Ranking: Kosmetyki kryjące niedoskonałości – zestawienie

Niestety nie każda z nas urodziła się z perfekcyjną cerą bez najmniejszych niedoskonałości. Reszta z nas musi posiłkować się różnego rodzaju kosmetykami – poprawiającymi kondycję cery oraz ukrywającymi niedoskonałości. Przedstawiamy zestawienie – kosmetyki kryjące niedoskonałości.

Kosmetyki kryjące niedoskonałości

Kosmetyki kryjące niedoskonałości – Krem BB

podkład krem bb SKIN 79

Czyli inaczej Blemish Balm lub Beauty Balm. Pierwsze kremy BB powstawały już w latach 50, więc nie jest to  wynalazek nawet ostatniego dziesięciolecia. Zyskały na popularności dzięki Azjatką, które słyną se swojej pięknej, nawilżonej, porcelanowej cery. Wiele z nich przyznaje się właśnie do stosowania kremów BB.

Kremy BB łączą właściwości zarówno podkładu, jak i kremu nawilżającego. Mają bardzo słabe krycie, zaledwie wyrównują koloryt cery. Są jednak o wiele lżejsze, bardziej naturalne i posiadają filtry UV.

Nasz typ: SKIN79 do cery tłustej i mieszanej, cena 80 zł

Kosmetyki kryjące niedoskonałości – Krem CC

podkład Sensique_CC_Cream

Czyli, Color Control Cream , ma podobne właściwości co krem BB. Łączy w sobie cechy podkładu i kremu nawilżającego. Różni  go natomiast intensywność krycia. Jest przeznaczony dla osób z problemami skórnymi jak trądzik czy pękające naczynka.

Nasz typ: Sensique CC Cream, cena 14 zł

Kosmetyki kryjące niedoskonałości – Podkład w płynie

podkład revlon

To kosmetyki, który dają nam umiarkowane krycie – w zależności od marki. Może stanowić bazę do cięższego makijażu, gdyż sam zostawia przezroczystości. Bez dodatkowego krycia świetnie nadaje się na dzień – poprawia koloryt, maskuje drobne niedoskonałości.  Szukajmy podkładów dopasowanych do naszej cery. 20latka nie potrzebuje podkładu z właściwościami liftingującymi, ale może jej się przydać nawilżający, czy matujący – do cery tłustej.

Podkłady również zapewniają nam ochronę przed promieniowaniem UV. Możemy je mieszać z naszymi kremami nawilżającymi na dzień.

Nasz typ: Revlon Colorstay, cena 69 zł

Kosmetyki kryjące niedoskonałości – Serum w podkładzie

podkład lumene

Kosmetyk daje słabe krycie, ale jest to połączenie podkładu wzbogaconego działaniem silnych składników serum przeciwzmarszczkowego. Posiada wysoki filtr SPF 20. Do tego daje efekt „drugiej skóry”. Sprawdzone – polecamy!

Nasz typ: Lumene, Touch of Radiance Serum Foundation , cena 67,50 zł

Kosmetyki kryjące niedoskonałości – Krem tonujący

podkład atw

Podobnie jak krem BB łączy w sobie cechy i kremu i podkładu. Kryje bardzo delikatnie, zaś bardzo intensywnie nawilża cerę. Dzięki niemu możemy zrezygnować z wcześniejszego nakładania kremów.

Nasz typ: A.T.W. , Krem Tonujący, cena 17,99 zł

Kosmetyki kryjące niedoskonałości – Podkład w sztyfcie

podkład vichy dermablend

Ma silniejsze właściwości kryjące niż podkład w płynie. Nakłada się go rękami lub pędzelkiem – w zależności od konsystencji. Najpierw jednak sztyft musi chwilkę odczekać na naszej skórze, później pod wpływem ciepła mięknie i  można go bez problemu rozprowadzić. Podkładu w sztyfcie często używa się zamiast korektora.

nasz typ: Vischy Dermablend , cena 95 zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (218 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...