Paznokcie trumienki – jak je spiłować, aby osiągnąć ten wciąż hitowy kształt?

Paznokcie trumienki – jak sama nazwa wskazuje piłujemy je w nieco prostokątny kształt. Każda znawczyni świata manicure przynajmniej raz pokusiła się o ten, dla wielu dość ekstrawagancki wygląd. Jeżeli jednak nadal zastanawiasz się nad zmianą, podpowiadamy jak osiągnąć „trumienkowy” efekt.

Spis treści:

Właścicielki dłuższych paznokci mają spore pole do manewru, zarówno jeśli chodzi o wzorki na paznokcie, zdobienia, jak i w kwestii nadawania im najrozmaitszych kształtów paznokci. Bardzo popularne są paznokcie migdałki, choć i od wielu lat dorównują im znane pod dosyć kontrowersyjną nazwą trumienki. Na ten charakterystyczny typ piłowania mówi się też ballerina shape, co niektóre panie zdecydowanie bardziej wolą używać. Może chodzi o nieco łagodniejszą, a także zdecydowanie kobiecą nazwę? Bez względu jednak na nazewnictwo tutaj chodzi przede wszystkim o kształt, a ten wyróżnia ów paznokcie z tłumu. Mimo iż jest ścięty – na długiej płytce dodaje dłoni kunsztu i zgrabności. W wersji krótszej również możemy osiągnąć ciekawy efekt. Unikalibyśmy jednak prób przy nieco okrąglejszych dłoniach, bo może być on jednak nieco… toporny.

paznokcie trumienki

Paznokcie trumienki – jak je spiłować, aby osiągnąć ten wciąż hitowy kształt?

Paznokcie trumienki to bez dwóch zdań jeden z trendów od lat przewijający się w dziedzinie manicure. Aby łatwo go zobrazować, jest to po prostu spiłowany w prostokąt i równie popularny jak „migdałek” kształt. Można powiedzieć, że to nawet jego ulepszona wersja.

Balleriny shape mogą być bardziej lub mniej „agresywne”. Wszystko zależy od stylu w jakim czujesz się najlepiej. Użytkowniczki takich paznokci i tutaj zaznaczmy – nie mogą to być niestety właścicielki tzw. paznokci „serdelków”, wymieniają wiele zalet takiego rozwiązania. Jedną z nich jest większa powierzchnia do malowania, a więc i do tworzenia pomysłowych wzorków, a wręcz obrazów. Poza tym paznokcie nie są ostro zakończone, co sprawia, że są łatwiejsze w „użytkowaniu” na co dzień. I, co ważne – z migdałka zrobisz trumienkę, ale odwrotnie – może być ciężko! I też nasz efekt musimy regularnie podpiłowywać, co nie należy do najłatwiejszych zadań, bowiem wymagana jest tu wyjątkowa precyzja.

Jak piłować trumienki?

Na początek piłujemy płytkę w trójkąt, delikatnie i bez przesadnych ostrości. Potem piłujemy brzeg na prosto – czyli tak jakbyś rysowała pilnikiem brzeg prostokąta. Gdy już uporasz się z każdym paznokciem, złóż dłonie od tyłu i porównaj ich długości i kształty. Z pewnością konieczna będzie poprawka.

 

Trumienki lubią naturalność, odrobinę połysku i pastelowe nuty

 

Garść pomysłów na paznokcie trumienki:

https://www.instagram.com/p/ByYj25AgYOc/ https://www.instagram.com/p/By6GWkpimg5/ https://www.instagram.com/p/BzoH2dbIZdO/ https://www.instagram.com/p/ByFu5wnIQWt/ https://www.instagram.com/p/B1JZvWXIBU1/ https://www.instagram.com/p/B0yKWmQnoHf/ https://www.instagram.com/p/BYNbN5LH4aF/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (132 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Neon  30 sierpnia 2019 13:46

  Niektóre propozycje są ładne, ale niepraktyczne.

  Odpowiedz
 2. kosovitz  30 sierpnia 2019 19:03

  Trumienki… chyba tylko dla pań, co spędzają dzień na kanapach.

  Odpowiedz
  • karolina  3 kwietnia 2021 15:56

   Nie zgodzę się z Panią. Sama jestem posiadaczką długich paznokci, a w domu wszystko robie:)

   Odpowiedz
 3. klaudiaban  3 września 2019 15:17

  Nie mogłabym funkcjonować z takimi paznokciami 😀 Rzecz gustu, ale mnie nie dość, że się nie podobają to jeszcze w obecnie prowadzonym przeze mnie tryb życia takie paznokcie nie miałyby prawa bytu 😀 Zaraz by się pewnie połamały.

  Odpowiedz
 4. Jedza1987  8 września 2019 18:05

  Uwielbiam długie paznokcie. Nic nie potrafie zrobić, gdy są za krótkie. A ten kształt już dawno chciałam i dziś chyba zrobię.

  Odpowiedz
 5. Sylwia  8 marca 2020 08:07

  Uwielbiam ten kształt paznokci, ale wolę o wiele krótsze. Długie mi przeszkadzają w domowych czynnościach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany