Ubrania z rysunkami – artystyczny trend na wiosnę, który pokochali projektanci!

Nadejście wiosny naturalnie pociąga ze sobą rodzaj swobodnego rozluźnienia, które przejawia się nie tylko w naszym podejściu do codziennych obowiązków, ale także do mody. Chętniej sięgamy wtedy po kolory, odważne printy i fantazyjne wzory, których jeszcze parę miesięcy wcześniej nie wyciągnęłybyśmy z szafy. W tym sezonie słynni projektanci oszaleli właśnie na punkcie trendu, który wymaga tego rodzaju dystansu. Chodzi o… ubrania z rysunkami i to niekoniecznie takimi, które pretendują do miana dzieł sztuki!

Niedbałe pociągnięcia końcówką cienkopisu, bazgroły i rysunki rodem z marginesów podręcznego szkicownika. Właśnie ten rodzaj „radosnej twórczości” okazał się tym razem dla projektantów niewyczerpanym źródłem inspiracji. Jesteście ciekawe efektów tej kreatywnej przygody? Oto ubrania z rysunkami prosto z wybiegów prawdziwych gwiazd z branży fashion!

Ubrania z rysunkami – artystyczny trend na wiosnę, który pokochali projektanci!

Ubrania z rysunkami nie są oczywiście zupełną nowością. Takie printy spotykaliśmy choćby przy przenoszeniu graficznych prac znanych artystów (na przykład autorstwa Basquiata, którego dzieła promowało niedawno Medicine) na t-shirty, sukienki i koszule. Angelina Jolie zdecydowała się pójść do ślubu w sukni ozdobionej nadrukowanymi rysunkami jej dzieci. Wiele sieciówek włącza zaś do swoich kolekcji bluzy, koszulki, a nawet buty z napisami imitującymi ręczne pismo. Projektanci najważniejszych domów mody potrafią jednak wnieść do ogranych już trendów wiele świeżości, dlatego warto przyglądać się bliżej wybieranym przez nich tendencjom. 

Tym razem naszą uwagę zwróciły poszczególne modele z kolekcji Roksandy, Jil Sander, Drome, Laury Biagotti i Ermanno Scervino. Jedne z nich naśladują szkice wykonane niewprawną ręką kilkulatka, inne przybierają formę, która mogłaby konkurować z dziełami z muzeum sztuki współczesnej. Niektóre są zaledwie czarno-białym, abstrakcyjnym konturem. Część buduje złożone, wielobarwne obrazy.

Ciekawą nowością są „bazgroły” wyhaftowane lub wyszyte na tkaninie. Przywodzą one na myśl postać początkującej krawcowej i zdają się snuć baśniowe opowieści rodem z „Traktatu o manekinach” Schulza. Jil Sander przeniósł ten pomysł nawet na jedną ze swoich torebek!

 

A oto najciekawsze ubrania z rysunkami z wiosennych wybiegów:

Roksanda

 

Jil Sander

 

Drome

 

Laura Biagotti

 

Ermanno Scervino

 

Jeśli i Wy należycie do osób, które pasję tworzenia mają we krwi i chciałybyście spróbować swoich sił przy własnym, podobnym projekcie, zacznijcie od zaprojektowania koszuli z dowolnym napisem lub szkicem – samodzielnym lub połączonym z nadrukiem. Top Secret wypuściła właśnie linię białych koszul z dołączonym zestawem akcesoriów, które Wam w tym pomogą!

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.topsecret.pl

Nie zapomnijcie napisać nam, co sądzicie o tym trendzie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. wioleta Sekura  13 lutego 2019 15:27

  Calkiem calkiem:)

  Odpowiedz
 2. macierzanka  13 lutego 2019 17:22

  Oryginalne te ubrania z rysunkami.

  Odpowiedz
 3. agasam9  13 lutego 2019 21:02

  bardzo fajne 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany