Tych gadżetów do pielęgnacji nie kupuj! Niebezpieczne produkty pielęgnacyjne

Spis treści:

W drogeriach i sklepach internetowych pojawia się bardzo dużo nowości kosmetycznych. Często są to gadżety, które pozornie mają nam pomóc dbać o wygląd twarzy, ale ich regularne korzystanie może przynieść skutki odwrotne. Tych 5 gadżetów pielęgnacyjnych nie kupuj! Ich działanie może przysporzyć Ci problemy.

Niebezpieczne gadżety pielęgnacyjne – lepiej ich nie używaj!

Są takie produkty pielęgnacyjne, które bez odpowiedniej opieki profesjonalisty mogą przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Wybraliśmy dla Was nasze “Top”, czyli najgorsze gadżety do pielęgnacji, których lepiej nie używać samodzielnie w domu! Wiele z nich jest hitem na TikToku. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy ich używać.

  1. Dermaroller

Dermaroller to gadżet, który w teorii pomaga wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej bez wychodzenia z domu. W praktyce nie polecamy jednak stosować go samodzielnie, ponieważ jego działanie nie jest tak “niewinne” jak mogłoby się wydawać. Rollery, które są do kupienia w drogeriach nie mają najczęściej mikroigieł, a małe blaszki, które mogą naruszyć ciągłość skóry. W domowych warunkach trudno też zachować odpowiednią sterylność urządzenia. Mezoterapia mikroigłowa ma wiele przeciwwskazań – warto więc przed rozpoczęciem tego rodzaju zabiegów skonsultować się z profesjonalistą. Być może poleci nam inną formę pielęgnacji.

  1. Odkurzacz do zaskórników

Odkurzacz do zaskórników ma przypominać w swoim działaniu zabieg mikrodermabrazji. W praktyce jednak działa inaczej. Trudno jest zachować odpowiednią sterylność urządzenia i nie ma on zazwyczaj możliwości ustawiania różnej mocy. Odkurzacz do zaskórników z dużą siłą ciągnie skórę i wyrywa z niej zaskórniki. Po takim zabiegu mogą pojawić się pęknięte naczynka, siniaki. Przy nieprawidłowym korzystaniu z urządzenia, mogą wystąpić również nowe wykwity skórne i zaropienia. To jedno z tych urządzeń, które może przynieść więcej szkody niż pożytku.

  1. Urządzenia do mechanicznego oczyszczania twarzy

Te przyrządy były używane niegdyś przez profesjonalistów. W niektórych salonach pewnie dalej są. Używane przez ekspertów w odpowiednich warunkach, mogą pomóc naszej skórze. Niestety, jeśli nie zadbamy o sterylność i nie umiemy się nimi posługiwać, mogą przynieść nam szkodę. Przede wszystkim, jeśli chcesz korzystać z takich gadżetów, zadbaj o to, by były wykonane z dobrej jakości. Te z Chin, za przysłowiową “złotówkę” nie są dobre jakościowo.

  1. Pady do usuwania włosków z twarzy

Pad do twarzy to niewielki przyrząd, który piłuje skórę, złuszcza ją, a w konsekwencji też pomaga pozbyć się włosków. Tak silne złuszczanie nie jest jednak dobre dla skóry. Ponadto używanie kilka razy bez właściwej sterylizacji jest niehigieniczne. To hit TikToka tego roku, ale nie warto go kupować. Wiele internautek skarży się na podrażnioną skórę i krwawiące rany, zamiast pozbywania się włosków. Wiele osób nazywa też ten produkt “papierem ściernym do twarzy”.

  1. Szczoteczki do mycia twarzy

Wiele z nich jest bezpiecznych i odpowiednio używane nie zrobią krzywdy. Nie można jednak stosować ich codziennie, przy każdym myciu, a niejednokrotnie widziałyśmy takie polecenia. Przy każdym myciu twarzy szczotką usuwamy martwy naskórek. Nadmierne złuszczanie narusza barierę lipidową i nie jest dobre dla naszej skóry. Jeśli zdecydujesz się na zakup takiej szczoteczki, postaw na dobre jakościowo urządzenie, które łatwo jest zachować w higienicznych i sterylnych warunkach. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (42 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...