Trudne relacje z teściową – jak sobie z nimi radzić?

 Nie zawsze jest łatwo żyć w dobrych relacjach z matką swojego ukochanego. Wiele kobiet przekonało się o tym na pewnym etapie swojego życia. Są jednak sposoby na to, by załagodzić swoje trudne relacje z teściową.

Polecamy również: Jak skutecznie walczyć ze stresem

trudne relacje z teściową

Trudne relacje z teściową – Nie dolewaj oliwy do ognia

Nigdy nie wchodź w konflikty pomiędzy Twoim ukochanym, a jego rodzicami. Staraj się w takich sytuacjach być raczej mediatorem, niż sędzią. Staraj się nie obierać stron, jednak pamiętaj o tym, by wspierać swojego mężczyznę. Przede wszystkim nie bądź osobą, która konflikty podsyca, czy wywołuje.

Myśl pozytywnie, bo wiele zależy od naszego nastawienia. Nie myśl o tym, ze czekają Cię kolejne trudne święta lub jeśli mieszkacie razem – popołudnie z teściami. Zmień ton w jakim odnosisz się do swojej teściowej i zaproponuj jej wspólne obejrzenie filmu, pieczenia ciasteczek, pomóż jej przy obiedzie, zmywaniu. Wykaż się inicjatywą i za nic w świecie nie unoś się dumą. Przywilejem młodości jest elastyczność, jeśli połączysz ją z dużą dawką dyplomacji uda Ci się poradzić z tym problemem.

Trudne relacje z teściową – Kontroluj się

Czasami starcia z kobietą, która kocha Twojego partnera równie mocno, mogą być ciężkie. Pamiętaj jednak, by nigdy nie podnosić tonu, nie wywracać oczami, nie wychodzić z pokoju. Nie bądź zdenerwowana. Staraj się jej złośliwości zamienić w żart, a na zarzuty odpowiadać spokojnie.

Trudne relacje z teściową – Nie plotkuj o niej

Przede wszystkim dlatego, że plotki mają tendencję do wędrowania i nigdy nie wiesz, kto może je powtórzyć i komu. Również nie nastawiaj swojego partnera przeciw swojej matce. Pamiętaj, Ty jesteś jego ukochaną, ale ona jest matką – jesteście dla niego równie ważne i nie może pomiędzy Wami wybierać.

Pamiętaj również, że plotki nie pomagają rozwiązywać problemów, czasami jedynie je nakręcają. Oczywiście możesz się wyżalić, ale szukaj rozwiązania, dobrej rady, która załagodzi konflikt, a nie sprawi, że wyjdziesz z niego zwycięsko. Wygraną może być tylko porozumienie.

Trudne relacje z teściową – Doceń teściową

Nawet jeśli potrafi Ci zajść za skórę, pamiętaj o wszystkich dobrych rzeczach, do których się przyczyniła. Daje Wam dach nad głową?  Nauczyła Twojego partnera pieczenia ciast? A może zaprasza Was co weekend na obiad? Zajmuje się wnukami? Pamiętaj, to ciągle jest matka, która chce dla swojego dziecka jak najlepiej, a Twoim zadaniem jest ją przekonać, że świetnie dasz sobie z tym radę.

Trudne relacje z teściową – Nie bądź zazdrosna

Nie bądź zazdrosna o czas, jaki Twój mężczyzna poświęca swojej mamie. Jest jej potrzebny, podobnie jak ona jemu. Jego miłości wystarczy i dla Ciebie i dla niej.

Polecamy również: Czego nauczyliśmy się od rodziców i jak to zmienić?

Wiemy, że nie wszystkie teściowe są wyrozumiałe i kochające dla swoich synowych, jednak wiele z nich to zwyczajne kobiety, którym być może nieco trudno jest pogodzić się z faktem, że ich chłopiec dorósł. Najprawdopodobniej Twoja mama robi dokładnie tak samo z Tobą – martwi się, długo rozmawiacie przez telefon, czasami wtrąca się w Wasze życie. Masz jednak świadomość, że nie robi tego złośliwie. O wiele lepiej jest mieć teściową za sprzymierzeńca, niż wroga. Razem możecie bardzo wiele osiągnąć, a wsparcie rodziców z obu stron jest bardzo ważne, zarówno dla Was, jak i Waszych (przyszłych?) dzieci.

PS: Wiemy również, że niektóre relacje są toksyczne, ale wierzymy też, że stanowią wyjątki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (222 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  17 marca 2015 08:34

  Oj trudne są te relacje z teściowymi. I trudno jest się stosować do waszych rad, mimo iż uważam je za słuszne. Najciężej chyba zachować spokój.

  Odpowiedz
 2. bbo  17 marca 2015 10:46

  Ja nie mieszkam z teściową, ale sztuka kompromisu jest potrzebna przy każdym spotkaniu 🙂

  Odpowiedz
 3. Kmakolagwa  17 marca 2015 11:06

  Coś w tym musi być.

  Odpowiedz
 4. martucha180  17 marca 2015 14:33

  Wszystko zależy od charakteru i osobowości. jak ktoś chce komuś zatruć życie, to zrobi to wszelkimi sposobami. A rady dobre.

  Odpowiedz
 5. oskarek1995  17 marca 2015 17:07

  Pisał łatwo, gorzej zrobić 😉

  Odpowiedz
 6. basiaj  17 marca 2015 20:59

  Jestem teściową. Kiedy synowa mnie odwiedza, staram się jej usłużyć.W sprawach dyskusyjnych jestem po jej stronie. Nigdy nie podważam jej decyzji. Chwalę to co ugotowała czy upiekła.

  Odpowiedz
 7. Gocha  19 marca 2015 11:02

  Ja również staram się stosować do tych rad. Ciężko jest jednak kiedy np teściowa podważa twoje decyzje lub próbuje bądź wprowadza swoje zmiany w twoim domu .

  Odpowiedz
 8. gusia.  20 marca 2015 06:31

  Jak charakter uparty, to żadne rady na nic.Czasami jest tak,że jak ktoś mocno jest za rodziną to młotkiem nie wbije,swoje uważa za dziecko,a inne obce.

  Odpowiedz
 9. Anita  22 marca 2015 20:01

  Ja na razie nie mam, ale czasem rzeczywiście teściowa potrafi życie uprzykrzyć..

  Odpowiedz
 10. Wusia  23 marca 2015 20:27

  Dobre i życiowe rady.

  Odpowiedz
 11. kaskalala  23 lipca 2015 11:07

  dobre rady, ale bardzo trudno je wykonać

  Odpowiedz
 12. Aneta  17 sierpnia 2015 14:47

  Bardzo ciekawe porady.

  Odpowiedz
 13. princess2585  14 grudnia 2015 17:21

  Nie ma idealnej relacji, u mnie niestety konflikt objawia się tym, iż ona jest przekonana o tym, że ma najlepszy gust i obdarowuje mnie prezentami, na które nie mogę patrzeć..

  Odpowiedz
 14. ewalub  29 sierpnia 2016 13:04

  Rady słuszne, ale ciężko się do nich zastosować. W końcu teściowa to dorosły człowiek, a czasem trzeba się z Nią obchodzić jak z dzieckiem. Dobrze, że nie mieszkamy razem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany