Udana randka: porady wnuczki i babci

Na przestrzeni lat podejście do randkowania bardzo się zmieniło. Można się o tym przekonać oglądać popularne programy telewizyjne, np. „Pierwszą randkę”. Różnice w zachowaniu podczas romantycznych spotkań pomiędzy osobami młodymi i dojrzałymi są znaczne. Czy sztuka randkowania według dziadków jest skuteczniejsza? Jakie rady mogą się nam przydać współcześnie? Czy może lepiej pytać o takie sprawy koleżanki? Udana randka, to nie lada wyzwanie… Sprawdźcie, co zrobić i jak się zachować, by dobrze wypaść!

Yves Rocher
randka wspólny posiłek

pixabay.com

Zobacz także: Pierwsza randka i dobre pierwsze wrażenie – jak to osiągnąć?

Szukając doradców do spraw sercowych warto polegać na poradach zarówno koleżanki, jak i starszych, bardziej doświadczonych osób. Jak się okazuje, wiele randkowych obyczajów minionej epoki doskonale sprawdza się współcześnie, ale są też takie, które z uwagi na przemiany społeczne zupełnie straciły na aktualności. Dobrze jest więc zastosować się do kilku poniższych zasad – rad nie tylko babci, ale i wnuczki.

Udana randka – porady babci:

Odłóż telefon

Na przestrzeni lat bardzo zmienił się sposób komunikowania między ludźmi. Nasi dziadkowie, chcąc ze sobą porozmawiać, musieli korzystać z telefonu stacjonarnego lub pisać do siebie listy. Taka forma komunikacji była bardziej intymna, często wiązała się z dłuższym oczekiwaniem, niecierpliwością. Co za tym idzie, każdy ich przekaz był dopracowany w najmniejszym szczególe. Inaczej sprawa ma się w dzisiejszych czasach. SMSy, chaty czy wiadomości na Messangerze odciągają naszą uwagę od drugiej osoby. Niewybaczalną rzeczą jest spoglądanie na telefon oraz odbieranie wiadomości w trakcie spotkania. Skorzystaj więc z rady babci i… wyciszony telefon schowaj głęboko w torebce. Chyba, że Twoja randka okaże się niewypałem, wtedy dzwoń do koleżanki po pomoc.

 Jak mówi Wojtek, menadżer restauracji „Pierwszej randki” – Obserwując spotkania osób starszych zauważyłem, że są oni bardziej skupieni na sobie. Więcej uwagi poświęcają swojemu rozmówcy, potrafią mówić o swoich odczuciach i dostrzegać emocje innych.

Zakończ randkę w odpowiednim momencie

Kwestia intymności jest bardzo problematyczna na pierwszej randce. Jak się przywitać? Czy wystarczy podanie ręki? A jak się pożegnać? Czy jest to zależne od przebiegu randki? Jeśli nawet zaliczamy ją do udanych i chcielibyśmy kontynuować znajomość, to warto skorzystać z rady babci i zakończyć spotkanie w odpowiednim momencie. Możesz pozwolić odprowadzić się do mieszkania, jeśli jednak nie masz ochoty na romantyczny spacer z wybrankiem, zamów taksówkę. Całus w policzek na pożegnanie jest dozwolony, jeśli obie strony nie będą miały nic przeciwko.

Udana randka: porady wnuczki

kobieta i mężczyzna trzymający się za ręce

mat. prasowe

Zapłać za siebie

Opinie na ten temat są bardzo podzielone. Jedni uważają, że to mężczyzna powinien zapłacić, inni, że osoba, która zaaranżowała spotkanie. Można się także zetknąć ze zdaniem, że najlepiej, kiedy każdy płaci za siebie. Jak jest więc z tym płaceniem? Warto pamiętać, że panowie cenią sobie kobiety niezależne. W dzisiejszych czasach to właśnie panie walczą z przeświadczeniem, że głównym źródłem utrzymania w rodzinie powinien być mężczyzna. Chcemy pracować, być niezależne i tak też chcemy być traktowane. Warto więc po kolacji nie czekać aż partner sam opłaci cały rachunek, ale uprzejmie zaproponować jego podział. Jeśli będzie nadal przystawać przy swoim – pozwólmy mu na to. W końcu nie chcemy już na pierwszym spotkaniu urazić jego męskiej dumy.

Sama przyjedź na randkę

Nie oczekuj, że mężczyzna na pierwszej randce przyjedzie po ciebie. Jeśli on sam to zaoferuje, a tobie będzie to odpowiadać (chyba, że nie chcesz od razu zdradzać, gdzie mieszkasz, przemyśl to!), możesz skorzystać z propozycji. Jeśli jednak partner nie wyjdzie z inicjatywą, nie proponuj takiego rozwiązania. Niech wie, że potrafisz sama o siebie zadbać.

 

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  12 września 2017 13:58

  Jeśli mężczyzna zaprasza na randkę, to mężczyzna powinien płacić, jeśli kobieta jest stroną zapraszającą, to ona powinna. Na randce trzeba być elastycznym, umieć się zachować, być sobą.

  Odpowiedz
 2. martucha180  12 września 2017 14:00

  Nic, tylko randkować!

  Odpowiedz
 3. efffciaa  29 marca 2018 15:31

  Zdecydowanie bardziej podobają mi się babcine porady 🙂 w kwestii randkowania jestem trochę staromodna 🙂 nie ma to jak rycerz na białym koniu 🙂

  Odpowiedz
 4. as_sa  13 maja 2018 11:05

  W sumie t takie podstawowe rady które warto wziąć pod uwagę zaczynając randkowanie 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany