Twoje dziecko pod stałą opieką monitoringu online – nowy serwis w internecie

W sierpniu tego roku wystartował serwis siepAtrzy.pl – darmowe narzędzie do monitoringu online. Niewielkie wymagania sprzętowe i brak opłat za usługę sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą mieć pod stałą opieką swoje dzieci.

 Monitoring online

Stały monitoring jest niezwykle przydatny, kiedy pokój dziecka mamy oddalony od tego miejsca w domu, w którym najczęściej przebywamy. Pracując w domowym biurze lub po prostu przygotowując posiłek nie mamy kontroli nad tym, co nasze pociechy robią w drugim pomieszczeniu. Dzięki stałemu podglądowi, który umożliwia nam monitoring online, cały czas możemy zerkać na dzieci, bez konieczności sprawdzania co chwilę ich pokoju. To rozwinięcie koncepcji tzw. „elektronicznej niani”, która bardzo dobrze przyjęła się również w Polsce.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której pozostawiamy dzieci pod opieką nowo zatrudnionej opiekunki. Często zdarza się, ze rodzice wolą dodatkowo sprawdzić, co się dzieje w mieszkaniu pod ich nieobecność. Oczywiście istnieją standardowe narzędzia umożliwiające nagranie materiału i jego późniejsze odtworzenie, ale monitoring online wzbogaca je o dodatkową, ważną w tym przypadku funkcję – całodobowy podgląd aktualnej sytuacji.

Powszechny dostęp do wielu zaawansowanych technologii i możliwości zastosowania Internetu, jako narzędzia obserwacji sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej alternatyw dla tradycyjnych, często bardzo kosztownych systemów do monitoringu. Nasze narzędzie oferuje darmowy monitoring online, który nie wymaga zakupu drogiego sprzętu rejestrującego. Wystarczy zarejestrować się na stronie serwisu, pobrać program wymagany dla kamer wbudowanych lub USB, podłączyć kamerę i gotowe – mówi Dariusz Polak twórca serwisu siepAtrzy.pl.

Obraz z kamer podłączonych do serwisu siepAtrzy.pl można oglądać nie tylko na komputerach, lecz także na smartfonach z systemem operacyjnym Android bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy dostęp do Internetu oraz odpowiedni link. Dzięki zoptymalizowanym algorytmom transferu danych, monitoring online siepAtrzy.pl nie obciąża Internetu tak jak inne systemy kamer internetowych, pracujące w oparciu o strumienie obrazów i nie naraża użytkownika na dodatkowe opłaty. Co więcej, treści rejestrowane przez serwis siepAtrzy.pl mogą być udostępniane wybranym odbiorcom, takim jak np. żona czy współpracownik, którzy nie muszą w tym celu instalować specjalnego oprogramowania.

Serwis siepAtrzy.pl zapewnia całkowitą ochronę rejestrowanego obrazu, ponieważ dostępny jest on dopiero po zalogowaniu się na konto. Dodatkowo, obraz video monitorowanego obiektu przechowywany jest na serwerach odpowiednio zabezpieczonej platformy. Rozwiązanie całkowitego monitoringu online uniemożliwia m.in. kradzież nagrywarki czy też komputera pośredniczącego w transmisji obrazu. Stosując monitoring bezprzewodowy unikniemy także uciążliwości związanych z koniecznością prowadzenia kabli.

Twórcy serwisu chcą cały czas rozwijać jego funkcjonalności i nie wykluczają kolejnych kroków w rozwoju swojej oferty monitoringu online. Już niedługo do usługi dołączone zostaną czujniki ruchu oraz dymu. W razie wykrycia zagrożenia system wyśle wiadomość na wskazany przez użytkownika numer telefonu komórkowego, co umożliwi szybkie wezwanie pomocy np. w sytuacji włamania lub pożaru.

***

SiepAtrzy.pl to darmowe narzędzie do monitoringu online. W serwisie można bezpłatnie podłączyć kamerę ip i oglądać online obrazy wideo. Ponadto, na siepAtrzy.pl można oglądać własne kamery ip oraz obrazy z kamery usb lub z kamery wbudowanej w laptopie. Serwis umożliwia również zakup rekomendowanych kamer ip z Wi-Fi zapewniających komfort i bezpieczeństwo domu oraz firmy. Obraz z kamer online dostępny jest za darmo z każdego urządzenia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (218 głosów, średnia: 4,17 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. gusia.  8 września 2014 08:50

  Nic dziwnego ,że niektórzy zaklejają kamery w laptopach.Żeby tego typu programy były instalowane do kontroli dzieci.Dziś i tak każdy uczy się żyć jak w „Big Brother”,kamery są wszędzie w szkołach,przedszkolach,w samochodach,pracy,na ulicach i nawet w domu.Niedługo nie zostaniemy również w toaletach sami tylko z okiem cyklopa :-/

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  8 września 2014 09:53

  Niby to dobry pomysł, ale jednak lekko przerażajmy ,że każdy może nas podglądać.

  Odpowiedz
 3. bbo  8 września 2014 11:50

  Kamera instalowana w misiu, a teraz już na legalu…

  Odpowiedz
 4. martucha180  8 września 2014 21:05

  Wszędzie kontrola…! Ale z drugiej strony, nigdy nie wiadomo, co dziecko nabroi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany