Ubierz się w ikonicznym stylu lat 70.

Lata 70. zapisały się na kartach historii jako czas, kiedy kształtowały się nowe style – nie tylko w modzie. Pojawiła się większa niezależność, stawiano na indywidualizm, wolność. Ważnym elementem definiującym sposób ubioru była także… muzyka! To ona zrzeszała różne subkultury, a członkowie danych zespołów wyznaczali trendy w makijażu, fryzurach i wreszcie – sposobie noszenia się. Razem z bonprix przenieście się w muzyczną i modową podróż do lat 70.!

ABBA – „Dancing Queen”

Szwedzki zespół ABBA był prawdziwym fenomenem na skalę światową. Jego członkowie wyróżniali się bardzo oryginalnym ubiorem: szerokie spodnie, bufiaste bluzki, skórzane botki na obcasach, czy hippisowskie ubrania w stylu flower power.

 

Sukienka boho – czym się wyróżnia, jak ją nosić i gdzie kupić tę najładniejszą?

Sukienka boho – czym się wyróżnia, jak ją nosić i gdzie kupić tę najładniejszą?

Sukienka w stylu boho to jeden z najbardziej uniwersalnych krojów sukienek, chętnie wybieranych na rozmaite okazje. Nic dziwnego - pasuje zarówno młodym dziewczynom, jak i dojrzałym kobietom, a jednocześnie potrafi wspaniale ukrywać mankamenty figury. Jest

RAMONES – „Judy is a punk”

Zespół związany był ściśle z kulturą punkową – z buntowniczym stylem życia i swobodą. Grupa Ramones nie tylko osławiła model czarnej skórzanej kurtki (którą nazwano ramoneską), ale także wprowadziła do mody dużo nonszalancji. Członkowie punkowych i rockowych zespołów stawiali na ciężkie buty, skórzane okrycia i dużą ilość biżuterii.

Ramoneska w stylizacjach na różne okazje

Ramoneska w stylizacjach na różne okazje

Zdecydowanie warto zostawiać niektóre ubrania w szafie, nawet jeśli na chwilę znikną w obowiązujących trendach. Tak właśnie było ze skórzaną kurtką, jak ramoneska . Od kilku sezonów święci swój wielki powrót, z czego bardzo się

BEE GEES – „Night Fever”

Film „Saturday Night Fever” jest doskonałym podsumowaniem tego trendu. Zespół Bee Gees, wpasowujący się w styl disco, wypromował ubiór pełen błysku. To czas cekinowych sukienek, mieniących się marynarek, złota, srebra i ogólnego blichtru.

Moda powraca – to wiadomo nie od dzisiaj. Lata 70. ukształtowały wiele bardzo istotnych trendów, które do tej pory są aktualne. Wszystkie znalezione propozycje pochodzą ze sklepu bonprix.

Shaggy hair – wielki powrót fryzury z lat 70. Już za chwilę będą ją nosić wszystkie włosomaniaczki

Shaggy hair – wielki powrót fryzury z lat 70. Już za chwilę będą ją nosić wszystkie włosomaniaczki

Jeśli urodziłyście się w latach 80. lub 90., z pewnością macie za sobą "etap cieniowanych włosów". Były one bardzo modne na samym początku XXI wieku i chętnie decydowały się na nie dziewczyny tak o półdługich, jak i długich włosach, prosząc fryzjerki o charakterystyczne "pazurki". Później uznałyśmy, że strzępienie włosów szkodzi im prawie tak, jak obcinanie tępymi nożyczkami i odeszłyśmy od tego trendu. Teraz nożyczki z ząbkami znów idą w ruch, bo w świecie fryzur zapanowała moda na shaggy hair!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (31 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  7 maja 2021 06:29

    fajny styl

    Odpowiedz
  2. macierzanka  16 maja 2021 11:55

    Ładne stylizacje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany