Trudne relacje z teściową – jak sobie z nimi radzić?

 Nie zawsze jest łatwo żyć w dobrych relacjach z matką swojego ukochanego. Wiele kobiet przekonało się o tym na pewnym etapie swojego życia. Są jednak sposoby na to, by załagodzić swoje trudne relacje z teściową.

Polecamy również: Jak skutecznie walczyć ze stresem

trudne relacje z teściową

Trudne relacje z teściową – Nie dolewaj oliwy do ognia

Nigdy nie wchodź w konflikty pomiędzy Twoim ukochanym, a jego rodzicami. Staraj się w takich sytuacjach być raczej mediatorem, niż sędzią. Staraj się nie obierać stron, jednak pamiętaj o tym, by wspierać swojego mężczyznę. Przede wszystkim nie bądź osobą, która konflikty podsyca, czy wywołuje.

Myśl pozytywnie, bo wiele zależy od naszego nastawienia. Nie myśl o tym, ze czekają Cię kolejne trudne święta lub jeśli mieszkacie razem – popołudnie z teściami. Zmień ton w jakim odnosisz się do swojej teściowej i zaproponuj jej wspólne obejrzenie filmu, pieczenia ciasteczek, pomóż jej przy obiedzie, zmywaniu. Wykaż się inicjatywą i za nic w świecie nie unoś się dumą. Przywilejem młodości jest elastyczność, jeśli połączysz ją z dużą dawką dyplomacji uda Ci się poradzić z tym problemem.

Trudne relacje z teściową – Kontroluj się

Czasami starcia z kobietą, która kocha Twojego partnera równie mocno, mogą być ciężkie. Pamiętaj jednak, by nigdy nie podnosić tonu, nie wywracać oczami, nie wychodzić z pokoju. Nie bądź zdenerwowana. Staraj się jej złośliwości zamienić w żart, a na zarzuty odpowiadać spokojnie.

Trudne relacje z teściową – Nie plotkuj o niej

Przede wszystkim dlatego, że plotki mają tendencję do wędrowania i nigdy nie wiesz, kto może je powtórzyć i komu. Również nie nastawiaj swojego partnera przeciw swojej matce. Pamiętaj, Ty jesteś jego ukochaną, ale ona jest matką – jesteście dla niego równie ważne i nie może pomiędzy Wami wybierać.

Pamiętaj również, że plotki nie pomagają rozwiązywać problemów, czasami jedynie je nakręcają. Oczywiście możesz się wyżalić, ale szukaj rozwiązania, dobrej rady, która załagodzi konflikt, a nie sprawi, że wyjdziesz z niego zwycięsko. Wygraną może być tylko porozumienie.

Trudne relacje z teściową – Doceń teściową

Nawet jeśli potrafi Ci zajść za skórę, pamiętaj o wszystkich dobrych rzeczach, do których się przyczyniła. Daje Wam dach nad głową?  Nauczyła Twojego partnera pieczenia ciast? A może zaprasza Was co weekend na obiad? Zajmuje się wnukami? Pamiętaj, to ciągle jest matka, która chce dla swojego dziecka jak najlepiej, a Twoim zadaniem jest ją przekonać, że świetnie dasz sobie z tym radę.

Trudne relacje z teściową – Nie bądź zazdrosna

Nie bądź zazdrosna o czas, jaki Twój mężczyzna poświęca swojej mamie. Jest jej potrzebny, podobnie jak ona jemu. Jego miłości wystarczy i dla Ciebie i dla niej.

Polecamy również: Czego nauczyliśmy się od rodziców i jak to zmienić?

Wiemy, że nie wszystkie teściowe są wyrozumiałe i kochające dla swoich synowych, jednak wiele z nich to zwyczajne kobiety, którym być może nieco trudno jest pogodzić się z faktem, że ich chłopiec dorósł. Najprawdopodobniej Twoja mama robi dokładnie tak samo z Tobą – martwi się, długo rozmawiacie przez telefon, czasami wtrąca się w Wasze życie. Masz jednak świadomość, że nie robi tego złośliwie. O wiele lepiej jest mieć teściową za sprzymierzeńca, niż wroga. Razem możecie bardzo wiele osiągnąć, a wsparcie rodziców z obu stron jest bardzo ważne, zarówno dla Was, jak i Waszych (przyszłych?) dzieci.

PS: Wiemy również, że niektóre relacje są toksyczne, ale wierzymy też, że stanowią wyjątki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (229 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...