Udekoruj mieszkanie na wiosnę


Wszyscy niecierpliwie czekamy na nadejście wiosny i  chcemy przyspieszyć czas. Spróbujmy wprowadzić do domu więcej życia i kolorów, a oczekiwanie na wiosnę będzie łatwiejsze. Oto garść pomysłów, które pomogą zaprosić do nas wiosnę

dekoracje mieszkania

 Po długiej zimie nasze organizmy potrzebują witamin, a oczy tęsknią do kolorów i światła. W ciepłym świetle słońca świat nabierze kolorów, ale zanim do tego dojdzie czeka nas smutne przedwiośnie, kiedy na zewnątrz panuje szarość. Wyprzedzając bieg zdarzeń, możemy sami wprowadzić się w odpowiedni nastrój i stworzyć namiastkę wiosny, zanim ta rozkwitnie za oknami. 
Do tradycji wiosennych porządków warto dodać nowy zwyczaj: wiosenne dekorowanie mieszkań.

 

Kluczem do stworzenia odpowiednio „wiosennego” klimatu jest oczywiście to, co najbardziej kojarzy się z tą porą roku i za czym najbardziej tęsknimy: kwiaty, liście, ptaki, motyle. Kolory: na początek pastele kwitnących drzew, później zieleń traw i ciepła żółć słońca a wreszcie cała feeria barw rodem z ogrodu botanicznego.

 

Dobrym sposobem na ożywienie atmosfery jest wprowadzenie do wnętrz ruchu. Rozwieśmy przy drzwiach i oknach wiszące ozdoby, które pod wpływem wiatru czy dotyku ożyją i zaczną tańczyć. Ptaki i kwiaty z białego lub kolorowego papieru wprowadzą poruszenie i nadadzą nam rozpędu po zimowej stagnacji. Dopełnieniem wiszących dekoracji mogą być girlandy kolorowych lampek, które w dzień będą wspinać się po ścianach, by wieczorem rozświetlić je ciepłymi barwami.

 

Oczekując na dotyk świeżej trawy pod stopami, możemy pocieszyć się trójwymiarowym dywanem który przypomina murawę albo mieni się od kwiatowych barw. Dywan w kształcie motyla zapowiada wiosnę w pokoju dziecięcym. Jeśli uzupełnimy wystrój pokoju kilkoma pasującymi do dywanu poduchami, otrzymamy kompletną aranżację.

 

Naklejki z wizerunkami kwiatów mogą ozdobić każde pomieszczenie w mieszkaniu: od sypialni po pokój dziecka. Naklejone na ścianę lub meble, wniosą powiew świeżości i odmienią wnętrze, które zdążyło nam się trochę opatrzeć. Wystarczy wybrać taką naklejkę, która stylem, rozmiarem i kolorystyką nam najlepiej odpowiada, i przykleić ją w wybrane miejsce. Można je przyklejać wielokrotnie, więc nietrafiony wybór miejsca łatwo naprawić, przenosząc aplikację w inne miejsce. Po wiosennym sezonie naklejkę można bez trudu usunąć i przechować na następną okazję.

 

Czujesz potrzebę sezonowego odświeżenia ścian? Przyjrzyj się tapetom. Wystarczy jedna rolka żeby mieszkanie przeżyło metamorfozę. Delikatne pastelowe wzory ze świata flory i fauny pozwolą wymazać z pamięci niedogodności zimowych miesięcy i naładują energią dom i domowników.

 

I ostatnia rada: Zastaw parapety doniczkami z cebulkami żonkili, hiacyntów i tulipanów. Obserwowanie pękających cebulek i rozwijających się kwiatów jest emocjonującym i radosnym przeżyciem. Po doniczkowe nowalijki trzeba wprawdzie wybrać się do centrum ogrodniczego, ale pozostałe pomysły zrealizujesz w sklepie internetowym Kids Town.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (130 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. m258  17 marca 2012 16:12

  wow! trzecie dekoracja jest bezwzględnie najlepsza!!!!!!!!!! Super 🙂 ja też chcę taką! wiosna pełną parą 😉

  Odpowiedz
 2. Cela22  17 marca 2012 18:38

  kolory, kolory, kolory!!:) Ja też chcę już wiosnę, dzisiaj po tak pięknym, słonecznym dniu nabrałam ochoty zwłaszcza na te kolorowe motylki na ścianie:) świetny motyw:D

  Odpowiedz
 3. AnulaD  4 kwietnia 2012 17:26

  Ale ślicznie i wiosennie sie zrobiło po obejrzeniu tych ślicznych wnętrz, aż chce się tam zamieszkać ach!!!

  Odpowiedz
 4. dudqa  29 lipca 2013 09:24

  gustowne propozycje

  Odpowiedz
 5. Agnieszka  5 lutego 2016 11:27

  Subtelne i bardzo stylowe

  Odpowiedz
 6. stokrotkapolna  27 grudnia 2016 05:41

  Oby do wiosny, a z tych tutaj inspiracji każdy coś wybierze dla siebie, są prześliczne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany