Tweedowe włosy, czyli tweed hair – nowy, fryzjerski trend na jesień 2019

Szkocka, wełniana tkanina jako źródło inspiracji w koloryzacji włosów? Czemu nie! Klientki są wymagające, a fryzjerzy szukają sposobów, by zaproponować coś nowego. Stąd nowy trend w technice balejażu zwany tweed hair.

Tweed hair, czyli po prostu tweedowe włosy to nowy sposób koloryzacji, który zaczyna dominować w salonach fryzjerskich. To odmiana balejażu, ale bardziej „łagodna” od tradycyjnego, zwłaszcza tego, który święcił tryumfy w latach 90. Polega przede wszystkim na rozświetleniu włosów – cóż jednak w tym nowego? Jeśli jesteś ciekawa, koniecznie czytaj dalej i poznaj modne fryzury damskie z tym rodzajem koloryzacji. Czy potraktujesz tę koloryzację jako swój modny kolor włosów?

Tweedowe włosy

Źródło: www.pixabay.com

Tweedowe włosy, czyli tweed hair – nowy, fryzjerski trend na jesień 2019

Tweedowa tkanina cieszy się obecnie ogromną popularnością. Nie trzeba było długo czekać, żeby jej sława przeniknęła do świata urody i stała się inspiracją dla nowej techniki koloryzowania włosów. Bazą jest naturalny odcień włosów – absolutnie nie staramy się go zakryć pasemkami! Kluczem jest właśnie naturalność, to ona wiedzie prym. Jeśli kontrast się pojawia, to jest on subtelny i delikatnie rozświetla kosmyki. Włosy farbuje się od nasady od samej skóry głowy. Kontrast oczywiście jest nadal obecny, ale nie jest nadrzędny jak w poprzednich sezonach.

Technikę uzyskiwania tweedowych włosów można porównać do szycia:  wydziela się małe pasma włosów, które umożliwiają osiągnięcie naturalnego i delikatnego efektu. Im grubszy kosmyk, tym większy kontrast, a tym samym przeciwieństwo tweed hair. Podstawą tego trendu są jaśniejsze pasma, tak by pasował zarówno blondynkom, jak i brunetkom. Jesteś ciekawa jak wyglądają efekty takiej koloryzacji?

 

Zobacz tweedowe włosy – trend, którego bazą jest naturalny odcień Twoich włosów:

 

https://www.instagram.com/p/B3k1xEVhJhD/ https://www.instagram.com/p/B3mpTfIF3Aq/ https://www.instagram.com/p/B3xUFAhlGv8/ https://www.instagram.com/p/B3rYxiLngb1/ https://www.instagram.com/p/Bm2OvKLBym2/ https://www.instagram.com/p/B3317z1gvQd/ https://www.instagram.com/p/B3XntV4gLJW/ https://www.instagram.com/p/B3bA_G8FsWq/ https://www.instagram.com/p/B3XXEtkFuob/ https://www.instagram.com/p/B3b8ZkChv3a/

 

Jak Ci się podobają tweedowe włosy? Czy to styl, w którym mogłabyś poczuć się dobrze? Koniecznie podziel się z się z nami w komentarzu!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (117 głosów, średnia: 3,90 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  22 października 2019 06:14

    bardzo ładnie 🙂

    Odpowiedz
  2. dorkas  31 października 2019 16:10

    Ładna koloryzacja, z resztą mi to wygląda na balejaż. Wcześniej bałam się farbować bo po ciąży strasznie poleciały mi włosy, teraz odżyły po kuracji wcierką kaminomoto, więc przed świętami zapisałam się do fryzjera zrobić odrost i jakoś fajnie je wycieniować 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany