Ubrania do karmienia

Karmienie niemowląt piersią wzbudza w naszym kraju niewiarygodnie dużo emocji. Nie zawsze są to emocje pozytywne: z jednej strony istnieje niepisana społeczna umowa, że dobra matka karmi piersią i kropka, z drugiej – niech tylko spróbuje tę pierś obnażyć publicznie!

ubrania do karmienia

Takich niekonsekwencji w relacjach matki : reszta świata jest oczywiście znacznie więcej, a fakt, że matki karmiące to przede wszystkim kobiety, które chcą wygodnie się ubierać i ładnie wyglądać zupełnie przy tym umyka. Tymczasem niektóre mamy decydują się na karmienie niemowląt nawet przez dwa lata albo dłużej – czy oznacza to, że mają w tym czasie ubierać się w worki pokutne i znikać tej sfrustrowanej reszcie świata z pola widzenia? Nie!

Komfort dla mamy

ubranie do karmienia

Więcej informacji na https://www.coolmama.pl/pl/c/Ubrania-ciazowe/59

Ubrania do karmienia, bluzki, bluzy, sukienki, szyte są w tak pomysłowy sposób, że zapewniają matce karmiącej komfort w najbardziej niekomfortowych sytuacjach. Zmyślne systemy ukrytych pęknięć, wszytych ze skosa zamków błyskawicznych albo zakładek umożliwiają dostanie się do mlecznej piersi bez konieczności zdejmowania się z siebie jakiejkolwiek części garderoby oraz eksponowania ciała.

Jeśli mama dodatkowo korzysta z chusty albo komina, fakt, że akurat karmi piersią w przestrzeni publicznej może umknąć uwadze najzagorzalszych nawet przeciwników tego procederu. Komfort kobiety karmiącej przekłada się na jej spokój. Jeśli dodatkowo ubrana jest tak jak lubi, doskonale czuje się w swojej skórze i nie irytuje jej fakt, że wygląda źle tylko dlatego, że m u s i karmić – karmi piersią, bo chce i dobrze jej z tym.

Komfort dla dziecka

Wygodnie ubrana mama, to wygodnie ułożone dziecko. Osłonięte przed widokiem ciekawskich albo nieżyczliwych, ale też niemające problemu z dostępem do piersi. Bluzki i sukienki do karmienia dają maluchowi duże pole manewru: może swobodnie jeść i trzymać rączkę na maminej piersi. Nikt niczego nie zauważy. I dla mamy, i dla dziecka równie ważne jest, żeby ubrania do karmienia były szyte z naturalnych tkanin.

Dla mamy – bo zapobiegają poceniu się, nie uciskają, nie deformują. Dla dziecka – bo miło przytulić twarz do czegoś miękkiego, delikatnego i nie alergizującego skóry. Wygląda na to, że nazwa sklepu https://www.coolmama.pl/ ma więcej wspólnego z filozofią karmienia piersią, niż mogłoby się wydawać. Mama odziana w wygodne ciuszki, nieskrępowana, czująca się komfortowo w swojej roli i w swoich ubraniach jest naprawdę wyluzowana i nie zwraca uwagi na otoczenie.

Komfort dla otoczenia

A otoczenie, cóż, reaguje różnie. Coraz częściej jednak matka karmiąca otaczana jest zrozumieniem i czułością. Są sklepy, urzędy oraz instytucje, w których wydziela się specjalne strefy dla kobiet karmiących piersią i tak je dostosowuje, że można poczuć się jak w domu. Styl mamy karmiącej nie bywa wyzywający, a sam fakt karmienia na żądanie nie jest już niczym nowatorskim. Wygodna odzież i zaciszne miejsce, w którym można się usadzić na fotelu do dwa zasadnicze elementy czyniące karmienie piersią w przestrzeni publicznej komfortowym i dla matki, i dla dziecka, i dla otoczenia.

Obok bawełny, coraz większa popularnością cieszą się ubrania zawierające włókna bambusowe. Mają one wszystkie walory bawełny, a także są antybakteryjne. Ubrania dla niemowląt i dla mam karmiących szyje się często z tych samych tkanin – dla obojga ważna jest bowiem odpowiednia termoregulacja oraz walory antyalergiczne. Do wygodnych bluzek do karmienia śmiało można zakładać spodnie, które nosiłyśmy podczas ciąży. Ich zwijany regulowany pas może sprawić, że nie rozstaniemy się z nim aż do… następnej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (67 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. marra  9 października 2017 11:33

  Super sprawa. Dobrze, że kobieta może czuć się zarówno komfortowo, jak i modnie.

  Odpowiedz
 2. sylwiawes  9 października 2017 13:42

  Karmię piersią więc zawsze muszę ubierać się tak , żeby było mi wygodnie nakarmić małego . Dobieram sobie ciuchy wygodne i modne 🙂

  Odpowiedz
 3. Tara  9 października 2017 16:27

  Warto zainwestować w dobry stanik do karmienia 🙂

  Odpowiedz
 4. Anna  19 lipca 2018 13:31

  Super wpis. Zajrzę tu nie raz!

  Odpowiedz
 5. Marta  19 lipca 2018 13:37

  Obecnie na rynku jest szeroka gama ubrań do karmienia. Można kupić sukienki ciążowe, które posiadają również funkcje karmienia. Dzięki temu posłużą nam na dużej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany