Ubrania z wełny merino – dlaczego są tak wyjątkowe?

Ubrania z wełny merino to dla wielu osób jedna z najlepszych inwestycji w swój komfort na co dzień. Dlaczego tak jest? Jakie właściwości skrywają ubrania merino? I czy faktycznie warto zapłacić za nie więcej niż za klasyczną bawełnę lub niedrogi akryl? Przekonajmy się!

Ubrania z wełny merino coraz śmielej podbijają serca Polek i Polaków. Popularność odzieży wykonanej z tego niezwykłego materiału zwiększa się nie tylko w wyniku pozytywnego trendu ograniczania konsumpcjonizmu i stawiania na kapsułowe, minimalistyczne szafy, lecz także ze względu na szczególne właściwości tej konkretnej wełny. Co to za właściwości? O czym mowa? Przeanalizujmy je krok po kroku.

Ubrania z wełny merino i zdolność odprowadzania wilgoci 

Być może znasz to uczucie, kiedy przebywasz poza domem zimą i bardzo się spieszysz – nagle w wyniku intensywniejszej aktywności fizycznej Twoje ciało zaczyna się mocniej pocić, ale Tobie jest… zimno. Dzieje się tak, kiedy nosisz materiały syntetyczne. A te nie oddychają, czyli nie przepuszczają naturalnie powietrza. Nie mają również zdolności odprowadzania wilgoci. Podobnie jest w przypadku wybrania bawełny na pierwszą warstwę, bezpośrednio stykającą się z ciałem – szybko chłonie wilgoć i robi się zimna w dotyku, a do tego wolno schnie…

Na drugim końcu skali znajdują się ubrania merino. Sprawiają one, że możesz raz na zawsze pożegnać tę nieprzyjemną zabawę swojego ciała w ciepło-zimno. Ubrania z wełny merynosów otulą Cię swoją delikatnością bez odczucia przegrzewania.

Odzież z wełny merino i termoizolacja 

Ten punkt łączy się niejako z poprzednim, ale warto to jeszcze raz podkreślić – zwłaszcza w sezonie zimowym – odzież merino to naturalna izolacja termiczna. Zapomnij o marznięciu, kiedy tylko temperatura spadnie. W zamian wyobraź sobie teraz owce mieszkające w wysokich górach Nowej Zelandii. One nie mają kilku warstw i ochronnej kurtki – wystarczy im własne runo. A teraz pomyśl, jak wiele zmieni odzież z wełny merino w Twojej garderobie. Na przykład jeden ciepły sweter z merynosowej wełny nałożony na ciało w chłodny i ponury dzień… Brzmi przyjemnie, prawda? Taki sweter, jak i wiele innych produktów wykonanych z wełny merino znajdziesz tutaj: https://pl.paterns.com/.

Niezwykła delikatność – ubrania merino dla wrażliwców

Ubrania z wełny merino nie przypominają tradycyjnej wełny owczej, którą możesz kojarzyć z charakterystycznym drapaniem. To dlatego po ten rodzaj odzieży sięgają osoby wrażliwe, których skóra łatwo ulega podrażnieniom i jest wrażliwa na bodźce. Wełna merynosów na tle wełny tradycyjnej jest również wskazywana jako ta bezpieczniejsza dla alergiczek i alergików. Jeśli szukasz więc odzieży na lata, która będzie dla Twojej skóry niczym lekka chmurka, to przewiewne i delikatne ubrania merino są strzałem w dziesiątkę.

Odzież merino a pranie i pielęgnacja – kolejna cenna właściwość merynosowej dzianiny

Kto lubi wstawiać, rozwieszać, a potem jeszcze składać i chować pranie, szybko ręka w górę! Jeśli Twoja dłoń nawet nie drgnęła, to z pewnością jeszcze bardziej docenisz odzież z wełny merino. Merynosowe ubrania nie wymagają regularnego prania. Ich pielęgnacja polega przede wszystkim na naturalnym wietrzeniu. Oznacza to, że w wyniku kontaktu z powietrzem oczyszczają się i szybko nadają się do ponownego założenia. Jak to jest możliwe? Wszystko za sprawą budowy włókien wełny pozyskiwanej z merynosów. Ich łuskowata struktura oczyszcza się sama. Minimalizuje także przywieranie brudu do swoich włókien. Dzięki temu pranie odzieży merino jest potrzebne jedynie sporadycznie.

Czy ubrania z wełny merino sprawdzą się także w przypadku najmłodszych? 

Odzież merino brzmi jak rozwiązanie idealne. Ale czy dla każdego? To jej kolejny plus – kto raz otuli się merynosowym ciepłem, już zawsze będzie sobie cenić jego fantastyczny komfort. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. Latem ubrania merino nie pozwolą im się przegrzać podczas zabawy poza domem, natomiast zimą nie dadzą im zmarznąć. Zapomnij o narzekaniu na spływający po karku pot i o dźwięku szczękania mleczakami. Odzież z wełny merynosów to doskonałe rozwiązanie w przypadku małych dzieci. W porównaniu do bawełny będzie też lepszą inwestycją! Podaruj więc swojemu maluchowi komfortowy czas poza domem. I wybierz ten sam komfort dla siebie, bo Twój liczy się równie mocno!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  2 lutego 2023 14:16

  Nie słyszałam jeszcze o takiej wełnie

  Odpowiedz
 2. macierzanka  4 lutego 2023 20:05

  Mam bluzkę z wełny merino jest cudowna,delikatna.

  Odpowiedz
 3. lucia2003  5 lutego 2023 00:25

  Jakość ponad wszystko!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany