefa X nadal broni swoich tajemnic. Southern Reach, podupadająca rządowa agencja, do kolejnej próby zbadania terenu przydziela Kontrolera. Dla Johna Rodriqueza, śledczego po przejściach, to ostatnia zawodowa szansa. Poczynania nowego szefa nadzoruje tajemniczy Głos domagający się regularnych raportów. Okazuje się, że nie tylko w Strefie X działają siły zmieniające ludzki umysł. Czy mężczyzna będzie w stanie je ujarzmić? Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego.

Jeff VanderMeer 'Ujarzmienie'

Ujarzmienie” – druga część bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera ukaże się 2 lipca na polskim rynku. Czytelnicy będą się bać przewracać strony – pisze The Guardian. W USA książka trafiła na 20 miejsce bestsellerów NY Timesa niecałe 2 tygodnie po premierze!

VanderMeer to jeden z najczęściej nagradzanych autorów fantastyki na świecie. Jego najnowsza trylogia pt. Southern Reach zaskakuje – klasyczne motywy sciene-fiction są jedynie pretekstem do podróży w głąb ludzkiej psychiki i społecznych relacji. Emocje, tajemnica i groza budują niezwykły świat, obok którego ciężko przejść obojętnie.

Świat Strefy X – miejsca książkowej akcji – inspiruje również artystów. Okładkę i ilustracje polskiego wydania książki zaprojektował jeden z najbardziej charakterystycznych grafików młodego pokolenia – Patryk Mogilnicki. Z kolei znany producent muzyczny – DJ Kixnare – ułożył nieoficjalny soundtrack do książki.

Autor po mistrzowsku kieruje akcją i losami postaci w swojej trylogii. Coraz bardziej rozpaczliwa sytuacja bohaterów sprawia, że czytelnik po lekturze wręcz desperacko będzie oczekiwał na ostatnią część trylogii. (Publishers Weekly)

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. lilkawodna  25 czerwca 2014 09:51

    Niestety nie czytałam dwóch pierwszych tomów.

    Odpowiedz
  2. bbo  25 czerwca 2014 20:23

    Ja też nie znam. Jeszcze nie znam!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany