Polecamy: „Tysiąc nocy bez ciebie” – poruszająca opowieść o stawianiu czoła przeszłości i sile przebaczenia

Ona jest wybitną pianistką, związaną z cenionym architektem. On – zamożnym, przystojnym, lecz jednocześnie cynicznym i niezdolnym do głębszych uczuć amantem. Jak potoczyły się dalsze losy znanych już czytelniczkom postaci: Sofii, Adrei oraz Tancrediego? Federico Moccia, autor, którego pokochały miłośniczki romansów na całym świecie, powraca z nową książką. „Tysiąc nocy bez ciebie” wydana nakładem wydawnictwa Muza jest już dostępna na półkach polskich księgarni!

tysiąc nocy bez ciebie

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia: www.pixabay.com (woman-2197947_640)

Polecamy: „Tysiąc nocy bez ciebie” – poruszająca opowieść o stawianiu czoła przeszłości i sile przebaczenia

Sophia patrzy w lustro i nie rozpoznaje samej siebie. Zastanawia się, kim jest ta nudna kobieta, która straciła pasję do wszystkiego, nawet do muzyki, którą tak kochała. Porzuciła grę na pianinie i opuściła Włochy, by uczyć w lokalnej szkole niedaleko Władywostoku. Rodzina i przyjaciele są pewni, że Sophia przeprowadziła się do Rosji dla pracy. Prawda jest jednak taka, że uciekła. Od duszącej ją samotności, nieudanego małżeństwa z Andreą, a przede wszystkim od Tancrediego – mężczyzny, który najpierw ją w sobie rozkochał, a następnie ją zawiódł i porzucił.

Teraz, po ośmiu miesiącach Sofia czuje, że dojrzała do tego, aby zmierzyć się ze swoimi demonami. Wraca do Rzymu, do męża, żeby przekonać się, czy coś z łączącego ich niegdyś uczucia jeszcze tli się w ich sercach. Gdy jednak na jaw wychodzą kłamstwa Andrei, stwierdza, że nadszedł czas, by skupiła się tylko na sobie. Na nowo układa sobie życie, podejmując pracę w konserwatorium muzycznym, odnawia kontakty towarzyskie i jedzie na Sycylię odwiedzić rodziców. W trakcie krótkiego pobytu w domu rodzinnym nieoczekiwanie odkrywa, że nie tylko Andrea miał przed nią sekrety…

Po powrocie rusza więc w międzynarodowe tournée i z wolna zapomina o przeszłości. Wszystko zmienia się jednak pewnego wieczoru, kiedy to po koncercie spotyka Tancrediego. Szybko zauważa, że nie jest to już ten sam cyniczny i wyrachowany mężczyzna, który niegdyś uwiódł ją, bo taki miał kaprys. Tancerdi wydaje się teraz innym człowiekiem – gotowym na zaangażowanie i poważny, trwały związek.
Czy jednak Sofia będzie umiała wybaczyć Tancrediemu dawne krzywdy? A może Tancredi nie porzuci dla niej dotychczasowego stylu życia? Czy tych dwoje ma realną szansę na wspólną, szczęśliwą przyszłość?

„Tysiąc nocy bez ciebie” to historia stawiania czoła trudnej przeszłości. Opowiada o niegasnącej sile miłości oraz decyzjach, które wpływają całe nasze życie. Federico Moccia wspaniale odwzorowuje życiowe rozterki swoich bohaterów. Wartka fabuła i wzruszająca historia sprawiają, że nie sposób oderwać się od lektury. Możecie być pewne, że dzięki tej książce na nowo uwierzycie w miłość!

 

 

O autorze

Federico Moccia urodził się w 1963 roku w Rzymie. To włoski pisarz, scenarzysta filmowy i telewizyjny. Jego pierwsza powieść „Trzy metry nad niebem” odniosła we Włoszech wielki sukces i stała się książką kultową, a wszystkie kolejne zostały zekranizowane. W Polsce łączna sprzedaż jego powieści osiągnęła już ponad 370 tysięcy egzemplarzy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (111 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. marta_12  4 lipca 2020 11:04

  Kilka tygodni już ją czytałam… Dwa dni i ksiązka przeczytana. Potrafi wciągnąć. Zakończenie dość przewidywalne moim zdaniem.

  Odpowiedz
 2. janka1312  4 lipca 2020 21:33

  nie mogę się doczekać czytania 🙂

  Odpowiedz
 3. Biomedka  5 lipca 2020 08:27

  Taka typowa lekka lekturka na lato, w sumie zupełnie nie moje klimaty. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany