Ubezpieczenie zdrowia dziecka – co obejmuje?

Początek roku szkolnego to doskonały moment na to, żeby podjąć ważną decyzję i wykupić ubezpieczenie zdrowia swojego dziecka. Zakres polisy może się różnić w zależności od ubezpieczyciela.

Spis treści:

W przypadku ubezpieczenia zdrowia dziecka ochrona ubezpieczeniowa obejmuje szereg zdarzeń.

Ubezpieczenie zdrowia dziecka – dostępne zakresy

Ubezpieczenie zdrowia dziecka najczęściej dotyczy ochrony w razie nieszczęśliwych wypadków. To zdarzenia, w ramach których odszkodowanie z polisy jest wypłacane najczęściej. Aktywne i ciekawe świata dzieci mogą łatwo złamać kości lub nabawić się innej poważnej kontuzji, także w trakcie zwykłej zabawy. Ubezpieczenie zdrowia dziecka zapewnia jednak także świadczenia w ramach poważnego i trwałego inwalidztwa, a w niektórych pakietach przed zachorowaniem na jedną z wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia chorób. Przy dość niskiej składce miesięcznej wynoszącej od kilkunastu złotych możliwe jest zorganizowanie prywatnego leczenia lub rehabilitacji. Dzięki wykupieniu ubezpieczenia zdrowia dziecka nie będzie trzeba zatem czekać na to, aż zwolni się miejsce w publicznej placówce medycznej. Taki zakres polisy dotyczącej zdrowia dziecka sprawia, że jest ono doskonałym uzupełnieniem szkolnego ubezpieczenia NNW, które gwarantuje ochronę jedynie przed niewielką liczbą zdarzeń.

Różne pakiety ubezpieczenia zdrowia dziecka

Przed wykupem polisy ubezpieczeniowej chroniącej zdrowie dziecka warto dokładnie sprawdzić jej zakres. Można się bowiem spotkać z różnymi pakietami ochrony. Doskonałym tego przykładem jest ERGO HESTIA, która oferuje aż 3 różne warianty polisy w ramach ubezpieczenia ERGO 4 obejmującego także ubezpieczenie życia, ubezpieczenie przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy oraz wystąpieniem jednego z poważnych zachorowań wymienionych w OWU. Każdy z tych 3 wariantów różni się zakresem ochrony zdrowia dziecka. Pierwszy z nich obejmuje takie zdarzenia jak poważne inwalidztwo oraz złamania wskutek wypadku, w drugim – ochrona ubezpieczeniowa gwarantuje odszkodowanie w razie wystąpienia 1 z 20 poważnych chorób (jak np. nowotwory, cukrzyca typu I, sepsa lub poważne poparzenia), a trzeci stanowi połączenie obu z nich. Gwarantuje on zatem pełną ochronę dziecka przed wystąpieniem różnych zdarzeń.

Ubezpieczenie zdrowia dziecka – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oprócz zakresu ubezpieczenia zdrowia dziecka przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego wariantu warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak długość umowy, minimalny i maksymalny wiek osoby ubezpieczonej oraz suma ubezpieczeniowa. Jeśli chodzi o ubezpieczenie Ergo Hestia, okres umowy to od 3 lat wzwyż, a ochroną mogą być objęte dzieci od rozpoczęcia 3 miesiąca i do ukończenia 25. roku życia. W każdym z trzech wariantów ubezpieczenia zdrowia dziecka Ergo Hestia suma ubezpieczeniowa to aż 200 tysięcy złotych. Jest to zatem realna ochrona w razie wystąpienia różnych nieprzewidzianych zdarzeń.

Wyłączenia z ubezpieczenia zdrowia dziecka

Decydując się na ubezpieczenie zdrowia dziecka, warto wziąć pod uwagę związane z taką polisą wyłączenia. W określonych przypadkach uzyskanie odszkodowania z tytuły polisy nie będzie możliwe. Mowa jest tutaj o obrażeniach związanych z popełnieniem przestępstwa z winy umyślnej, prowadzeniu pojazdu bez uprawnień czy w związku z działaniem po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Z ochrony ubezpieczeniowej wyłączone są także przypadki samookaleczenia się lub udziału w zajęciach sportowych o wysokim stopniu ryzyka. Dzięki dokładnej lekturze Ogólnych Warunków Ubezpieczenia możliwe jest poznanie szczegółowych wymagań Ubezpieczyciela, które pozwolą na wypłatę niezbędnych świadczeń w przyszłości.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (17 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...