Udekoruj swój dom – Jak zrobić jesienny wieszak

Wraz z nadejściem jesieni w naszych domach pojawiają się przemoknięte płaszcze i kurtki. Jak niewielkim kosztem samodzielnie stworzyć wieszak, który ozdobi nasz przedpokój i wprowadzi w nim porządek? Oto pomysł z cyklu „zrób to sam

Jak zrobić jesienny wieszak

Projekt wieszaka jest sprawą indywidualną – zależy od naszej fantazji, miejsca gdzie ma wisieć, wystroju wnętrza i stylu, który nam odpowiada. Aby stworzyć wieszak podobny do przedstawionego na zdjęciu potrzebne będą: farba (w dwóch kolorach, np. brązowa i szara), mały wałek malarski i pędzelek, wieszaki ścienne wraz z wkrętami, tkanina, gazety, taśma malarska, klej, nożyczki, ołówek oraz szablony ścienne (wedle uznania, np. przedstawiające ptaki lub kwiaty).

 

Przygotowania rozpoczynamy od malowania fragmentu ściany, gdzie ma powstać wieszak. Równomierne rozprowadzenie farby ułatwi system natryskowy np. Bosch PFS 65, w ten sposób skrócimy także czas malowania powierzchni. Następny krok to narysowanie ołówkiem konturów drzewa i oklejenie ich za pomocą gazet oraz taśmy (fot.1). Wnętrze drzewa wypełniamy brązową farbą (fot.2). Podobnie robimy z gotowymi szablonami. Po wyschnięciu malunku pozostaje nam stworzenie kompozycji z liści (wycinamy je z przygotowanej tkaniny i przyklejamy) oraz wieszaków. W zależności od rodzaju ściany (cegła, płyta kartonowo-gipsowa) i systemu montowania wieszaków, wiercimy dziury lub wkręcamy wkręty mocujące wieszaki bezpośrednio w płytę (fot.3). Do tego celu używamy akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch Uneo Maxx, który umożliwia również wiercenie w betonie lub małą, niezwykle poręczną akumulatorową wkrętarkę IXO z zielonej linii elektronarzędzi marki Bosch. Dobre, wygodne w użyciu narzędzia ułatwią pracę i zapewnią oczekiwany efekt działań.

Własnoręcznie stworzony wieszak to powód do dumy, a praca przy jego tworzeniu to doskonały sposób na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi. Długie jesienne wieczory to czas na obmyślenie projektu i jego wspólną realizację. W dodatku dzieci, które pomagały przy robieniu wieszaka z pewnością chętniej będą z niego korzystać i pomogą utrzymać w domu porządek.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (238 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. magda6915  12 lipca 2013 10:54

  Bardzo ciekawy pomysł, tylko niestety u mnie nie ma za dużo miejsca na taki

  Odpowiedz
 2. dudqa  29 lipca 2013 09:15

  swietnie wyglada

  Odpowiedz
 3. Masza  2 sierpnia 2013 11:16

  Pomysł genialny,tylko również miałabym problem z umiejscowieniem wieszaka.

  Odpowiedz
 4. Bartoszek  24 lutego 2015 23:36

  zrobię taki

  Odpowiedz
 5. lilkawodna  3 września 2015 20:58

  Fajny pomysł.

  Odpowiedz
 6. Patriszia  4 września 2015 23:03

  Dobry pomysł 🙂

  Odpowiedz
 7. Kropka  22 stycznia 2016 21:24

  Proste, ale efektowne 😉

  Odpowiedz
 8. martucha180  23 sierpnia 2016 12:07

  Trzeba mieć przestrzeń w korytarzu.

  Odpowiedz
 9. kasia87g  23 sierpnia 2016 14:04

  hmm a potem przyjdzie zima wiosna i na co mi będzie wiosenny wieszak 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany