Zerwaliście i Twój chłopak się wyprowadził? Sprawdź, jak „oczyścić” z niego swój dom!

 Ta historia zawsze brzmi tak samo. Mieliście jeść razem domowe obiady i romantyczne kolacje, robić wspólne zakupy, uprawiać jogging w pobliskim parku, urządzać filmowe noce i tematyczne domówki dla znajomych… Jednym słowem: miało być pięknie i na zawsze. Tymczasem po paru miesiącach, a nawet latach On nagle oznajmił, że już Cię nie kocha i spakował swoje rzeczy. Nastał czas bolesnego powrotu do rzeczywistości. Po Twoim pokoju walają się sreberka po czekoladach, pudełka po lodach i pootwierane paczki czipsów, a Ty sama oglądasz Netflixa w porozciąganym podkoszulku. Co zrobić, by zapomnieć o tym, że w Twoim domu wyraźnie CZEGOŚ BRAKUJE i szybciej stanąć na nogi? Oczyść przestrzeń, z której Twój chłopak się wyprowadził zmieniając ją w oazę harmonii, w której… nigdy nie mieszkał! Podpowiadamy jak to zrobić!

chłopak się wyprowadził

źródło: www.pixabay.com

Zerwaliście i Twój chłopak się wyprowadził? Sprawdź, jak oczyścić z niego swój dom!

Polecamy także: Jak poradzić sobie z rozstaniem, czyli dlaczego czas nie leczy złamanego serca?

 

1. Usuń Jego rzeczy

źródło: www.giphy.com

Widok pozostawionych przez Niego w roztargnieniu butów do biegania czy ściennego kalendarza z zaznaczonymi ważnymi dla Niego datami to ostatnie, czego w tej chwili potrzebujesz. Wyślij w paczce/wyrzuć/schowaj w piwnicy Jego rzeczy. Ten krok to absolutna konieczność, jeżeli naprawdę chcesz o Nim zapomnieć.

 

2. Pozbądź się zapachu

źródło: www.giphy.com

Zapachy to cisi emocjonalni killerzy. Nieoczekiwanie potrafią wywołać w naszej głowie wspomnienia i przenieść na chwilę do czasów, których wolałybyśmy nie pamiętać. Jeżeli podejrzewasz, że na którymś z Twoich ubrań pozostało odrobinę Jego zapachu, natychmiast wypierz je w wysokiej temperaturze.

 

3. Tchnij w swoją przestrzeń nowego ducha

źródło: www.giphy.com

Najlepszym rozwiązaniem jest błyskawiczny „lifting” mieszkania, tak, by nie przypominało ono tego, w którym mieszkaliście razem i nie budziło rozczulających wspomnień za każdym razem, kiedy patrzysz na stojące w nim sprzęty. Jeżeli jesteś w stanie zmobilizować się do większych zmian, świetnym pomysłem będzie pomalowanie ścian na nowy kolor. Mniejsze, ale równie efektowne zmiany przyniesie zestaw nowych kolorowych poduszek lub kap na łóżko i kanapę, zmiana oświetlenia, np. poprzez zakup girlandy wesołych lampek (w kształcie kul, ale także np. różowych flamingów, jakie dostać można obecnie w sklepie Nanu-Nana), zakup fantazyjnych wazonów lub świeczników oraz zawieszenie na ścianie nowej grafiki (szczególnie tej, na którą On się nie zgadzał), kolażu ze zdjęć z Twoich podróży bez Niego lub własnego projektu DIY, np. tablicy marzeń do spełnienia.

Zerwaliście i Twój chłopak się wyprowadził? Sprawdź, jak oczyścić z niego swój dom!

Zajrzyj również: 5 rad jak poradzić sobie z rozstaniem

 

4. Wykorzystaj puste miejsce w szafie

chłopak się wyprowadził

źródło: www.giphy.com

Wydaje Ci się, że wyprowadzka Twojego ex nie ma żadnych plusów? Jeśli tak sądzisz, to znaczy, że nie wzięłaś pod uwagę pustego miejsca, jakie zostało po Nim w szafie! Natychmiast zajmij wieszaki swoimi najlepszymi ubraniami, które dotąd leżały stłoczone na półce lub w szufladach. Czujesz ten powiew możliwości, który płynie z nowych outfitów, jakie skomponujesz z zapomnianych ubrań?

 

5. Zapomnij o starych poszewkach

Nawet, jeżeli dotąd spaliście w luksusowej, markowej pościeli, powinnaś natychmiast się jej pozbyć, gdyż ten widok może na zawsze budzić w Tobie niepożądane wspomnienia. Zmień poszewki na te dotąd nieużywane. A jeżeli pozwala na to Twój budżet, kup sobie nowe.

Zerwaliście i Twój chłopak się wyprowadził? Sprawdź, jak oczyścić z niego swój dom!

Może zainteresuje Cię również: Najlepsze filmy na rozstanie z partnerem

 

6. Posprzątaj

źródło: www.giphy.com

 

Żadna przestrzeń nie prezentuje się tak dobrze, jak ta świeżo wysprzątana – z umytą podłogą, przetartymi blatami i frontami szafek. Oddychając cytrynowym powietrzem, zyskasz pewność, że mieszkanie wygląda dokładnie tak, jak powinno.

 

7. Odpraw szałwiowy rytuał oczyszczający

źródło: www.giphy.com

 

Jeżeli wierzysz w przepływ energii i obawiasz się, że w mieszkaniu nadal można wyczuć energię Twojego byłego, przygotuj kadzidła z suszonej szałwii i okadź nimi pokój. Przyjemny zapach i oczyszczająca moc szałwii wprawią Cię w lepsze samopoczucie i otworzą na nowy początek.

Zerwaliście i Twój chłopak się wyprowadził? Sprawdź, jak oczyścić z niego swój dom!

 

8. Zaproś przyjaciół

źródło: www.giphy.com

Zorganizuj małe przyjęcie z drinkami i wesołą muzyką. Niech w Twoim domu na nowo rozbrzmiewa śmiech połączony z pozytywnymi wibracjami!

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (195 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...