Typ urody zima – poznaj paletę barw dzięki której wydobędziesz swoje naturalne piękno

Typy urody dzielimy na cztery kategorie. Podział ten wyznaczają cztery pory roku, z czego każda z nich dzieli się na kolejne podkategorie. W jaki sposób ustalić, który z typów urody reprezentujemy? Ustala się go na podstawie takich wytycznych, jak kolor oczu, włosów czy odcień skóry.

Typ urody zima to przeciwieństwo Pani Jesień. Kolory ziemi tak sprzyjające paniom z włosami o rudych refleksjach zupełnie nie zdają testu w przypadku reprezentantek tej chłodnej pory roku. Jaka zatem paleta barw podkreśli unikalne, w skali naszego kraju, piękno kobiet o ciemnych włosach i wyrazistych oczach? Jeśli jesteś Panią Zima koniecznie czytaj dalej i dowiedz się jakie odcienie sprawią, że będziesz wyglądać atrakcyjniej!

Typ urody zima

Źródło: www.pixabay.com

Typ urody zima – poznaj paletę barw dzięki której wydobędziesz swoje naturalne piękno

Charakterystyka Pani Zima

Zimny typ urody to rzadkość w Polsce, gdzie króluje typowo słowiańska uroda. Pani Zima cechuje się wyraźnym kontrastem i dużą intensywnością kolorów. Typowa zima kojarzy się z bardzo jasną, porcelanową cerą, ale miewa też ciepłą, oliwkową karnację. Szybko się opala, a jej opalenizna jest zawsze brązowa. Jeśli chodzi o włosy dominują ciemne, wręcz czarne włosy, choć do tego typu urody pasują też brązy i blondy. Bez względu na kolor, pasma zawsze mają chłodne, platynowe refleksy.

Białka oczu wyraźnie kontrastują z tęczówką. Ich oczy mają kolor czarny, ciemnobrązowy, błękitny lub szary (o bardzo zimnym, stalowym zabarwieniu). Usta są wyraźne, odcinające się od skóry. Patrząc na zimę, często mamy wrażenie, że jej usta są już pomalowane szminką.

Intensywna, ciemna zima

Ten typ określa się również jako „latynoski”. Cechuje go oliwkowa cera, bardzo ciemne włosy, zarysowana oprawa oczu oraz wyraziste usta. Osobom o takim typie urody pasują mocno nasycone, ale o chłodnym zabarwieniu kolory. Dobrze wygląda w czerni, głębokim bordo, intensywnym różu czy biskupim fiolecie, jednak powinna unikać żółci.

 

Prawdziwa, chłodna zima

Jest to najdelikatniejszy z typów urody zimy. Cera jest jasna lub lekko beżowa, zdecydowanie chłodna i trudno znaleźć ciepłe elementy, można za to doszukać się różowych tonów. Włosy mogą być nie tylko czarne, ale również brązowe nawet z blond pasemkami, lecz zawsze w chłodnej tonacji. Wśród Chłodnej Zimy można spotkać panie zarówno o niebieskiej tęczówce, jak i ciemnobrązowej. Ten podtyp prezentuje się dobrze chłodnych błękitach, fioletach, stalowych szarościach, bordowym, cytrynowym, szmaragdowy, turkusowym, zieleni morskiej.

 

Czysta, wyraźna zima

Cera Czystej Zimy wyróżnia się jasną, porcelanową cerą. Włosy są ciemne, czarne lub ciemno-brązowe. Między twarzą a włosami widać znaczny kontrast. Oczy są szkliste i błyszczące, bardzo wyraziste w kolorach błękitu i jasno-zielonych, rzadko jasno-brązowych. Preferowane kolory to: czerń, czysta biel, czysta czerwień, szkarłat, karmazynowa czerwień, szmaragdowy, mocny turkus, neonowa zieleń, lodowaty róż, fuksja, indygo, chabrowy, błękit królewski, błękit paryski, koral, purpura, lodowaty szary, bakłażan, lodowaty żółty.

 

Makijaż

Pani Zima może sobie pozwolić na mocno wytuszowane, czarne rzęsy, a także wyraźną kreskę namalowaną czarnym eyelinerem. Ciemny makijaż typu smokey eye nie będzie tutaj żadną przesadą. Mocno podkreślone usta – jak najbardziej! Krwisto czerwone albo w kolorze wściekłej fuksji wydobędą atuty Pani Zimy.

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (203 głosów, średnia: 4,17 z 5)
zapisuję głos...