Ubrania dla dziewczynek – jakie modele sprawdzą się do szkoły i przedszkola?

Spis treści:

Choć wciąż mamy wakacje, warto zastanowić się nad przygotowaniem dzieci do szkoły i przedszkola. Jeśli dziecko zmienia tylko klasę, wystarczy uzupełnić przybory i garderobę oraz zadbać o nowe podręczniki. Jeśli jest to pierwsza klasa, przygotowań jest znacznie więcej. Podpowiemy, jakie ubrania dla dziewczynek przydadzą się każdej uczennicy.

Szkolne ubrania dla dziewczynki muszą być wygodne

Zasada ta nie budzi żadnych wątpliwości i nie ma od niej odstępstw. Niezależnie o jakich ciuchach dla dziewczynki mowa, odzież dziewczęca, która przeznaczona jest do szkoły, musi być nade wszystko komfortowa. To pierwsza i najważniejsza cecha. Dziecko, któremu jest niewygodnie, nie tylko źle się czuje, ale nie będzie umiało skupić się na zadaniach. W szkole ważna jest koncentracja i aktywność dzieci, w za małym, uciskającym, czy drapiącym ubraniu dzieci nie skupią się na ważnych elementach, bo metka od ubranka, lub drażniący szew będą przyciągać całą ich uwagę.

Ubranka dla dziewczynek – dobry skład materiałów

Ciuchy dla dziewczynki powinny być wykonane z bezpiecznych, sprawdzonych surowców. Naturalne surowce, jak np. bawełna pozwalają skórze oddychać, są miłe w dotyku i delikatne. Odpowiednie materiały zapewnią także łatwiejsze ubieranie, czy mniejsze gniecenie ubranek. Warto więc sprawdzić skład przed zakupem, by mieć pewność, że są to dobre modele. Duży wybór ubrań dla dziewczynek znaleźć można w MyBasic, ta polska marka dba, by zapewnić dzieciom ciuchy dopasowane do ich potrzeb. Sprawdź ubrania dla dziewczynek z MyBasic i przekonaj się jaką moc mają kolory!

Sukienka czy spodnie? Moda dziewczęca nie jedno ma imię

W zasadzie pytanie powinno brzmieć: spódnica, spodnie czy sukienka? By jednak nie komplikować sprawy, wystarczy powiedzieć, że każdy ze wskazanych ciuchów dla dziewczynek będzie odpowiedni do szkoły. Wystarczy skupić się na właściwych modelach. Sukienka i spódnica wcale nie muszą być niewygodne, a komfortowy model sprawdzi się idealnie do szkoły.

Ważne jest, by zwrócić uwagę na długość tego typu ubranek. Ani sukienka, ani spódniczka nie powinna być za krótka, jest to i niewygodne dla dzieci i niezbyt właściwe w szkole. W zależności od pory roku sprawdzi się sukienka z krótkimi rękawami lub model z długimi. Odpowiednie będą sukienki z falbankami, które dziewczynki bardzo lubią, bo mogą zademonstrować koleżankom, jak ładnie kręci się ich sukienka, ale także prostsze wersje. Ważne, by posiadały wygodne zapinanie lub gumeczkę, szykując się rano do wyjścia, zapinanie zamka na plecach może stanowić dodatkowe wyzwanie, zabierające cenny czas.

Jednobarwne ubrania dla dziewczyn ułatwią codzienne stylizacje

Każdy rodzic małej uczennicy wie, że ubieranie może trwać długo. Czasem nawet zbyt długo, szczególnie, jeśli spieszycie się do szkoły. Dobranie odpowiednich elementów garderoby mogą utrudniać printy na ubraniach. Do wzorów bowiem trudniej dobrać pasujące ciuchy, szczególnie jeśli nie ma się dużej wprawy. Ciuchy dla dziewczyn w jednolitych kolorach mogą tu zdecydowanie pomóc. Nie tylko łatwo łączą się między sobą, ale także łatwiej dopasować je do wzorzystych ubranek. Dopasowywanie do siebie kolorowych ubrań, które pozbawione są naszywek, napisów, wzorów jest dla dzieci dużo prostsze. Takie kolorowe ubrania dla dziewczynek doskonale się prezentują, a dzieci z chęcią będą je zakładać do szkoły, szczególnie jeśli będą w ich ulubionych barwach.

Jaka odzież dziewczęca powinna znaleźć się w szafie każdej uczennicy?

Wśród odzieży dla dziewczynek znaleźć można mnóstwo rodzajów ubranek. Jest naprawdę w czym wybierać i czasem ciężko się w tym nie pogubić. Według nas istnieje jednak kilka podstawowych ciuchów dla dziewczynki, w które warto wyposażyć uczennicę. Stawiamy przede wszystkim na komfort dzieci, dlatego wiemy, że nie wszystkie modne ubrania dla dziewczynek są odpowiednie do szkoły. Zdecydowanie lepiej wyposażyć dziewczęcą szafę w uniwersalne i ponadczasowe modele dobrej jakości ubranek dla dziewczynek. Powinny znaleźć się w niej:

  • klasyczne T-shirty z krótkim rękawem,
  • bluzka z długim rękawem,
  • wygodne spodnie dresowe,
  • przynajmniej jedna para legginsów,
  • bluza dresowa,
  • sukienka z krótkim rękawem, model z długim rękawem i spódniczka,
  • ubranie na wf
  • np. krótkie spodenki, T-shirt, krótkie legginsy.

Ilość poszczególnych ubrań i kolorystykę należy dobierać indywidualnie. Polecamy gładkie ubranka, które ułatwią tworzenie stylizacji każdego poranka. Podstawowe ubrania dla dziewczynek powinny stanowić bazę w szafie i oczywiście można ją dowolnie modyfikować według potrzeb. Najważniejsze bowiem, by odpowiadała na potrzeby dziecka. Jeśli więc nade wszystko dziecko lubi sukienki i tylko w nich chce chodzić, to warto wybrać więcej takich modeli, a nie nakazywać dziecku noszenie dresów. Oczywiście należy do tego podchodzić z głową i dobierać odzież dziewczęcą do warunków pogodowych i potrzeb.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (23 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...