Tropical Islands – Tropikalne wakacje w centrum Europy

Szum fal, picie drinków pod palmami, złote plaże, 26 stopni temperatury powietrza, między 28 a 31 stopni temperatura wody? brzmi ciekawie? Wcale nie trzeba jechać na Kanary czy wyspy Bora-Bora, można pojechać na tropikalną wyspę w środku Europy i co ciekawe o każdej porze roku! Tropical Islands to nowoczesny park rozrywki położony zaledwie 60 km od Berlina i ok. 90 km od przejścia granicznego w Gubinie.

ropical Islands - Tropikalne wakacje w centrum Europy 

Czym jest Tropical Islands

Ten największy tropikalny park rozrywki w Europie, to także największa hala samonośna. Budowla ta to prawdziwy majstersztyk o powierzchni około 66000 metrów kwadratowych i wysokości 107 m. Do budowy kopuły wykorzystano prawie 14.000 ton stali, na co wydano 78 mln euro. Obecnie służy ona głównie do utrzymywania we wnętrzu temperatury ok 26 stopni, początkowo jednak hala ta miała być miejscem produkcji sterowców. Powodem fiaska inwestycji było zaniedbanie bezpieczeństwa i przez to zniszczenie prototypu pierwszego sterowca. Inwestor ? firma Cargolifter AG zbankrutowała, co pozwoliło konsorcjum Tanjong PLC/Colin Au zakupić hangar za 17,5 mln euro i stworzyć Tropical Islands.

Prawdziwy las tropikalny

Nazwa Tropical Islands ma swoje solidne podstawy w tym co zobaczymy na miejscu. Pod kopułą wyhodowano największy na świecie las tropikalny składający się z około 50 tys. roślin poczynając od leśnego poszycia, poprzez krzewy, aż po drzewa. Flora liczy prawie 600 gatunków z których większość pochodzi z Ameryki Południowej, Azji oraz rejonu Pacyfiku. Jeśli chodzi o faunę, to składa się ona głównie z ryb takich jak sumy, okonie i gupiki. Ponadto po tropikalnym lesie spacerują dumne pawie i bażanty, nie brakuje także gekonów oraz wielu gatunków pożytecznych i niegroźnych owadów. Sam las jest utrzymany bez grama środków chemicznych dzięki zachowaniu naturalnych metod ? szkodniki są likwidowane przez ptaki i inne owady.

Czas pełen zabawy

Kompleks obejmuje także wiele punktów usługowych w pasażu handlowym, który oferuje wszystko to, co jest potrzebne na tropikalnej plaży i to co można na takowej znaleźć. Dodatkowo można zrobić sobie tatuaże damskie lub oddać się w ręce specjalistów z salonu fryzjerskiego. Tropical Islands oferuje również wiele rozrywek dla dzieci. Specjalnie dla małych gości przygotowano tam klub Tropino. Dzieci mają tam do dyspozycji tory kartingowe, obiekt do wspinaczki, rowery wodne oraz trampolinę. Dla trochę starszych również znajdą się ciekawe rozrywki np. największa w Niemczech zjeżdżalnia wodna na której można rozpędzić się nawet do 70 km/h. Ponadto w Tropical Islands znajduje się minigolf, dwa balony widokowe oraz Fitness Club. Nie można zapomnieć oczywiście o plażach i możliwości pływania w krystalicznie czystej wodzie na plaży Morza Południowego oraz Laguny Bali.

Noclegi

Tropical Islands jest czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu, można więc nocować tam jak w prawdziwym tropikalnym kurorcie. Oferta noclegowa obejmuje poczynając od namiotów, po bungalowy. W przypadku namiotów, do dyspozycji mamy materac, prześcieradło, poduszki i lekkie kołdry. Pozwala to poczuć się jak na prawdziwej tropikalnej wyprawie. Dla bardziej wymagających dostępne są wygodne bungalowy, które pozwalają cieszyć się tropikami w trochę wygodniejszych warunkach. Część z nich posiada klimatyzację oraz telewizję. Najbardziej ekskluzywnym sposobem na spędzenie nocy w tropikach są bungalowy design, każdy wyposażony w klimatyzację, telewizję, prysznic oraz toaletę. Noc spędzona na hali będzie wspaniałym przeżyciem, które pozostanie w pamięci na długie lata. Poza noclegami na hali Tropical Islands do dyspozycji są miejsca kempingowe, apartamenty oraz domki wypoczynkowe ? wszystkie w niedalekiej odległości od kompleksu. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (241 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...