Triki psychologiczne, które warto znać

Oto triki psychologiczne, które pomogą Ci w radzeniu z samym sobą a także z innymi. One działają! Sprawdź!

1. Badania wykazały, że ​​ludzie czują się szczęśliwsi, gdy się uśmiechają. A zatem uśmiechaj się szeroko a Twój mózg poczuje, że jest szczęśliwy.psychologiczne triki 1

2. Żuj gumę lub podgryzaj, gdy robisz coś, co Cię wprowadza w stan zdenerwowania. Ta sztuczka polega na tym, część mózgu myśli, że ​​nie ma żadnego niebezpieczeństwa, ponieważ jesz.

psychologiczne triki 2

3. Chcesz dowiedzieć się, komu się podobasz? Zwróć uwagę, przebywając w grupie – gdy wybucha śmiech. Ludzie instynktownie spoglądają w stronę tych członków grupy, z którymi czują bliskość.

psychologiczne triki 3

4. Nie używaj stwierdzeń ” ja myślę” lub ” ja wierzę” – to sprawia, że ​​brzmi to tak, jakby brakowało Ci pewności siebie.

psychologiczne triki 4

5. Zachowaj spokój, gdy ktoś na Ciebie krzyczy i jest zdenerwowany. Wprawdzie Twój spokój spowoduje jeszcze większe jego zdenerwowanie, ale gdy emocje opadną spowoduje także, że będzie odczuwał większy wstyd, niż gdyś odpowiedziała agresją.

psychologiczne triki 5

6. Jeśli ktoś daje Ci niezadowalającą odpowiedź, to utrzymuj kontakt wzrokowy i milcz. W takim przypadku osoba ta zazwyczaj zakłada, że pierwotna odpowiedź nie była wystarczająco dobra, i zaczyna mówić dalej.

psychologiczne triki 6

7. Jeśli pokazujesz, jak jesteś szczęśliwa i podekscytowana, gdy spotykasz innych ludzi, następnym razem, gdy oni będą cię widzieć – będą o wiele bardziej podekscytowani tym spotkaniem (psy postępują tak z nami przez cały czas).

psychologiczne triki 6

8. Fizyczne skutki stresu są takie same jak efekty odczuwania radosnego podniecenia lub eforii: ciężki oddech, szybkie bicie serca, przyspieszony puls. Postaraj się postrzegać groźną sytuację bardziej jako wyzwanie niż zagrożenie. To pozwoli Ci przekształcić w myśli stres w podniecenie.

psychologiczne triki 8

9. Jeśli spodziewasz się, że ktoś zamierza Cię zaatakować słownie podczas spotkania – siądź blisko niego. Bliskość pozwoli mu czuć się mniej komfortowo,  gdy zacznie być agresywny.

psychologiczne triki 9

10. Kiedy po raz pierwszy spotykasz się z kimś, spróbuj dostrzec jego kolor oczu. Nie wykorzystasz potem tej informacji w żaden sposób, ale  jest to technika, by zapewnić wystarczająco dużo kontaktu wzrokowego. Dzięki temu ludzie będą uważać Cię za przyjaznego i pewnego siebie.

psychologiczne triki 10

11. Chcesz, by  ludzie uważali Cię za uroczego? Kiedy po raz pierwszy spotkasz się z kimś, zapamiętaj kilka szczegółów – imiona dzieci, rasę psa etc.  Następnie użyj ich podczas następnej rozmowy.

psychologiczne triki 11

12. Buduj zaufanie z ludźmi poprzez dublowanie ich języka ciała (rób to z wyczuciem).

psychologiczne triki 12

13. Chcesz się łatwo przedrzeć przez tłum ludzi?  Kieruj swój wzrok na odstępy między ludźmi, a nie na samych ludzi. Zwykle będą się rozchodzić na boki, by pozwolić ci przejść.

psychologiczne triki 13

źródło

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (224 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...