Udana randka: porady wnuczki i babci

Na przestrzeni lat podejście do randkowania bardzo się zmieniło. Można się o tym przekonać oglądać popularne programy telewizyjne, np. „Pierwszą randkę”. Różnice w zachowaniu podczas romantycznych spotkań pomiędzy osobami młodymi i dojrzałymi są znaczne. Czy sztuka randkowania według dziadków jest skuteczniejsza? Jakie rady mogą się nam przydać współcześnie? Czy może lepiej pytać o takie sprawy koleżanki? Udana randka, to nie lada wyzwanie… Sprawdźcie, co zrobić i jak się zachować, by dobrze wypaść!

randka wspólny posiłek

pixabay.com

Zobacz także: Pierwsza randka i dobre pierwsze wrażenie – jak to osiągnąć?

Szukając doradców do spraw sercowych warto polegać na poradach zarówno koleżanki, jak i starszych, bardziej doświadczonych osób. Jak się okazuje, wiele randkowych obyczajów minionej epoki doskonale sprawdza się współcześnie, ale są też takie, które z uwagi na przemiany społeczne zupełnie straciły na aktualności. Dobrze jest więc zastosować się do kilku poniższych zasad – rad nie tylko babci, ale i wnuczki.

Udana randka – porady babci:

Odłóż telefon

Na przestrzeni lat bardzo zmienił się sposób komunikowania między ludźmi. Nasi dziadkowie, chcąc ze sobą porozmawiać, musieli korzystać z telefonu stacjonarnego lub pisać do siebie listy. Taka forma komunikacji była bardziej intymna, często wiązała się z dłuższym oczekiwaniem, niecierpliwością. Co za tym idzie, każdy ich przekaz był dopracowany w najmniejszym szczególe. Inaczej sprawa ma się w dzisiejszych czasach. SMSy, chaty czy wiadomości na Messangerze odciągają naszą uwagę od drugiej osoby. Niewybaczalną rzeczą jest spoglądanie na telefon oraz odbieranie wiadomości w trakcie spotkania. Skorzystaj więc z rady babci i… wyciszony telefon schowaj głęboko w torebce. Chyba, że Twoja randka okaże się niewypałem, wtedy dzwoń do koleżanki po pomoc.

 Jak mówi Wojtek, menadżer restauracji „Pierwszej randki” – Obserwując spotkania osób starszych zauważyłem, że są oni bardziej skupieni na sobie. Więcej uwagi poświęcają swojemu rozmówcy, potrafią mówić o swoich odczuciach i dostrzegać emocje innych.

Zakończ randkę w odpowiednim momencie

Kwestia intymności jest bardzo problematyczna na pierwszej randce. Jak się przywitać? Czy wystarczy podanie ręki? A jak się pożegnać? Czy jest to zależne od przebiegu randki? Jeśli nawet zaliczamy ją do udanych i chcielibyśmy kontynuować znajomość, to warto skorzystać z rady babci i zakończyć spotkanie w odpowiednim momencie. Możesz pozwolić odprowadzić się do mieszkania, jeśli jednak nie masz ochoty na romantyczny spacer z wybrankiem, zamów taksówkę. Całus w policzek na pożegnanie jest dozwolony, jeśli obie strony nie będą miały nic przeciwko.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,09 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
  1. Hidari11  12 września 2017 13:58

    Jeśli mężczyzna zaprasza na randkę, to mężczyzna powinien płacić, jeśli kobieta jest stroną zapraszającą, to ona powinna. Na randce trzeba być elastycznym, umieć się zachować, być sobą.

    Odpowiedz
  2. martucha180  12 września 2017 14:00

    Nic, tylko randkować!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.