Uggsy za kolano – zobacz dziwny projekt Glenna Martensa prosto z wybiegów!

Mówi się, że w modzie wszystko już było i dlatego projektanci nie są nas w stanie już niczym zaskoczyć. Pewnie dlatego coraz częściej przerabiają istniejące projekty, udziwniając je i nadając bardziej ekscentrycznego charakteru. Niedawno pisaliśmy o szpilkorolkach Sainta Laurenta i puchowych kurtkach-śpiworach River Island. Tym razem przedstawiamy nie mniej oryginalny projekt – uggsy za kolano Glenna Martensa z Y/Project!

Kilka dni temu widzowie paryskiego Fashion Week mieli okazję podziwiać nieco kontrowersyjny projekt, stanowiący owoc współpracy marki Ugg z Y/Project – uggsy za kolano. Czy będą to modne buty? Modele i modelki zaprezentowali przedłużone wersje butów słynących z wygody i optymalnej izolacji ciepła, należące do linii damskiej, męskiej oraz unisex. Zobaczcie, jak prezentują się te nowe, oryginalne modele, które wzbudzają nie mniejsze zainteresowanie niż słynne już szpilkorolki!

uggsy za kolano

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.pinterest.com; odnośniki do konkretnych profili są osadzone w tekście

Uggsy za kolano – zobacz dziwny projekt Glenna Martensa prosto z wybiegów!

Oryginalne buty Glenna Martensa, które z pewnością przypadłyby do gustu bajkowemu Kotu w Butach, powstały z myślą o zabieganych mamach i nowoczesnych młodych ludziach, chętnie wybierających modne, ekstrawaganckie , lecz jednocześnie komfortowe projekty, dostosowane do ich prędkiego stylu życia. Projektant wyjaśnia swoją wizję poprzez zabawną analogię: „Włożenie stopy do uggsa przypomina włożenie jej do naczynia z ciepłym, płynnym masłem. Dlaczego by więc nie postarać się, by to błogie uczucie objęło nogi na całej ich długości? – pomyślałem i tak oto powstał projekt uggsów, sięgających aż do pachwiny”. Obok bardzo długich uggsów na wybiegu pojawiły się też krótsze – za to ozdobione kilkoma pierścieniami z białego futerka. Większość modeli zachowało tradycyjną, naturalną kolorystykę, z jakiej słynie ten rodzaj butów, ale w kolekcji znalazły się także pojedyncze wersje w odcieniu czerni.

 

Zobaczcie, jak prezentują się uggsy za kolano Y/Project:

 

Trudno oprzeć się wrażeniu, że obuwniczy projekt powstał na fali aktualnej fascynacji marki spodniami o bardzo długich nogawkach, marszczących się u dołu, które pojawiły się jeszcze w jesienno-zimowej kolekcji:

 

Co jednak ciekawe, „wypaczone” uggsy to nie jedyna kontrowersyjna propozycja marki na tegoroczną wiosnę. Pierwsze kontrowersje wzbudził już bowiem także wcześniejszy projekt – „paskowe czółenka” z bardzo szerokimi paskami owijającymi się dookoła łydki oraz szpilki-mule z zakrytym dużym palcem.

 

Do walki o miano najdziwniejszego projektu butów na wiosnę 2018 stanie w szranki z Y/Project bardzo lubiana przez nowoczesne kobiety Balenciaga. Najnowsza wizja sportowego obuwia tego domu mody również wspina się bowiem na wyżyny oryginalności:

 

Co sądzicie o wiosennych pomysłach Glenna Martensa? W jakich sytuacjach najchętniej nosiłybyście uggsy za kolano, o ile w ogóle zdecydowałybyście się na ich zakup? Jak zawsze czekamy na Wasze opinie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (189 głosów, średnia: 3,76 z 5)
zapisuję głos...