Tutorial: Jak wykonać konturowanie twarzy?

Jak wykonać konturowanie twarzy ? Przedstawiamy  prosty tutorial, który przygotowała Ania Galińska, główna makijażystka Sephora Polska!

Co to jest konkurowanie? To technika, dla której oszalał świat makijażu. Znana od lat, dzięki nowym produktom stała się doskonała. Odpowiednio użyta, pomoże uzyskać optycznie doskonalsze rysy twarzy – wyraźne kości policzkowe, mniejszy nos, smuklejszy owal. Jest niezastąpiona przy zdjęciach!

Ania Galińska, główna makijażystka Sephora Polska

Ania Galińska, główna makijażystka Sephora Polska

– Są 2 metody: prosta, przy użyciu produktów suchych, i zaawansowana, łącząca produkty  o konsystencji kremowej, zazwyczaj aplikowane sztyftem, z tymi suchymi. Druga jest zdecydowanie trudniejsza, ale dająca bardziej spektakularne efekty – mówi Ania.

 Jak wykonać konturowanie zaawansowane?

– W tej metodzie rozpocznij od nałożenia sztyftu rozświetlającego pod oczy, na szczyt nosa, środek czoła i środek brody. Następnie sztyftem brązującym aplikuj ziemisty odcień brązu  pod kość policzkową, na linię żuchwy, szyję, szczyt skroni oraz boki nosa. Kolejny krok to rozcieranie – dokładnie rozetrzyj granice produktów pędzlem lub wilgotnym Beuaty Blenderem. Utrwal efekt lekkim pudrem. Wzmocnij konturowanie: ziemisty bronzer w kamieniu nałóż  pod kość policzkową, ciepły na zewnętrzne partie twarzy, a perłowy rozświetlacz na szczyty kości policzkowych i łuk kupidyna. Możesz również dodać odrobinę różu – podpowiada Ania. 

jak wykonać konturowanie twarzy

Jak wykonać konturowanie twarzy? – Kosmetyki do konturowania:

Kredka konturująca do twarzy SEPHORA

Highlight lowlight face contour duo - Medium HD

Produkt 2 w 1 z dwoma uzupełniającymi się odcieniami.  Z jednej strony odcień rozświetlający, z drugiej odcień rzeźbiący oraz samouczek, który poprowadzi Cię krok  po kroku i nauczy jak aplikować produkt.

 Zestaw do modelowania twarzy SMASHBOX

Product Retouching by David A Rogers. 727 366 8426

Ten pożądany i uwielbiany przesz wizażystów zestaw pozwoli idealnie podkreślić Twoje kości policzkowe, wymodelować nos i stworzyć idealną linię żuchwy, w kilku prostych krokach.  Wszystko, czego potrzebujesz do idealnego i profesjonalnego wykonturowania twarzy każdego dnia.

Paleta do konturowania twarzy SEPHORA

contouring


Ułatwia modelowanie twarzy i jest odpowiednia dla każdej karnacji. Paleta zawiera wszystkie podstawowe odcienie do wyrzeźbienia  i podkreślenia rysów twarzy. Odcienie można stosować samodzielnie, albo łączyć je ze sobą. Do produktu dołączony jest samouczek,  który pomoże nauczyć się techniki konturowania w domu.
 

Od września w perfumeriach Sephora w całej Polsce można przetestować na sobie tajniki spektakularnej techniki makijażowej – konturowania. W każdej perfumerii skorzystać można z bezpłatnej usługi konturowania podstawowego oraz płatnego (49 zł) – zaawansowanego, oraz znaleźć innowacyjne produkty do samodzielnego modelowania twarzy.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (192 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...